Těhotenské nevolnosti - je to opravdu normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veruka85
Kecalka 492 příspěvků 08.10.14 13:44
Těhotenské nevolnosti je to opravdu normální?

Ahoj všichni,

chtěla bych se zeptat jestli je to opravdu normální.. mám totiž strach aby to nebylo něco vážného.. Končím 8týden těhotenství a už asi měsíc je mi opravdu blbě.. motá se mi hlava, žaludek mám na vodě, nejsem schopná jíst.. hlava mě v jenom kuse bolí.. chodím spát s dcerou po obědě, večer s ní jdu spát taky.. Nejsem schopná vařit, zvedá se mi u toho žaludek.. :( Když jdu s dcerou na procházku po 10 minutach už jsem schopna chůze musím si sednout.. hlava mě bolí jako střep nejsem schopna ani uvažovat..

Na kontrole jsem byla včera.. doktor říkal, že na velke těhotenské nevolnosti jsou nějaké prašky, ale že je opradu nerad předepisuje..

Myslíte, že to opravdu může způsobovat těhotenství?

Děkuji moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 13:47
@veruka85 píše:
Ahoj všichni,

chtěla bych se zeptat jestli je to opravdu normální.. mám totiž strach aby to nebylo něco vážného.. Končím 8týden těhotenství a už asi měsíc je mi opravdu blbě.. motá se mi hlava, žaludek mám na vodě, nejsem schopná jíst.. hlava mě v jenom kuse bolí.. chodím spát s dcerou po obědě, večer s ní jdu spát taky.. Nejsem schopná vařit, zvedá se mi u toho žaludek.. :( Když jdu s dcerou na procházku po 10 minutach už jsem schopna chůze musím si sednout.. hlava mě bolí jako střep nejsem schopna ani uvažovat..

Na kontrole jsem byla včera.. doktor říkal, že na velke těhotenské nevolnosti jsou nějaké prašky, ale že je opradu nerad předepisuje..

Děkuji moc

muze :kytka: ja to tak mela u obou tehotenstvi a nic jsem na to nebrala. Pila jsem coca colu a oizala ty tehu lízátka a musela jsem to proste vydrzet nebo zaspat :pankac: někdo to na zezačátku někdo cely tehu a někdo vůbec 8)

eliku
Kecalka 149 příspěvků 08.10.14 13:49

Při prvním těhotenství jsem na tom byla takhle do konce 4.měsíce, strávila jsem je na neschopence, pak to samo ustalo. Trochu pomohla zázvorová lízátka, studená kola a mě zabírala rajčata z ledničky…

sing
Povídálka 22 příspěvků 08.10.14 13:52

@veruka85
Normalni nejses asi ty, kdyz se na toto ptas. Zrejme si v prvnim tehotenstvi nemela nevolnosti a nemas zname, ktere by ti rekly, ze v tehotenstvi muze byt i spatne a nekdo skonci i v nemocnici s dehydrataci atd.

enny3
Extra třída :D 13657 příspěvků 08.10.14 13:56
@veruka85 píše:
Ahoj všichni,

Děkuji moc

Začínám 22 tt a tyto nevolnosti mám stále a to už podruhé- před tím jsem je měal až do konce, ikdyž ke konci už to bylo lepší, teď už se to taky pomalu zlepšuje :mrgreen: :hug:

elanaa
Nadpozemská drbna 28830 příspěvků 08.10.14 13:57

@veruka85 může to být těhotenstvím…všechno se v těle mele a ta škála příznaků a projevů je obrovsky široká. Některé z nás (třeba já) mají to štěstí, že kdyby jim nerostlo břicho, tak neví že jsou těhotné, jiné (třeba kamarádka) blijou ještě na porodním sále a prvních pár týdnů stráví v nemocnici s diagnozou hyperemesis gravidarum na kapačkách.

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 08.10.14 13:59

Já to měla podobně u obou těhotenství, u prvního až do 17 tt a u druhého dokonce do 20tt. Byla jsem živa jen z Coca coly, piškotů, rohlíků a banánů. Všechny pachy jsem vnímala tak 100× intenzivněji, takže projít kolem fast foodu byl zážitek, dusit doma maso nebo vůbec vařit - horor. Jo a ranní nevolnost se zvracením se pořádně rozjížděla až kolem 16 hodiny.

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 08.10.14 14:00

Muze byt i hur…
Me.bylo tyden ok a je to zpet trikrat horsi

TerezkaaKubik
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 08.10.14 14:02

@veruka85 Ahoj,
nyní jsem už 36tt, ale úplně mám v živé paměti, jaké byli začátky mého těhotenství :-) Začalo to tím, že jsem bylo hrozně unavená a šíleně mě bolela prsa, v noci jsem kvůli tomu nemohla spát, bylo to šílené jsem si myslela až do té doby, kdy začli nevolnosti, typu denní zvracení, mdloby a omdlévání i jsem skončila v nemocnici na infuzích z nedostatku energie a tekutin. Tohle bylo opravdu denně až do konce třetího měsíce, párkrát jsem ještě zvracela ve čtvrtém měsíci, ale už hodně málo a pak už to bylo v pohodě. O bolení hlavy ani nemluvím, holt první tři měsíce jsou opravdu nejhorší, ale stojí za to to přetrpět, já do sebe nedostala žádné jídlo, jen čaj a piškoty a i ty jsem většinou vyzvracela, vařit jsem nemohla vůbec, to jsem hned letěla na wc :-)
Přeji pevné nervy a ať jsi brzy fit :-) :kytka:

enny3
Extra třída :D 13657 příspěvků 08.10.14 14:03
@Anonymní píše:
@veruka85
Normalni nejses asi ty, kdyz se na toto ptas. Zrejme si v prvnim tehotenstvi nemela nevolnosti a nemas zname, ktere by ti rekly, ze v tehotenstvi muze byt i spatne a nekdo skonci i v nemocnici s dehydrataci atd.

Proč tak hnusně :nevim:, tak jí třeba před tím špatně nebylo, každé těhu je jiné, já byla taky v PN, takže zle mi opravdu byla a jea bylo i před tím, ale zakl asi ne…

kve-tinka
Závislačka 4766 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 14:10
@Anonymní píše:
@veruka85
Normalni nejses asi ty, kdyz se na toto ptas. Zrejme si v prvnim tehotenstvi nemela nevolnosti a nemas zname, ktere by ti rekly, ze v tehotenstvi muze byt i spatne a nekdo skonci i v nemocnici s dehydrataci atd.

proč anonymně?? :think: :roll:
důležitá… :cert:
:mavam:

TerezkaaKubik
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 08.10.14 14:13

@kve-tinka taky si říkám, když už má dámička problém tak proč anonymně?? :roll: :cert:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.10.14 14:18

Ano, může být. Bohužel -a zdůvodním proč bohužel - jsou tu dvě strany. Jedné je špatně, a jedné ne. A „kvůli“ té druhé se jede nový mýtus „je jen těhotná, to není nemoc“, t. j. proč nějaké ohledy, např. v práci (většinou ale tyhle kecy mají ti, kteří si to nezažili, osobně nebo u partnerky nebo u nějaké příbuzné). Zapomíná se, že bejt těhotná, to je hlavně „jiný stav“ - všechno může být úplně jinak.

ixule
Vesmírná mluvilka 34982 příspěvků 08.10.14 14:37

Může, první těhotenství jsem první 4 měsíci prospala a jedla jen hroznové víno, to druhé bylo podobné, tak jsem spala na zemi v pokojíčku a malý si hrál kolem, jídlo bylo podobné.
Ta hlava je horší, zkus i přes nevolnosti více pít. Jinak mě pomáhala homeopatika coculine, zázvorová lízátka, studená cola, jen maličko ucucávat, pít jsem mohla jen vodu s trochou džusu, musíš zkoušet :nevim:

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 08.10.14 14:40
@Anonymní píše:
@veruka85

no tak hlavně že jsi hned tak ostrá a pak se schováš za anonymitu co? Takový mám nejradši…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >