Těhotenské nevolnosti jen pár týdnů?

Anonymní
24.8.21 18:45

Těhotenské nevolnosti jen pár týdnů?

Zdravím všechny zkušenější a obracím se na Vás s rychlým dotazem.

Jsem poprvé těhotná a zajímalo by mě, jestli má někdo podobnou zkušenost jako já. Kolem 4. a 5. týdne jsem měla večerní nevolnosti, které bych ale spíše přirovnala k tomu, když je člověku špatně z auta nebo z kolotoče, dalo se to zvládnout, zaspat. Následně byl 6. týden a začátek 7. týdne naprostá lahoda, cítila jsem se skoro netěhotně. Od poloviny 7. do poloviny 8. týdne to ale bylo naopak totální peklo, nevolnosti byly brutální, celodenní i celonoční, nespala jsem, nejedla jsem, zvládla jsem maximálně coca-colu a suchý rohlík, všechny vůně mi dělaly špatně, nedokázala jsem vůbec fungovat, v práci to byla naprostá katastrofa. Od poloviny 8. týdne se to ale opět zlepšilo a od té doby se vlastně zase cítím dobře, jsem schopná i cvičit, jím naprosto normálně atd. Občas mi je na večer trochu nevolno a pořád mi některé věci smrdí (různé osvěžovače vzduchu, parfémy apod.), ale je to zkrátka mnohem lepší. Nyní jsem skoro v 10. týdnu.

Zažila některá z vás něco podobného? Tj. že by příznaky ustály už třeba kolem 8./9. týdne nebo by se to zkrátka postupně mnohem zlepšilo? Samozřejmě vím, že se ty horší stavy můžou zase vrátit, ale momentálně si užívám ty chvilky naděje, že jsem třeba jedna z těch šťastnějších, které mají těhotenské nevolnosti jen chviličku a pak si na veškeré hormonální změny tělo zvykne.

Děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu a mějte se krásně! :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11421
24.8.21 18:56

Jsem těhotná po 3 a ani v jednom těhotenství me nebylo skoro špatně. Na začátku spíš nechuť k nějakým jídlům. Pak už ani to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 19:09

Tak ja jsem tehotna poradne poprve(prvni tehu byl zamlkly potrat hned na zacatku). Prvni nevolnosti mi zacaly okolo patyho tydne a trvaly do minuleho tydne. Ted jsem 11+2tt.
Musim priznat, ze jsem teda cekala cokoliv, ale ze mi bude az tak hrozne, tak to ne. Prirovnala bych to k tomu, jako bych vypila den predtim celou flasku tvrdyho alkoholu a taky se mi priserne tocila hlava. Behem mesice jsem zhubla 5 kilo :zed: :(
Preslo to ze dne na den, ale ne ze by mi ted bylo jako uplne skvele :D

• Citovat
  • Nahlásit
1150
24.8.21 19:11

Může být. Nikde není psáno, odkdy dokdy má těhotná mít nevolnosti. Každá to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 19:33
@annali píše:
Může být. Nikde není psáno, odkdy dokdy má těhotná mít nevolnosti. Každá to má jinak.

To úplně chápu, jen mě to právě docela překvapuje, jelikož z 99% čtu příspěvky/komentáře typu „nebylo mi špatně vůbec“ anebo naopak „bylo mi špatně celý 1. trimestr“. Snad od nikoho jsem neslyšela, že by mu bylo špatně jen třeba 2 týdny a pak už se to nevrátilo, takže zkrátka jen hledám nějakou spřízněnou duši, která mi dá naději, že se ty nejhorší stavy, kdy nebudu celé noci spát, už nevrátí! :D :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1150
24.8.21 19:42
@Anonymní píše:
To úplně chápu, jen mě to právě docela překvapuje, jelikož z 99% čtu příspěvky/komentáře typu „nebylo mi špatně vůbec“ anebo naopak „bylo mi špatně celý 1. trimestr“. Snad od nikoho jsem neslyšela, že by mu bylo špatně jen třeba 2 týdny a pak už se to nevrátilo, takže zkrátka jen hledám nějakou spřízněnou duši, která mi dá naději, že se ty nejhorší stavy, kdy nebudu celé noci spát, už nevrátí! :D :roll:

Tak mě taky bylo fakt šíleně špatně jen tři týdny. Pak jsem měla týden úplný klid a tak od 10tt do 20tt jsem pořád nebyla ve své kůži, ale žádná katastrofa už se neopakovala. Je dost dobře možné, že máš to nejhorší už za sebou. Ona hladina hCG v určitém týdnu kulminuje a dál pak neroste, takže od jistého bodu už to v 99 % případů horší nebude. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
24.8.21 19:48
@Anonymní píše:
To úplně chápu, jen mě to právě docela překvapuje, jelikož z 99% čtu příspěvky/komentáře typu „nebylo mi špatně vůbec“ anebo naopak „bylo mi špatně celý 1. trimestr“. Snad od nikoho jsem neslyšela, že by mu bylo špatně jen třeba 2 týdny a pak už se to nevrátilo, takže zkrátka jen hledám nějakou spřízněnou duši, která mi dá naději, že se ty nejhorší stavy, kdy nebudu celé noci spát, už nevrátí! :D :roll:

To bude tim, že si to nezapisujem po týdnech, jinak je to úplně normální, že se to střídá. Taky říkám, že první trimestr mi bylo blbě, ale reálně to nebylo celej první trimestr, vždy pár dní, pak pár dní klid a pořád dokola, ale než abych vykládala „4-5 týden špatně, 6týden dobrý, 7-8 mi bylo trochu špatně ale ne tak moc“… tak jednoduše řeknu „jo, v prvnim trimestru mi bylo taky špatně“ a je to :roll:
Jinak je možný, že už to bude dobrý, ale taky je možný, že za 2 týdny to pojede nanovo, každy těhotenství je jiný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
24.8.21 19:52

Špatně mi bylo max 3 týdny. A to jen večer. Pohoda 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 19:58
@annali píše:
Tak mě taky bylo fakt šíleně špatně jen tři týdny. Pak jsem měla týden úplný klid a tak od 10tt do 20tt jsem pořád nebyla ve své kůži, ale žádná katastrofa už se neopakovala. Je dost dobře možné, že máš to nejhorší už za sebou. Ona hladina hCG v určitém týdnu kulminuje a dál pak neroste, takže od jistého bodu už to v 99 % případů horší nebude. :D

Tak to je radost a naděje slyšet! Já právě ten jeden týden myslela, že pojdu. U mě je teda ještě blbé to, že mám emetofobii, takže opravdu panickou hrůzu ze zvracení. Vím, zní to divně, ale opravdu bych na sebe raději nechala vysypat kamion hadů, než abych zvracela, mám to už od dětství. :D Každopádně ale mám naději, že už mi bude dobře! :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1323
24.8.21 21:01

Mně bylo fakt zle od 6tt do 8tt, to jsem i zvracela. Ze dne na den mi bylo už fajn. Do 15tt jsem měla akorát nechutě k jídlu - nemohla jsem maso.
Momentálně jsem v 19tt a teď mě teda trápí už jen bolest zad a nohou a citlivý podbřišek. Chutě/nechutě už žádné a nevolnosti jen výjimečně - např. v autě prudší jízdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 22:08

Já sem 18+2 a stále občas zvracim, jsem strašně unavená, bolí mě nohy, mám zácpu, padaj mi vlasy(vitaminy jim) atd..mam nemocenskou od 7tydne nemohla jsem vydržet v práci :(

• Citovat
  • Nahlásit
340
29.8.21 15:13
@Anonymní píše:

Já o dítě přišla, takže nevím úplně, jestli je moje zkušenost o něčem vypovídající. :? Já to v podstatě měla celý 1. trimestr tak, jako ty na začátku - lehké večerní nevolnosti (nebo spíš neschopnost dojíst večeři), taky jsem ty stavy měla, když jsem přes den dělala nějakou fyzickou aktivitu - radši jsem tedy přestala sekat trávu a chodit do posilovny.

V 11. tt jsem měla silnou nevolnost, mžitky před očima, skoro jsem omdlela, měla jsem bolesti v podbřišku a krvácela jsem. Bylo to jen ten jeden den. Ve 14. tt jsem zase měla pocity na zvracení z kuřecího, celkově pár dní na začátku 14. týdne mi bylo asi nejhůř. Takže u mě ty nevolnosti byly takové nárazové - většinou po konkrétním jídle nebo pachu z nějakého jídla a trvalo to jen chvíli. Nebylo to u mě tak, že by mi třeba 3 dny v kuse bylo zle a jedla bych jen housky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat