Těhotenské nevolnosti - nic nezabírá

Anonymní
30.12.20 11:38

Těhotenské nevolnosti - nic nezabírá :-(

Vím, že toto téma tu bylo už několikrát, ale jsem opravdu bezradná. Jsem na začátku těhotenství a mám hrozné nevolnosti a návaly na zvracení. Kdyby mi zvracení nevadilo, tak zvracím několikrát denně, ale mám k tomu hrozný odpor a držím to v sobě, nedokážu se vyzvracet. Vím, že by mi to třeba ulevilo, ale nedokážu to. Je to přes celý den a nejhorší je to v autě, MHD a v práci - jsem učitelka na druhém stupni na základce, takže ta práce je pro mě teď mor a opravdu to přestávám dávat, je mi hrozně a žáci si už dělali legraci, že jsem prochlastala víkend (zatím je to vzhledem k začátku v tajemství, ale brzy budu muset s pravdou ven - nejdříve řediteli, potom hned žákům).

Vyzkoušela jsem už několik věcí a babských rad, ale absolutně nic nepomohlo. Mezi vyzkoušené patří: popíjení vychlazené Coca Coly s ledem, zázvor, Antimetil, Emesin, B6, těhotenská lízátka, bylinné čaje pro těhotné proti nevolnosti, časté jezení v malých porcích, strava bez koření/tučná/smažená, uzobávání během dne, sníst hned po ránu v posteli nějaké sušenky či krekry, bonbóny (sladké, kyselé, Hašlerky), čokoláda, cucání ledu a citrónu, akupresuru, dodržování pitného režimu, odpočinek, čerstvý vzduch,… ale absolutně bez zmírnění. Všemu jsem dala více šancí, aby to zabralo, ale naprosto bez úspěchu. Z některých věcí (např. lízátek) se mi už obrací žaludek jen co na to pomyslím, už to nemůžu ani vidět.
Tak to zkouším ještě jednou tady, jestli někdo nemá nějaký osvědčený tip jak by tomu šlo zabránit. Ke gynekologovi jdu za 3 týdny, zatím mi po telefonu nabídl Torecan, ale nechci takové svinstvo ještě do sebe zkoušet cpát.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25425
30.12.20 11:42

Občas prostě nezabírá nic :nevim: jestli nezvracíš tak, že tě to ohrožuje, tak se s tím v podstatě nic dělat nedá a můžeš doufat, že to v druhém trimestru přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
30.12.20 11:44

Vzdej to, někdy prostě nezabírá nic… Na konci prvního trimestru se to nejspíš upraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
30.12.20 11:46

Tak jsi učitelka na druhém stupni, takže…žáky asi moc nepotkáváš, hlavně o prázdninách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
30.12.20 11:47

Bohuzel, nekdy zbyva jen vydrzet.
Kamaradka s tim sla na neschopenku. Ve dvanactem tydnu se pak vratila do prace. A skoly jsou zavrene. A budou. Takze jsi v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
30.12.20 11:49
@Rive píše:
Tak jsi učitelka na druhém stupni, takže…žáky asi moc nepotkáváš, hlavně o prázdninách…

A navíc od 4.1. je zase distanční vyuka :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
30.12.20 11:50

Ahoj, mně pomohla jediná věc - šla jsem na 14 dnů na neschopenku. Tělo potřebuje odpočinek, klid a i psychicky se dáš dohromady. Také jsem zvracela, měla nevolnosti a jízda busem byla horor. Těhotenská lízátka mi pomáhala až ve čtvrtém měsíci, kdy jsem neměla takové problémy v sobě něco udržet, ale i tak jsem měla žaludek jak na vodě. Nic jiného mi také nepomáhalo.
Být tebou, tak se hodím na pár dnů do klidu a třeba se to zlepší.
Tak hodně štěstí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
30.12.20 11:51

Nepotěším tě, mně nezabíralo absolutně nic. Teď u druhého těhotenství už jsem to prostě vzdala a „přežívám“. Jediná útěcha je, že po porodu už to prostě musí skončit. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
30.12.20 12:02

Pomáhal mi Birell. Nepřešlo to úplně, ale bylo mi líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61660
30.12.20 12:02

Drž se, nic jiného neporadím.. A mmchdm, zvracet nezabírá. Měla jsem pekelné nevolnosti od 6 do 22 tt vč nočních, pak od 30 tt znovu, zvracela jsem naposledy i na porodním sále.. Masakr. Nepomohlo fakt vubec nic, bohužel. Většině žen to skončí po prvním trimestru :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 12:04

Ja mam nejenom nevolnosti ale i zvracim několikrát denně. Nefunguje nic, mela jsem to tak i v prvním těhotenství. Jsem na konci 11tt, zvracim od 7tt a doma mam druhé dite o které se musím starat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 12:08
@Rive píše:

Do teď byla rotační výuka, učila jsem každý týden každý den. Teď i když je pro žáky distanční, ředitel po nás chce, ať docházíme do práce a učíme ze své třídy, nikoli z domu. Takže dojíždění a pobyt ve škole mě nemine. Zkoušela jsem si to i ze zdravotních důvodů obhájit, abych byla doma, jenže jsem neuspěla a takto brzy pravý důvod ještě odtajnit nechci..

• Citovat
  • Nahlásit
25425
30.12.20 12:09
@Anonymní píše:
Do teď byla rotační výuka, učila jsem každý týden každý den. Teď i když je pro žáky distanční, ředitel po nás chce, ať docházíme do práce a učíme ze své třídy, nikoli z domu. Takže dojíždění a pobyt ve škole mě nemine. Zkoušela jsem si to i ze zdravotních důvodů obhájit, abych byla doma, jenže jsem neuspěla a takto brzy pravý důvod ještě odtajnit nechci..

No asi budeš muset, minimálně před ředitelem, ať si vybere ze budeš dělat z domu nebo vůbec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
30.12.20 12:14

Tak běž na neschopenku, aspoň na těch pár týdnů.
Hele, já jsem těhotná počtvrté a pokaždé mi bylo a je zle jak psovi, nepomáhá nic a dovolenou si vzít nemůžu :) ani neschopenku…nad vodou mě drží jen vyhlížení lepších zítřků :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
30.12.20 12:20

Nepomůže nic, jen čekat. Jsem nyní na konci 4. měsíce a nevolnosti, zvracení a nechutenství mě trápí doteď. Torecanu se nebraň - dostala jsem ho od doktora také, bojkotovala jsem ho, až jsem málem skončila na kapačkách dehydratovaná a vyčerpaná. Nakonec jsem si jeden vzala a zažila jsem neskutečnou úlevu na několik dní. Pomůže ti to i po psychické stránce a věř, že tvoje pohoda je mnohem důležitější, než nárazově jeden prášek :) přeju pevné nervy a hodně sil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat