Těhotenské nevolnosti stále horší

Anonymní
6.11.19 16:39

Těhotenské nevolnosti stále horší

Ahoj holky, je tu nějaká co má stejný problem? Na zacatku se doktorka bala moly, naštěstí potom vše dopadlo dobře a v 6+2 viděla embryo i srdíčko. Od té doby jsem měla nevolnosti celodenní, když jsem se ale najedla i přesnídávka stačila, bylo mi líp. Teď jsem 8+4 a na kontrolu mam jit az za 14 dni. Cca od toho 8 týdne se ty nevolnosti hrozně zhoršily, nezvracim, ale je mi na zvracení celý den, nedokážu skoro nic sníst a když sním, je mi pak ještě hůř. Je to normální? Četla jsem ze spis okolo toho 8 ty nevolnosti ustupují. Jsem prvorodička a kdyz jsem mela na začátku problémy, mam teď strach.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22812
6.11.19 16:42

Nevolnosti ustupují až kolem 12 tt a ne vždycky. Někdo je má až do konce. Nezvracíš, tak můžeš být ještě ráda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
6.11.19 16:43

Já jsem problila celé těhotenství a zhubla 5 kilo  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.11.19 16:44

@pikola no popravdě kdybych to vyzvracela byla bych snad radši, než když mam pocit že zvracet budu ale nejde to. Spíš me šlo o to, jestli je normální, že se ty nevolnosti zhoršují.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.11.19 16:45

@lafelay ja jsem zhubla uz 3 kg a to nezvracim a jsem na zacatku.

• Nahlásit
  • Citovat
6.11.19 17:04

Já blila od cca 8tt do 22tt. Ty nezvracis tak to máš ještě ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.11.19 17:21

Každá má jiný práh bolesti, takže moje nevolnosti můžou být nic proti vašim, nebo naopak o dost horší. Šlo mi hlavně o bezpečí miminka, proto jsem se ptala jestli je to normální, nebo mám plasit a jit radši na kontrolu dřív, když jsem měla začátek špatný. Ale díky za odpovědi, jsem ráda že vím, od kdy do kdy jste zvracely a ze mam byt rada ze nezvracim, to jsem potrebovala vedet. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
4637
6.11.19 17:26

Já měla denně nevolnosti 6-14tt, z toho 7-13tt celodenní a strašný. Zvracení po ránu nebo z hladu, jen ne už denně, ještě asi do 22tt. Za první trimestr jsem zhubla 9kg, pak jsem dlouho nepřibírala, zatím se mi vrátila asi 3kg.

Vypozorovala jsem, že mi to hrozně zhoršuje hlad, ale zároveň jsem byla hned nacpaná a „přejedená“ - jedla jsem co hodinu půlku jablka, trochu jogurtu, pár klínků broskve. Moc mi nedělala dobře taková ta klasická dietní jídla - suché pečivo, rýže, polévky… Musíš vychytat, co Ti sedne. Jinak v tom 7-13tt nepomáhalo nic, ale i tak jsem se nutila k jídlu, lepší to vyhodit, než tahat žaludeční štávy. Zkoušelas takové ty babské rady jako zázvor, pár loků piva…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22812
6.11.19 17:27
@Anonymní píše:
Každá má jiný práh bolesti, takže moje nevolnosti můžou být nic proti vašim, nebo naopak o dost horší. Šlo mi hlavně o bezpečí miminka, proto jsem se ptala jestli je to normální, nebo mám plasit a jit radši na kontrolu dřív, když jsem měla začátek špatný. Ale díky za odpovědi, jsem ráda že vím, od kdy do kdy jste zvracely a ze mam byt rada ze nezvracim, to jsem potrebovala vedet. :palec:

Jak ti je nebo není špatně nic neříká o tom jak je zdravé dítě. Někomu je hodně blbě, někomu není. Důležité je aby že nekrvácíš, nemáš nezvyklé velké bolestí atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.11.19 17:34

Pikola-Děkuju za konečně normální odpovědi, u moly jsem právě četla že se pak ženám udělalo strašně špatně a pak doktor zjistil, ze maji tu molu. Nevím když ji jednou vyloučila, jestli ještě jde aby to byla ona, proto se radši ptám.

Ba-stet - taky mi prave vzdycky pomohlo trosku jidla, ale ted do sebe nemůžu nacpat ani presnidavku. Za cely den půlku jogurtu a par piškotu. Takze je mozny ze je to uz tak nesnesitelný z hladu? Zkusit i pres nechuť aspoň dalsi piškoty? Ja zkoušela doušky coly ale nepomaha a lízátka taky ne. Matovy caj a ten taky ne. O ty nevolnosti mi ani nejde to nejak přežiju, jde mi o miminko, aby bylo v poradku, kdyz tedy nekrvacim, tak snad vše je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
4637
6.11.19 17:51
@Anonymní píše:
Pikola-Děkuju za konečně normální odpovědi, u moly jsem právě četla že se pak ženám udělalo strašně špatně a pak doktor zjistil, ze maji tu molu. Nevím když ji jednou vyloučila, jestli ještě jde aby to byla ona, proto se radši ptám.Ba-stet - taky mi prave vzdycky pomohlo trosku jidla, ale ted do sebe nemůžu nacpat ani presnidavku. Za cely den půlku jogurtu a par piškotu. Takze je mozny ze je to uz tak nesnesitelný z hladu? Zkusit i pres nechuť aspoň dalsi piškoty? Ja zkoušela doušky coly ale nepomaha a lízátka taky ne. Matovy caj a ten taky ne. O ty nevolnosti mi ani nejde to nejak přežiju, jde mi o miminko, aby bylo v poradku, kdyz tedy nekrvacim, tak snad vše je v pořádku.
@Anonymní píše:
Pikola-Děkuju za konečně normální odpovědi, u moly jsem právě četla že se pak ženám udělalo strašně špatně a pak doktor zjistil, ze maji tu molu. Nevím když ji jednou vyloučila, jestli ještě jde aby to byla ona, proto se radši ptám.Ba-stet - taky mi prave vzdycky pomohlo trosku jidla, ale ted do sebe nemůžu nacpat ani presnidavku. Za cely den půlku jogurtu a par piškotu. Takze je mozny ze je to uz tak nesnesitelný z hladu? Zkusit i pres nechuť aspoň dalsi piškoty? Ja zkoušela doušky coly ale nepomaha a lízátka taky ne. Matovy caj a ten taky ne. O ty nevolnosti mi ani nejde to nejak přežiju, jde mi o miminko, aby bylo v poradku, kdyz tedy nekrvacim, tak snad vše je v pořádku.

Těžko říct, já bych řekla, že když nejíš, tak se to o hodně zhoršuje. Vím, že někdo do sebe nedostal fakt nic, já jsem zkoušela kde co. Taky mi pomáhalo, když to bylo pestré, žádný že ve dvanáct půlku broskve a v jednu druhou, hezky střídat potraviny. Lednici jsem měla plnou nakousaných jídel :) Zkus ještě čerstvý zázvor nakrájet do vody a nechat luhovat, nebo i jako čaj, jestli sneseš teplý. Ta lízátka jsou plná cukru a já třeba sladké nemohla ani vidět (kromě ovoce). Cola nepomáhala, piškoty bych nepozřela, ale každá to má jinak. Zkus ještě ovoce - měkké a šťavnaté, já měla kliku na sezonu, žila jsem na broskvích, melounu. A zeleninu - papriky, okurky… Prostě spíš základní potraviny, než zpracované. O miminko se neboj, to je teď - s odpuštěním - parazit, který si vysaje, co potřebuje, ale Tobě hladovka neprospěje.

Jo a ještě jsem zjistila, že se musím zbavit takových těch dospěláckých návyků jako „Teď jsem zvracela, nemůžu přece hned jíst“, „Za 20 minut bude oběd, tak nesežeru jogurt“ apod. Bylo to opravdu hodně jiný, než nevolnost při nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
6.11.19 17:59

Mně začaly nevolnosti v 7. týdnu a trvaly do 14. Myslela jsem, že je po mně. Nezvracela jsem ani jednou, ale od oběda až do usnutí jsem měla strašné nevolnosti, pocit slabosti, malátnosti. Musí se to přečkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4637
6.11.19 18:04

@Karleon Jojo, pro mě to by trest za to, že jsem nechápala, že jde někdo na neschopenku, když je mu „trochu špatně“ :mrgreen: Nejhorší je ten pocit, že to nikdy nepřejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
6.11.19 18:16
@Ba-stet píše:
@Karleon Jojo, pro mě to by trest za to, že jsem nechápala, že jde někdo na neschopenku, když je mu „trochu špatně“ :mrgreen: Nejhorší je ten pocit, že to nikdy nepřejde…

Já na neschoepnku nemohla, chodila jsem na VŠ - do školy a do nemocnice na praxe. Pak jsem přišla domů, kde na mě čekalo rok a půl staré dítě a vážně jsem myslela, že je to můj konec. Jsem zvyklá hodně vydržet, takže ty neschopenky nechápu dodnes :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.11.19 18:23

Holky děkuju za podporu, mě bylo špatně už dřív, ale vždycky to jídlo zahnalo a teď nepomáhá nic. Tak zkusim ten zázvor, třeba pomůže :) o zelenině nemůžu ani slyšet, dala bych si meloun a nektarinku, jak jsi psala o melounu dostala jsem chuť. Jinak jak jste na tom byly s vodou? Doporucuje se vypit 1,5 litru. Ja i se snahou dám tak půl litru. Nemůže to taky mimcu uškodit? Na to, že jsem četla skutečne příběhy žen, co přežily Osvětim těhotné a i tam porodily, tak když se jedná o moje těhotenství, jsem straspytel. Ženské tělo je prostě zázrak, když se jedná o mateřství zvládne snad vše, ale i tak chci miminku co nejvíce nastartovat ten život správně. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama