Těhotenské týdny - utz vs ms

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
329
14.10.21 10:47

Těhotenské týdny -utz vs ms

Ahoj holky,
mám na vás rychlo dotaz.Jsem podruhé těhotná. Poprvé mám však s jinou MUDr. 2 termíny porodu s tím, že ona si stojí za termínem dle UTZ. Teď mě napadá, mám se hlásit na OGGT test a říkám si, abych tam nešla dřív, než mám. Vlastně, když se mě i někdo zeptá, v kterém jsem týdnu, tak vždy odpovídám +- 1 konkrétní týden. Jak to teda je? Je to stejně orientační a porod bude uplně jindy.To je jasná věc :) Ale je ok hlásit při objednání na test o ten týden navíc právě s ohledem na datum porodu dle UTZ? Už jsem se na to doktorky chtěla 2× zeptat a vždycky s příchodem do ordinace všechno zapomenu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1432
14.10.21 10:55

Týden těhotenství se určuje dle prvního screeningu a poté už se nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33107
14.10.21 10:56

Podle ultrazvuku je termín přesnější, většinová zvyklost je se řídit tím z konce prvního trimestru.
Na ogtt nemusíš úderem 24.týdne. Klidně se objednej o ten týden později.
Jen pro zajímavost. Proč myslíš, že to ví líp ženské na netu, než tvá gynekoložka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11968
14.10.21 10:56

Ano, dle ultrazvuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
14.10.21 10:57

Přesnější je ten podle utz. Ale na ogtt máš rozmezí měsíc, kdy se to dělá, takže když se objednas o týden později (třeba ve 26tt místo ve 25tt) tak se nic neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
14.10.21 11:02

Já ten test potřebuju v konkrétním kalendářním týdnu, protože pojedu do rodnýho města, kde budu řešit v jeden týden další aktivity plus doktorku, kterou tam mám. Tak abych pak nemusela znova jet 120km tam a nazpátek, zeefektivňuji využitý čas :D Samozřejmě to jinak doktorka ví ze všech nejlíp, ale jak říkám, vždy zapomenu. Není to zas životně důležitý dotaz-spís pro zajímavost 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
14.10.21 11:03

@Lilypad24 tak ten test ti udělají pomalu na každém rohu, kvůli tomu nemusíš jet 120km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
14.10.21 11:04

Děkuju vám. Tak já budu teda už pyšně hlásit o ten týden navíc dle UTZ :lol: slušně se to krátí! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
14.10.21 11:08

@Kriss Tina Vim, doktorka ale spolupracuje s 2 laboratořema a bůh ví proč, nemohla mi to napsat do Prahy.ale pro mě to není problém, takže jsem se dál ani nedoptávala. Jak říkám, mám tam rozprostřeno více restů v 5ti dnech.To vůbec není problém. Dotaz byl spíš ze zajímavosti, abych se mohla těšit asi z vyššího týdne v těhotenský aplikaci :lol: berte to s rezervou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33107
14.10.21 11:19

@Lilypad24 test můžeš absolvovat kdekoli. Ale nejde pro to měnit termín :mrgreen:
Edit ty nemusíš tam, kam tě lékařka odešle. Normálně se objednáš, kam ti to vyhovuje a se žádankou se dostavíš. Laboratoř musí být vybavená, mít volný termíny a smlouvu s tvou pojišťovnou. Jiná další podmínka není. A je fuk, jaká je hlavička na žádance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
14.10.21 11:22
@Fiducia píše:
@Lilypad24 test můžeš absolvovat kdekoli. Ale nejde pro to měnit termín :mrgreen:
:lol: Haha, díky. To naštěstí ještě vím :D I když je fakt, že si chvilkama připadám už uplně mimo :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33107
14.10.21 11:24
@Lilypad24 píše: :lol: Haha, díky. To naštěstí ještě vím :D I když je fakt, že si chvilkama připadám už uplně mimo :D

Tak asi nechápu, na co se teda ptáš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
14.10.21 11:32

@Fiducia vím,že mám dva termíny. Vlastně i vím, že dle utz je to nejpřesnější. Ačkoliv vím, že to neodpovídá ovulaci. Prostě mi bylo nějak nepřirozený do 12tt vidět v aplikaci o týden mladší těhotenství a od 12tt bych měla mít čistě teoreticky o jeden týden navíc. Opakuju, že si jsem vědoma toho, že je to uplná blbost :lol: :lol: jsem teď doma sama, tak mám asi houby co na práci :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33107
14.10.21 11:41

@Lilypad24 aplikace, a dokonce ani eMimino tomu nerozumí líp, než lékař ;)
Chápu, že je to doma dlouhý, člověku vrtá leccos hlavou.
Mate mě, že do toho taháš testy na cukrovku, cestování kdoví kam a pak všechno vím :think: Tak se ptám. Když víš, tak co řešíš :mrgreen:
Podle čeho máš ovulaci určenou? Jestli měříš bazální teplotu, nebo jsi docházela na folikulometrii, tak chápu pochybnosti. Ale tomu testu na cukrovku je to jedno. A celkové v těhotenství jeden týden neznamená nic.
Jestli máš ovulaci spočítanou podle aplikace, můžeš to pustit z hlavy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
14.10.21 11:51
@Fiducia píše:
@Lilypad24 aplikace, a dokonce ani eMimino tomu nerozumí líp, než lékař ;)
Chápu, že je to doma dlouhý, člověku vrtá leccos hlavou.
Mate mě, že do toho taháš testy na cukrovku, cestování kdoví kam a pak všechno vím :think: Tak se ptám. Když víš, tak co řešíš :mrgreen:
Podle čeho máš ovulaci určenou? Jestli měříš bazální teplotu, nebo jsi docházela na folikulometrii, tak chápu pochybnosti. Ale tomu testu na cukrovku je to jedno. A celkové v těhotenství jeden týden neznamená nic.
Jestli máš ovulaci spočítanou podle aplikace, můžeš to pustit z hlavy :lol:

To,,vím” bylo ještě před tím, než jsi upravila příspěvek. Tzn. reakce na to, že si nemůžu měnit termín, jak se mi zachce :) Spíš podle jedinýho fyzickýho kontaktu a ovulačního testu :lol: Jinak souhlasím, že týden rozdil je prd. V prvním těhotenství jsem měla rozdíl na utz dokonce téměř 3 týdny. Ale tam teda byl vážně termín porodu dle MS a o jiném nepadlo ani slovo.
Otázka zkrátka byla myšlena tak, zda třeba na dotaz v kolikatym týdnu těhotenství jsem, můžu říct ukončený 24 na misto probíhajícího 23 :D už teď se stydím :lol: co, že to tu řeším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat