Těhotenský bezpečnostní pás do auta

76
1.6.15 13:46

těhotenský bezpečnostní pás do auta

Zdravím,
rozhoduji se, který těhotenský pás do auta zakoupit, zda ten co drží automobilový pás pod břichem v rozkroku, či ten který stahuje automobilový pás dolů po stranách.
Znáte někdo výhody některého z nich?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7511
1.6.15 13:52

Já měla ten co drží pás v rozkroku, když jsem hledala, tak mi vyhledávač vyplivl pouze tento a byla jsem sním spokojená, hlavně poté co jsem si přečetla že opravdu stačí jen malý náraz a v místě kde je normálně pás je přesně placenta a hrozí její odloučení. Měla jsem Bee Safe a za mě v poho, i s velkým břichem jsem byla schopná ho zapnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
1.6.15 14:05

@Evina81 zkoušela jsem oba a nakonec zvolila výstuž na normální pás a ten jsem si „zapíchla“ pod břicho. Řídila jsem ještě pár dní před porodem a vše v pohodě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22643
1.6.15 14:10

@Evina81 měla jsem besave a spokojenost. Jediný problém byl v sukni, ale i to se dalo přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
1.6.15 14:10

Vcera jsem si objednala Be safe. Ten co je svedeny mezi nohy. Ted jsem jela 400 km s normalnim pasem, jsem v 17 tt a dost me to obtezovalo. Bolelo, tlacilo a bylo nepohodlne. Cetla jsem ruzne recenze a rozhodla se pro nej. I kdyz se trochu bojim, zda ta zapadka mezi nohama nebude drit, zavazet ci tak neco.

• Citovat
  • Upravit
7086
1.6.15 14:11

@Evina81 taky jsem nikde nenašla ten druhý, ale stejně jako @medunka23 mám BeSafe zapínací v rozkroku, používám ho teď už druhé těhotenství a jsem velmi spokojená. Mimo jiné proto, že já nesnesu i malý tlak na břicho a když mám zapnutý pás bez BeSafe, tak mi začne tvrdnout břicho a špatně se mi cestuje. Jediná nevýhoda je, že u toho zapínání mezi nohama se nedá cestovat v sukni, vypadalo by to blbě. Ale ten druhý vůbec neznám, takže nemůžu porovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
1.6.15 14:11

Já měla ten, co stahuje pás po stranách. Hodně nosím sukně a šaty a těhotná jsem byla v létě, tak jsem ten mezi nohy nechtěla. A tenhle vyšel o něco levněji. Konkrétně tenhle http://www.nejbaby.cz/…pro-tehotne/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 14:20

Holky a je nutný ten pás mít? Já jsem teď 27.tt a doteď jsem o tom ani neslyšela…jen si dávám normální pás-ten spodek-hodně dolů pod pupek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
1.6.15 14:26
@Kaliopea píše:
Holky a je nutný ten pás mít? Já jsem teď 27.tt a doteď jsem o tom ani neslyšela…jen si dávám normální pás-ten spodek-hodně dolů pod pupek…

není, proč by bylo? Pokud si stáhneš pás až dolu, tak je to v klidu. ;) jen je prostě nutné pás mít, spodní pod břicho co nejníže, vršek mimo břicho, nad mimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
1.6.15 14:28

@Kaliopea Jsem zdravotník a četla jsem v odb. časopise kazuistiku dopravní nehody maminky bez těhotenského pásu (měla pouze ten klasický zapnutý). Dopadlo to moc zle a já bych bez toho těhotenského už vůbec nejela. Mám ten zapínací v rozkroku Be safe a zvládám i v šatech a treba i 6hodinovou cestu ze Slovenska. Ale je to každého věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 14:29
@Kaliopea píše:
Holky a je nutný ten pás mít? Já jsem teď 27.tt a doteď jsem o tom ani neslyšela…jen si dávám normální pás-ten spodek-hodně dolů pod pupek…

Ne je to jen dalsi vec jak z matek vytahnout prachy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
1.6.15 14:33

@martina.se Nutné to je. V případě nehody-nárazu, se pás z pod břicha ve vteříně vysmekne a zaujme svoji normální polohu-tedy šikmo přes břicho. A věř mi, že tvoje děloha a mimčo uvnitř jsou určitě měkčí než pás a ta rána tě stáhne přes břicho tak, že vše uvnitř drtí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.6.15 14:38

Chtěla bych se zeptat, zda v tom článku porovnávaly také ty různé typy pásů. Vzhledem k blížícímu se léto bych také raději volila ten se stahováním po stranách, ale nevím, zda ten v rozkroku nestahuje pás více dolů.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
1.6.15 14:39

Myslim, ze clovek vyhaze penize za vic nepotrebnych nesmyslu v tehotenstvi. Vletel mi nejaky blbec z vedlejsi silnice pred auto a kdybych ridila a nedrzela si pas sama rukama dole, nevim, jak by to pri tom brzdeni dopadlo.Tak jsem hned jela jej koupi, koneckoncu staci i pres bazar, je to relativne na chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7086
1.6.15 14:40

@Kaliopea Nutné to samozřejmě není. Ale třeba já mám celkem malé břicho a pás mi pod ním prostě nedrží, vyjítždí mi nahoru a pořád jsem si ho musela spravovat. Navíc je mi pás na břiše nepříjemný, jak už jsem psala, tvrdne mi s ním břicho, takže já bez něj prostě necestuju. Ale jestli ti doteďka nechyběl a nemáš nějaké nutkání si ho kupovat, tak to nutnost není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama