Těhotenský test a gynekolog

42
1.6.16 09:12

Těhotenský test a gynekolog

Ahoj,

dnes ráno jsem si udělala těhotenský test - můj první vůbec, protože jsem znejistila, když 12 dní po očekávané MS pořád nic. Myslím, že jsem vyhodnotila správně, že test je pozitivní - přikládám radši foto - kdybych tu druhou čárku viděla jen já, tak mě upozorněte :roll:
A chtěla jsem se zeptat, zda je možné navštívit i jiného gynekologa než u kterého jsem byla poslední roky - tedy byla jsem tam asi 4×, ale je v jiném městě, než se momentálně nacházím a ráda bych věděla, samozřejmě co nejdřív, zda opravdu těhotná jsem a příp. jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2511
1.6.16 09:17

Čárka je slabá, což by mělo znamenat, že jsi otěhotněla po poslední menstruaci. V tom případě lze přibližně určit, který den byla ovulace a tedy který den proběhlo oplodnění.

Např. Já měla poslední menstruaci 17.4. Ovulace cca dva týdny poté, kdy došlo i k otěhotnění. Včera jsem byla na ultrazvuku a jsem těhotná 5 týdnů a 6 dní.

Byla jsem na krvi ještě před tím, sama, musíš si jen doktorovi (klidně obvoďák) říct o vystavení žádanky a pak si jako samoplátce dojít s žádankou na odběr krve. To budeš za cca dvě hodiny od odběru vědět jistě.

K jinému gynekologovi můžeš zkusit jít, otázka, jestli tě vezme, když nejsi přihlášená k němu.

Další možnost - kup si digitální ClearBlue test, ten ukáže i jak dlouho těhotná jsi, stojí asi 200,– (ale ne všude ho mají).

Příspěvek upraven 01.06.16 v 09:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19072
1.6.16 09:18

@pesfilipes Tak určení těhotenství není žádný urgentní problém, takže si nejsem úplně jistá, jestli se cizí gynekolog přetrhne, aby tě vyšetřil. I když možná, když si to sama zaplatíš…

A v kolikátém tt bys měla být? Ono je taky možná zatím zbytečné někam chodit, protože nemusí být ještě nic vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
1.6.16 09:20

@Pherenike To je taky pravda, já si volala sestřičce a ta mě hned usadila, že je brzo a objednala mě až dva týdny poté, co jsem našla //, což vyšlo na 15 dní po vynechané menstruaci. Tou dobou (15 dní po menstruaci) jsem už měla ty čárkydobře viditelné, tmavě zbarvené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
1.6.16 09:21
@Padme93 píše: Čárka je slabá, což by mělo znamenat, že jsi otěhotněla po poslední menstruaci. V tom případě lze přibližně určit, který den byla ovulace a tedy který den proběhlo oplodnění.

Např. Já měla poslední menstruaci 17.4. Ovulace cca dva týdny poté, kdy došlo i k otěhotnění. Včera jsem byla na ultrazvuku a jsem těhotná 5 týdnů a 6 dní.

Byla jsem na krvi ještě před tím, sama, musíš si jen doktorovi (klidně obvoďák) říct o vystavení žádanky a pak si jako samoplátce dojít s žádankou na odběr krve. To budeš za cca dvě hodiny od odběru vědět jistě.

K jinému gynekologovi můžeš zkusit jít, otázka, jestli tě vezme, když nejsi přihlášená k němu.

Další možnost - kup si digitální ClearBlue test, ten ukáže i jak dlouho těhotná jsi, stojí asi 200,– (ale ne všude ho mají).

Příspěvek upraven 01.06.16 v 09:18

Ahoj, na zjištění množství hormonu hcg v krvi jako samoplatce nepotřebuješ zadanku od doktora, stačí si jen dojit na odberove misto a říct jim, ze chceš zjistit hcg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
1.6.16 09:23

@Padme93 Asi máš pravdu s tím digitálním testem, také jsem na něj už koukala.
@Pherenike Tak je pravda, že zas tolik to nespěchá, spíš mě zajímalo, zda se to i tak příp. dá řešit. A i jak říkáš, také nejspíš ještě nebude nic vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19072
1.6.16 09:37
@Padme93 píše:
@Pherenike To je taky pravda, já si volala sestřičce a ta mě hned usadila, že je brzo a objednala mě až dva týdny poté, co jsem našla //, což vyšlo na 15 dní po vynechané menstruaci. Tou dobou (15 dní po menstruaci) jsem už měla ty čárkydobře viditelné, tmavě zbarvené.

No já právě u prvního taky. Natěšená, tak jsem hned volala a chtěla jsem tam jít pokud možno hned, tak mě sestra usměrnila :mrgreen:
A objednal taky cca za dva týdny :mrgreen:

U druhého už jsem se nevzrušovala a sama tam volala až někdy v 8tt :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
1.6.16 09:40

@pesfilipes po pozitivním testu by tě stejně objednali nejdříve za 14 dní a i to bys měla s otazníkem zda bude vidět už srdíčko, dle čehož se alespoň naše doktorka řídí. Takže u první jsem chvátala a byla tam už někdy v 6+pár dní a byl vidět jen váček a o dalších 14dní později pěkně ťukalo srdíčko, teď jsem šla o dost později, tuším že jsem se objednávala až nějakých 14 dní od vynechání a dalších 14 dní to trvalo, takže jsem tam přišla 8+ něco a ušetřila jsem si tu nejistotu kdy jsem čekala jestli se tam to srdíčko udělá nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
1.6.16 09:54

No vida, aspoň už vím, po všech komentářích, že není kam spěchat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
1.6.16 09:54

@anikahen Potřebuješ. :-) A věř, že vím, protože jsem tam byla, že chci jako samoplátce vyšetřit zjistit z krve hladinu hcg. A sestřička mě poslala pryč, že nemám papír. Když jsem jí řekla, že jako samoplátce přece žádanku od doktora nepotřebuju, tak mi řekla, že to by si takhle mohl vymyslet každej.

Nakonec moje kamarádka měla známou přímo v laborce, takže jsem večer v sedm šla rovnou do laborky a v deset večer mi pak volali výsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19177
1.6.16 10:10

Tak pokud jsi zdravotně v pořádku tak k doktoru tak kolem 7tt pokud máš problémy tak dřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
1.6.16 10:31
@Padme93 píše:
@anikahen Potřebuješ. :-) A věř, že vím, protože jsem tam byla, že chci jako samoplátce vyšetřit zjistit z krve hladinu hcg. A sestřička mě poslala pryč, že nemám papír. Když jsem jí řekla, že jako samoplátce přece žádanku od doktora nepotřebuju, tak mi řekla, že to by si takhle mohl vymyslet každej.Nakonec moje kamarádka měla známou přímo v laborce, takže jsem večer v sedm šla rovnou do laborky a v deset večer mi pak volali výsledky.

Ahoj, tak já jsem ji teda nepotřebovala, byla jsem celkem 3× na krvi jako samoplatce, abych zjistila, jestli mi hcg roste, tak jak má a mého gynekologa a obvodního mudr. jsem s tím vůbec nezatezovala, hlavně pokud bych si pořád chodila pro zadanku k obvodnímu, tak ztratim spoustu času a navíc jako těhotná bych ještě mohla něco v čekárně u obvodaka chytit od nemocných pacientů. Normálně jsem si došla do nemocnice na odberove místo, předložila jen prukazku pojištěnce kvůli jménu, odebrali mi krev, zaplatila jsem něco přes 200 kč a za pár hodin jsem si jela pro výsledky, vytiskli mi z PC zprávu s hodnotou hcg. Pokud jdeš k nějakému mudr jako samoplatce, doporučení nepotřebuješ např. pokud půjdeš jako samoplatce na sono prsou jako prevence kvůli rakovine, také nepotřebuješ doporučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
1.6.16 10:49

@anikahen Právě - tak, jak to popisuješ jsem myslela, že to dělají ve všech odběrních místech. Asi né. Pravda, byla tam jedna stará sestra a asi nějaká zapšklá, nebo jinak nechápu, proč by to pro ní byl problém. :D Ještě když mi argumentovala, že přece by v laboratpoři nevěděli, na co mají krev testovat - a já jí říkám, že ale já to vím a klidně se to tam může dopsat do prázdnýho formuláře, kterých měla na stole plno. No nepochodila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
1.6.16 10:58
@Padme93 píše:
@anikahen Právě - tak, jak to popisuješ jsem myslela, že to dělají ve všech odběrních místech. Asi né. Pravda, byla tam jedna stará sestra a asi nějaká zapšklá, nebo jinak nechápu, proč by to pro ní byl problém. :D Ještě když mi argumentovala, že přece by v laboratpoři nevěděli, na co mají krev testovat - a já jí říkám, že ale já to vím a klidně se to tam může dopsat do prázdnýho formuláře, kterých měla na stole plno. No nepochodila jsem.
…tak asi každé odberove misto to má nejak jinak…mne právě prislo zbytecne testovat drahým testem, aby mi rekl, jak dlouho jsem těhotná, když za stejne penize mi přesně v laboratori řeknou, kolik mám v krvi hcg…a kdybych si kvuli každému odberu na hcg měla jít pro zadanku a ještě za to platit, tak bych se asi na to vykaslala, pockala bych, až bych byla cca v 7 tt a šla bych rovnou na gynekologie, pokud by se doktorovi v tomhle týdnu něco nezdálo, tak by sám poslal na odběr krve a nic by se za to neplatilo, platila by to pojišťovna…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
1.6.16 12:09

@ka2ka Tak zdravotně bych měla být v pořádku… až na občasné pobolívání v podbřišku - což jsem tu četla na několika diskuzích, že je to celkem běžné, a bolest hlavy z nízkého tlaku mi snad nic není.

Příspěvek upraven 01.06.16 v 12:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama