Těhotenský test, strach z mimoděložního

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 09:15

Těhotenský test,strach z mimoděložního

Ahoj, jsem 2 dny po vynechání menstruace, těhotensky test pozitivní. Podle ovulace konkrétně v týdnu 4+1 a vím, že na gynekologii je zatím brzy a mám v plánu zavolat a objednat se až tak za2-3 týdny, ale dost se bojím mimoděložního těhotenství. Dá se to podle nějakých příznaků rozpoznat? :D je mi blbé volat doktorce, že mi teprv 2 dny mešká menstruace a chtěla bych na kontrolu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34559
23.6.22 09:29
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 2 dny po vynechání menstruace, těhotensky test pozitivní. Podle ovulace konkrétně v týdnu 4+1 a vím, že na gynekologii je zatím brzy a mám v plánu zavolat a objednat se až tak za2-3 týdny, ale dost se bojím mimoděložního těhotenství. Dá se to podle nějakých příznaků rozpoznat? :D je mi blbé volat doktorce, že mi teprv 2 dny mešká menstruace a chtěla bych na kontrolu.
.

Příspěvek upraven 23.06.22 v 10:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9639
23.6.22 09:34

Klidne tam zavolej. Sestra se te zepta, kdys mela posledni mestruaci a podle toho te objedna, aby na ultrazvuku bylo neco videt. Sestry jsou v tom uz zbehle. Urcite budou mit nekdy dovolenou, tak je fajn mit termin dopredu. Kdyz to nevyjde, termin zrusis. I na to jsou zvykli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
23.6.22 10:13
@Anonymní píše:

Máš nějaký důvod proč se bojíš? Třeba špatnou průchodnost vejcovodu,…? Jinak pokud tě břicho ani na lehký pohmat neboli, tak by to mělo být na dobré cestě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.22 10:30

Mela jsem spozdeni menstruace 6 dnu a hned ten den sem si poprvý delala test, vysel pozitivni tak jsem nevahala jeste ten den zavolat doktorce jestli mohu prijit ( zrovna ten den tam mela v urcity cas volno ) rekla mi ze jsem cca v 5.tydnu tehotenstvi..takze bych uz do tydne od toho tveho testu tam urcite zasla :palec: precejenom na gynde bejva narvano a cekat par tydnu co teda to by se mi nechtelo :roll: jinak jak se pozna mimodelozni to nevim to snad asi jen doktor/ doktorka povi az podle ultrazvuku..moc dlouho bych necekala od vynechani menstruace, me by to nedalo cekat tak dlouho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 10:48

Když jsem měla mimoděložení, tak jsem začala krvácet asi druhý den po pozitivním testu a bolelo břicho, myslela jsem že to je MS, tak jsem šla k doktorovi za 4 dny (když jsem pořád mírně krvácela) a ten zjistil že to je mimo, poslal mě do nemocnice. Zásadní je krvácení a bolest břicha, pokud by se to vyskytlo, tak bys měla jet na pohotovost. Často se to projeví až někdy v 7-8 tt a to může být pak nebezpečný, protože hrozí krvácení do břicha. Kdyby se ti něco nezdálo, tak na pohotovost můžeš dorazit vždycky, tam to na ultrazvuku najdou, naberou HCG, podle toho se to taky dá zjistit

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 13:33

@Umík u prvního těhotenství mi doktorka říkala, že časté cysty jsou taky příčinou. Mimoděložní těhotenství jsem naštěstí neprodělala, ale teď z toho mám strach. Na cysty trpím opravdu hodně

• Citovat
  • Nahlásit
9093
23.6.22 14:30
@Anonymní píše:

Nedá..vzhledem k tomu, že mimoděložní se chová úplně stejně jak normální akorát s rozdílným koncem..melas mimo už někdy? Trpis na záněty? Neplas zbytečně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 18:14

@Skaiqy neměla. První těhotenství 2,5 roků zpět a mám z toho dcerku. Druhé těhotenství až teď. U dcery mi doktorka říkala, že cysty můžou způsobit mimoděložní těhotenství a cysty mívám fakt často. Vždycky to poznám ale až podle náhle pichlavé bolesti, když cysta praskne.

• Citovat
  • Nahlásit
1
25.6.22 16:05

Ahoj, bohuzel mam s mimodeloznim tehotenstvim zkusenost. V lednu jedno pondeli pozitivni test, mudr me objednal na kontrolu az za dva tydny, ale muj kamarad na me mrkl tyden po pozitivim testu a nic nevidel. Vzali mi krev, hc pres 1000, bylo divne, ze nic nevidel. Tak jsem sla za dva dny zas na krev, hcg kleslo na Cca 800. Byly dve varianty, biochemicke nebo mimodelozni. Doktor podle statistiky nejak shrnul, ze to vidi spis na to mimodelozni, za dalsi dva dny to nasli v pravem vejcovodu. Druhy den rano me brali na operaci. Nemela jsem zadne priznaky, zadne bolesti, pichani, nic.. da se to opravdu zjistit jen z klesajiciho hcg :( mela jsem i silne carky na TT. Takze jsem mela po operaci driv, nez bych sla ke svemu mudr. Chytli jsme to vcas bez komplikaci, ted cekame, kdy se zadari;) jeste musim dodat, ze jsem mela neco jako sesty smysl a tusila jsem, ze to tak dopadne. Pritel mi rikal “tehule” hned po pozitivnim testu a ja mu rikala, ze neni nic jiste….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat