Těhotenství 14+3 a bulka v prsu

376
6.6.17 09:51

Těhotenství 14+3 a bulka v prsu

Včera jsem si našla bulku v levém prsu, na vnitřní straně vedle hrudní kosti. Napřed jsem si myslela, že jde o ml. žlázu, prsa mi natekla, bolí, zvětšila se.. Bohužel jde o nějaký útvar ostřejšího tvaru, určitě větší jak 1cm. V pátek jdu ke gynekologovi.

Jsem tak hrozně, hrozně moc vyděšená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28876
6.6.17 10:00

Já bych šla hned, k praktickému, který odešle v případě potřeby na vyšetření okamžitě.
Souběh těhotenství a rakoviny prsu je vzácný, ale vyskytuje se..Stejně tak rakovina mízních uzlin, u kterých ty bulky taky můžou být.

Držím pěsti, ať se žádná z těch hrůzných variant nepotvrdí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
6.6.17 10:01

@chuanita Dr. tě pošle na ultrazvuk a tam zjistí, co to je, klidně to může být ta mléčná žláza, nebo jen nějaký nezhoubný útvar z vazivové tkáně. Nemysli hned na nejhorší! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
6.6.17 10:03
@xxpav.ka píše:
@chuanita Dr. tě pošle na ultrazvuk a tam zjistí, co to je, klidně to může být ta mléčná žláza, nebo jen nějaký nezhoubný útvar z vazivové tkáně. Nemysli hned na nejhorší! :hug:

No jo, doma synek 21 měsíců a miminko v břichu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
6.6.17 10:06

@Jana206 popravdě nevím, od kdy ten útvar tam je. Bohužel jsem si prsa občas prohmátla, ale ne nijak pravidelně a zrovna na tom místě jsem moc neprohmatávala. Takže kdoví, jestli to tam nebylo už před otěhotněním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
6.6.17 10:12

@chuanita Je mi to jasné, ale jestli nemáte rakovinu prsu nebo vaječníků v rodině, tak je podle mě větší pravděpodobnost, že to nic nebude. Mám osobní zkušenost, na ultrazvuku to vyhodnotili jako fibroadenom a když jsem začala kojit, zarudlo to, pár dní to bolelo a pak se to ztratilo :) Ale k doktorovi bych určitě šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
6.6.17 10:21

@xxpav.ka mám naprosto stejnou zkušenost. I se závěrem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
6.6.17 10:25

@xxpav.ka @Ivčis díky holky za povzbuzení. Dnes mi jedou nervy. Teď jsem domluvila hlídání, jedu už zítra. Rakovinu vaj. a prsou máme, moje teta-zemřela(50) na to, plus rakovina kůže děda. Taky zemřel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
6.6.17 10:49

@chuanita Držím palce, ať to dopadne dobře i u tebe. Dneska na to zkus už nemyslet, zítra se to vyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
6.6.17 11:22

Budu na Vás myslet. Přeju, ať je to nějaká drobnost. Držte se.

• Citovat
  • Upravit
2721
6.6.17 11:33

A kdyz na to sahnes, jakoby je to bulka ktera „jezdi“ v prstech, nebo je tam jakoby napevno? Me rikali ze kdyz je to pohyblive, ze to nic neni a je to jen nejaka nezhoubna bulka nebo cysta..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
6.6.17 13:19

Hlavně dnes nedělat žádné závěry. Takových bulek je hrozně moc hlavně kolem prsu. Určitě je větší možnost nějaké zanesene ml. žlázy než rakoviny. Kliiid a zítra vstanout pravou nohou. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
6.6.17 13:19

@zudina spíš napevno. Asi jako bych tam měla vraženou půlkorunu nebo trojuhelník, když potom jezdím, jasně to cítím, ale drží to tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2721
6.6.17 13:45
@chuanita píše:
@zudina spíš napevno. Asi jako bych tam měla vraženou půlkorunu nebo trojuhelník, když potom jezdím, jasně to cítím, ale drží to tam.

Nema cenu delat ted zavery! Vyckej do zitrka, drz se a dej vedet jak jsi dopadla :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
7.6.17 12:09

Tak prý je to jen tuším říkal žláza, že bohužel někdy takhle začnou prsa bláznit. Necháme to 14 dní do příští kontroly a pokud to nezmizí, projede ultrazvukem a pošle jinam. Ale prý si je jistý, že je to jen ta žláza…

Stejně mám strach. Kdybych to měla aspoň už dnes podložené tím ultrazvukem. Na druhou stranu si říkám, že těch žláz musí mít prohmataných za svou dlouhou praxi spoustu. Já v tom prsu cítím pár naběhlých žláz, ale přímo to je jiné. Ani si nejsem jistá, jestli přímo to nahmatal, mám to tam už rozbolavěné, jak se ohmatávám a těsně vedle toho útvaru je velká naběhlá žláza, i mě samé chvíli trvá, než to najdu.ale když to najdu, má to uplně jiný tvar než ty žlázy, ostřejší, trčí to… Leda, že bych se na vyšetření na mamo centrum objednala jako samoplátce. Připadám si jak hysterka, ten tón, jak na mě mluvil, ať se tolik nesleduju a užívám si těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama