Těhotenství 16.týden. Mám obavu, jestli je vše v pořádku.

8.9.21 08:36

Těhotenství 16.týden. Mám obavu, jestli je vše v pořádku.

Ahojte holky. Jsem teď asi 16+3tt. Ale chodím do práce a vstávám v půl čtvrté ráno a na nohou jsem do půl druhé, pak letím do školní družiny a domů a sednu si až na večer. Tak moc nepřibírám za poslední měsíc jsem přibrala asi 0,5kg. Na kontrolu jdu příští týden. Těhotenství mám do teď bez problémů. Ale začínám být nesva, že nevím jestli je v miminko v pořádku pohyby ještě nemám. A jsem nervózní jestli je vše v pořádku??? Kontrola jednou za měsíc… 😔 Nejsem v tom sama? Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8352
8.9.21 08:38

Prvni ditko? Na to abys citila pohyby, je brzy, vydrz..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2144
8.9.21 08:38

Jestli máš těhotenství bez problémů, tak je plod pravděpodobně v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.9.21 08:41
P
@Tarjei píše:

Ne není první, už třetí :) ale benjaminek dceři je 7.let. Ale to jsem byla doma a přibirala a byla jsem víc hlídaná. Jsem teď nervózní, že nevím jak se miminku daří jestli je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.9.21 08:42
@Nickjmeno píše:
Jestli máš těhotenství bez problémů, tak je plod pravděpodobně v pořádku :nevim:

Děkuji, prostě musím věřit, že je vše v pořádku a čekat do příštího týdne na kontrolu. 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
8.9.21 08:43
@Tarjei píše:

Vždyť píše že letí do školní družiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2144
@ptakovapelika píše:
Děkuji, prostě musím věřit, že je vše v pořádku a čekat do příštího týdne na kontrolu. 😁

To tak v těhotenství většinou bývá no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32482

V 16. týdnu je brzy na pohyby. Kontroly po měsíci jsou klasika. Půl kila za měsíc ve druhém trimestru stačí, do půlky těhotenství nemusíš přibrat vůbec.
Práce a pohyb v nekomplikovaném těhotenství není na škodu :palec:
Takhle to chodí, pravděpodobně je všechno v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
8.9.21 08:44

Kontroly jednou za mesic, pohyby samozrejme take nebyly a vazila jsem o trictvrte kila mene nez pred otehotnenim.
Pravda na kontrolu jsem se vzdy tesila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27199
@ptakovapelika píše:
PNe není první, už třetí :) ale benjaminek dceři je 7.let. Ale to jsem byla doma a přibirala a byla jsem víc hlídaná. Jsem teď nervózní, že nevím jak se miminku daří jestli je vše v pořádku.

A když budeš sedět doma, budeš vědět že je v pořádku? :nevim: tak si vem neschopenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10921

V 16 týdnu má plod asi 100g tak není důvod aby jsi pribirala 3kg měsíčně. Buď ráda. Pokud normálně jíš a nemáš žádný problémy tak se stresujes zbytečně. Mám dvě děti, jsem celý den na nohách, toho mladšího 10kg neustále nekde zvedám a vše je ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853

S pohybama to je individuální.. teď čekám 4. Mimi a cítila jsem ho pořádně až ve 20tt…takže máš čas a první 4 měs jsem přibrala 2 kg. ale pokud čekáš první je možný že začnes pribyvat později..taky záleží jaká je původní váha..jestli má telo ze začátku z čeho brát…každý pribira jinak..každý tehu je jiné… Pokud kontroly byly do teď ok tak vklidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
8.9.21 08:45

Mně to tedy přijde velký záhul vstávat v 3:30. Nemůžeš si aspoň odpoledne lehnout?
Nebo zůstat na nemocenské pokud nejde změnit pracovní pozice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
8.9.21 08:50

Na pohyby je brzo a přibírat taky nemusíš, ja touhle dobou ještě nebyla ani na původní váze. Ta nervozita je normální, snaž se aspoň odpoledne odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.9.21 09:19

Děkuji. 😁 pracovat určitě chci dokud to půjde. Potřebuju být mezi lidma. První těhotenství jsem měla rizikový a byla od začátku doma a bylo to strašný. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat