Těhotenství 20 tt, prosím o vaše zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.10.21 13:49

Těhotenství 20 tt, prosím o vaše zkušenosti

Dobrý den všem, prosím o vaše zkušenosti. Včera jsem byla na gynekologii z důvodu špinění, mám světle hnědý výtok, bolí mě podbrisek a bedra. MUDr nic neshledal, vše v pořádku. Dnes jsem jela na genetiku, malý má vše v pořádku, ale MUDr mi oznámil že malý tlačí hlavičkou hodně dolů, na otázku jestli je to v pořádku, mi řekl že není a že budeme doufat, že bude vše v pořádku. Holky zažila jste to některá? Potíže mám už 2 dny stejné (tlak na spodek, špinění, bolesti zad). Mimi je vymodlene po IVF a teď když všechny genetiky jsou v pořádku tak toto. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
303
14.10.21 13:54

Co čípek? Nezkrátil se? Já měla bolestli břicha a nebylo mi dobře, jela jsem do nemocnice, kde mi zjistili, že se mi zkracuje čípek. Týden jsem si tam poležela a pustili mě domů, s tím, že mám mít klidový režim. Mimi jsem donosila do 39tt, takže nakonec vše ok. Konzultovala bych to s doktorem, to tě nikdo nehnal do nemocnice? Nebo dali ti na to špinění něco? Nespokojila bych se s odpovědí, že to není ok a že budeme doufat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 14:04
@Daisyy1995 píše:
Co čípek? Nezkrátil se? Já měla bolestli břicha a nebylo mi dobře, jela jsem do nemocnice, kde mi zjistili, že se mi zkracuje čípek. Týden jsem si tam poležela a pustili mě domů, s tím, že mám mít klidový režim. Mimi jsem donosila do 39tt, takže nakonec vše ok. Konzultovala bych to s doktorem, to tě nikdo nehnal do nemocnice? Nebo dali ti na to špinění něco? Nespokojila bych se s odpovědí, že to není ok a že budeme doufat…

Včera jsem byla na gynde, kde mě mudr pořádně prohlidl a nic neviděl. Prý je vše v pořádku. To špinění mi vysvětlil že mám vše prokrvene a že se to stává, dnes mi na genetice zase řekli toto, tak si myslím, že spinim skrz to jak mi malej tlačí hlavičkou na spodek.

• Citovat
  • Nahlásit
17053
14.10.21 14:05

Nemám zkušenost, jen držím palce, ať to zvládnete… Jestli se necítíš dobře, raději jeď do nemocnice, i kdyby zbytečně (kéž by, žejo). A Tvůj doktor je jinak v pohodě, jsi s ním spokojená? Protože takováhle odpověď mi nepřipadá v pořádku…

Edit: Teď jsem si to přečetla pořádně - Tys teda byla u dvou doktorů a jako pitomec se vyjádřil nějaký cizí doktor z genetiky? Podle Tvého gynekologa je vše ok?

Příspěvek upraven 14.10.21 v 14:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
14.10.21 14:09
@Anonymní píše:
Včera jsem byla na gynde, kde mě mudr pořádně prohlidl a nic neviděl. Prý je vše v pořádku. To špinění mi vysvětlil že mám vše prokrvene a že se to stává, dnes mi na genetice zase řekli toto, tak si myslím, že spinim skrz to jak mi malej tlačí hlavičkou na spodek.

I doktor se muze splest. Ja byt tebou, tak si treba zbytecne, ale zajedu na kontrolu klidne do nemocnice ;) Snad vse dobre dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7870
14.10.21 14:13
@Anonymní píše:

Prý se to občas stává, taky jsem to teď řešila… jestli Tě doktor proklepl tím UTZ a dospěl k tomuto závěru, tak SNAD má pravdu a věřila bych mu (i když obavu a nejistotu chápu). Mně bylo řečeno něco podobného (včetně toho, že někdy to krvácení nebo špinění s těhotenstvím ani nesouvisí a stalo by se i za normálního stavu). Snažila bych se šetřit (nehonit se jak figura na orloji, střídat polohy, když to jde, tak si lehnout, aby se zmenšil tlak na čípek…).

Samozřejmě kdyby ses pořád cítila blbě a nelepšilo se to/zhoršovalo se to, tak bych za ním zašla znovu nebo rovnou do té nemocnice. Ale s vědomím, že si Tě tam pak asi nechají.

Příspěvek upraven 14.10.21 v 14:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
14.10.21 14:13

Ve 20 tt mi na screeningu taky rekli, ze je mala hodne nizko. V 27 tt se zacal zkracovat cipek a doporucen klidovy rezim (dodrzovan castecne) v 34 byl cipek uz spotrebovan a rodila jsem 40+0. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 14:30

@Ba-stet ano dle gynekologa mého je vše ok

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 14:36

Holky děkuji, cítím hlavně ten tlak na spodek, ten mám ale skoro od začátku. Člověk je rád, že je mimi zdravé a vůbec by mě nenapadlo že budu mít toto. Já jsem smířená se vším, ať mě klidně i zašijí, ale ať aspoň do 30 tt vydržím. A to jsem chtěla začít kupovat vybavicku po druhé genetice :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
79
14.10.21 14:38

Ono ne vždy mají doktoři pravdu. Mě také bylo řečeno, že je vše ok. Cítila jsem tlak na spodek, pak se přidalo špinění. Raději jsem zavolala pohotovost, kde mě hned převezli do nemocnice. Dle dokonce tří lékařů bylo vše v pořádku s tím, že je vše překrvené a asi praskla nějaká cévka, špinění bylo jen nepatrné. Nechali si mě jen na pozorování. Druhý den mi praskla voda 23tt, ihned převoz na specializované pracoviště, tam zjistili protržení plodových obalů kvůli zánětu. Nakonec jsem rodila 26tt. Přitom stačilo jen udělat včas stěry a nasadit antibiotika. Tím tě nechci strašit, ale pokud se necítíš dobře, tak si raději zajeď na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17053
14.10.21 14:41
@Anonymní píše:
@Ba-stet ano dle gynekologa mého je vše ok

Tak to bych spíš věřila gynekologovi :kytka: Nicméně moje původní rada platí, necítís-li se dobre (i psychicky), jed do nemocnice. A určitě se spíš šetři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
14.10.21 14:43

Já spinila v 17 tt, napsal mi magnezium a progesteron na týden, pak ve 24 tt trochu krvácení, nechali si mě v nemocnici na pozorování, nasazen ascuritin a zase magnezium..nic vážného z toho nebylo, první říkali hematom, pak praskla cevka..ale kdybys chtěla byt více v klidu jela bych kdykoliv na pohotovost :kytka: a klidový režim, co nejvíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11947
14.10.21 14:46

Nemáš nízko placentu? To taky bývá často pricina špineni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 14:53

@JancaS84 to já právě nevím jaký je rozdíl mezi tím když hlavička tlačí na vchod a nízko uloženou placentou. To by mělo být to samé podle mě?

• Citovat
  • Nahlásit
11947
14.10.21 15:04
@Anonymní píše:
@JancaS84 to já právě nevím jaký je rozdíl mezi tím když hlavička tlačí na vchod a nízko uloženou placentou. To by mělo být to samé podle mě?

Není, placenta je placenta a dítě je dítě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat