Těhotenství 9+3tt, velikost plodu odpovídá 6+6tt

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kobrakai
Povídálka 29 příspěvků 11.05.19 11:34
Těhotenství 9+3tt, velikost plodu odpovídá 6+6tt

Ahoj, omlouvám se, pár témat tu je, ale vždy jen pár dní…Já mám skoro 18 dní, prý vše v pořádku, srdíčko tluče. Kontrolu mám za 14 dní a je to opravdu nekonečné, prosím někoho, kdo měl něco podobného a dobře to dopadlo o zkušenost. Myslím pozitivně a nenervuji se, ale i tak to vrtá, však to znáte. Díky, Alča

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10125 příspěvků 11.05.19 11:36

No a víš kdy byla ovulace? Těch 9+3 je to podle ms předpokládám. Těhotenství klidně může být mladší, že je vidět srdíčko je dobré znamení ;)

truelly
Závislačka 3201 příspěvků 11.05.19 11:38

Není to dobrý. Kdy ti vyšel pozitivní test? Kolik dní od vynechané MS? Mě jednou taky tlouklo srdíčko, taky menší a na další kontrole už netlouklo- zamlklé těhotenství.
Test vyšel jako pozitivní až víc jak týden od vynechané menstruace. Když bylo těhotenství v pořádku, byl test pozitivní hned.

Uživatel je onlineŠáruší
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 11.05.19 11:38

No ale ono ti to odpovídá, těhotenství je o dva týdny víc než stáří plodu. protože v den ovulace se bere, že už jsi dva týdny těhotná, odvozuje se od poslední menstruace. Takže když se plodu přičtou dva týdny, tak je to v podstatě 8+6, což jsou 4 dny rozdíl, takže ovulace mohl být o den později, k oplodnění mohlo dojít třeba 12 hodin po ovulaci, doktor šoulpl měřící čárku ne ultrazvuku, když měřil, o nějakou desetinu milimetru a hned je 2 dny rozdíl. Takže je to úplně normálně v normě.

P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 11.05.19 11:48
@Šáruší píše:
No ale ono ti to odpovídá, těhotenství je o dva týdny víc než stáří plodu. protože v den ovulace se bere, že už jsi dva týdny těhotná, odvozuje se od poslední menstruace. Takže když se plodu přičtou dva týdny, tak je to v podstatě 8+6, což jsou 4 dny rozdíl, takže ovulace mohl být o den později, k oplodnění mohlo dojít třeba 12 hodin po ovulaci, doktor šoulpl měřící čárku ne ultrazvuku, když měřil, o nějakou desetinu milimetru a hned je 2 dny rozdíl. Takže je to úplně normálně v normě.

Tak tím bych si tak jistá nebyla, protože velikost plodu se už píše i s těmi týdny, které odpovídají 2 týdnům po MS. Alespoň já to vždy měla. Nikdy jsem už ni nepřipočítávala a doktoři taky ne.

A jinak @Kobrakai stačí, abys měla ovulaci později než je průměr a už se to bude lišit. Já měla rozdíl asi 11 dní… Takže podle MS bych byla daleko dál než byla skutečná velikost. Důležité je, aby se plod potom vyvíjel tak, jak má. Takže neplaš a buď v klidu. To, co píšeš se stává. A za bernou minci ber to stáří a velikost podle utz.

Uživatel je onlineŠáruší
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 11.05.19 11:52

@P4ja velikost plodu je vždycky o dva týdny menší, nepíše se podle týdnů těhotenství. 18 dnů se embryo nemůže zpozdit, nejde to, z hlediska embryologie je to nemožné. Prostě to nejde, pokud má už srdeční akci a je dle měření 6+6 nemůže být zpožděné o 18 dnů a i kdyby zatím životaschopné. Takže embryo má značení tak, jak se značí stáří plodu a těhotenství má značené tak, jak se značí těhotenství.

ivašot.
Echt Kelišová 7905 příspěvků 11.05.19 11:53
@Šáruší píše:

Doktor stáří těhotenství vždy počítá s těmi dvěma týdny. Nakonec i programy, které u ultrazvuku počítají stáří těhotenství z naměřených délek, to tak mají

Sl.Kockova
Kecalka 298 příspěvků 11.05.19 11:55

@Šáruší s těmi dvěma týdny je vždy počítáno, je to tak nastavené…

Uživatel je onlineŠáruší
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 11.05.19 11:56
@ivašot. píše:
Doktor stáří těhotenství vždy počítá s těmi dvěma týdny. Nakonec i programy, které u ultrazvuku počítají stáří těhotenství z naměřených délek, to tak mají

ale ona má dvě hodnoty, normálně doktor neříká dvě hodnoty. Stáří těhotenství a velikost plodu jsou dvě různé hodnoty,

P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 11.05.19 11:57
@Šáruší píše:
@P4ja velikost plodu je vždycky o dva týdny menší, nepíše se podle týdnů těhotenství. 18 dnů se embryo nemůže zpozdit, nejde to, z hlediska embryologie je to nemožné. Prostě to nejde, pokud má už srdeční akci a je dle měření 6+6 nemůže být zpožděné o 18 dnů a i kdyby zatím životaschopné. Takže embryo má značení tak, jak se značí stáří plodu a těhotenství má značené tak, jak se značí těhotenství.

Nvm, já to tak měla podobně jako zakladatelka a hádat se nebudu. Rozdíl mezi velikostí plodem a stářím těhotnesví podle MS byl 11 dní což odpovídalo posunuté ovulaci. Ale nebyl skoro 3tt, jak by dle tvého popisu muselo být.

Kobrakai
Povídálka 29 příspěvků 11.05.19 11:59

Takhle, já přestala brát antikoncepci, brala jsem ji po dlouhé pauze celkem krátce, bylo to zbytečný, ale zpět to nevezmu, pak jsem přestala brát a jeli jsme na ostro…Všem okolo to trvalo celkem dlouho, kolem 5 měsíců a více…Já měla menstruaci, pak měsíc na „ostro“, pak 1.3. začátek další MS a 26.3. cca 4 dny před další MS jsem měla slabou čárku na testu. Ovšem jak jsem měla nebo neměla rozhozený cyklus netuším, ptz s antikoncepcí jsem to měla přesně, pak tu první ms také správně. Tt mi doktorka počítá od 1. dne poslední ms, což bylo toho 1.3. je to celé na hlavu, je to mé první, tak nemám zkušenost…Děkuji moc za názory :srdce:

Uživatel je onlineŠáruší
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 11.05.19 12:01
@P4ja píše:
Nvm, já to tak měla podobně jako zakladatelka a hádat se nebudu. Rozdíl mezi velikostí plodem a stářím těhotnesví podle MS byl 11 dní což odpovídalo posunuté ovulaci. Ale nebyl skoro 3tt, jak by dle tvého popisu muselo být.

no právě proto, proto to nemůže mít posunuto. Chápeš co píšu, rozdíl odpovídá buď dvěma hodnotám těhotenství a velikosti plodu, nebo má posunutou ovulaci. Píšu, že embryo nemůže být takhle zpožděné a životaschopné. Není to špatným vývojem embrya.

P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 11.05.19 12:03

@Kobrakai Hele, já bych to neřešila, pokud ti doktor řekl, že je to v pořádku a embryo poroste podle toho, jak má, tak to vůbec není podstatné.

Měla jsem to podobně. Taky to vůbec nesedělo k termínu MS. A doktorka to uzavřela s tím, že to byla posunutá ovulace. A i termín porodu jsem neměla vypočítaný podle termínu MS, ale podle velikostí plodu ve 12tt. A všechna další vyšetření se potom řídila tím novým termínem.

P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 11.05.19 12:03
@Šáruší píše:
no právě proto, proto to nemůže mít posunuto. Chápeš co píšu, rozdíl odpovídá buď dvěma hodnotám těhotenství a velikosti plodu, nebo má posunutou ovulaci. Píšu, že embryo nemůže být takhle zpožděné a životaschopné. Není to špatným vývojem embrya.

Tak jasně. Prostě má posunutou ovulaci. To už jsem jí taky psala.

Kobrakai
Povídálka 29 příspěvků 11.05.19 12:04

Dnes jsem 10+1tt počítáno doktorkou od 1. dne polední MS, což bylo toho 1.3., srdíčko bylo vidět už na kontrole v 6tt. Teď mi řekla, že je mladší, že to vypadá, že jsem otěhotněla později, ale měla jsem celkem brzy pozitivní test a srdíčko bylo vidět dobře. Nevím no…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama