Těhotenství a blížící se chřipková epidemie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.12.03 13:12

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jak se připravujete se svým bříškem na blížící se epidemii chřipky. Berete nějaké další vitamíny? Myslím hlavně asi „C“. Já jsem v 6tt a mám docela o mimčo strach. Do práce jezdím denně s MHD a v práci jsem také v kontaktu s lidmi. Kromě ovoce a zeleniny si beru teď ještě navíc celaskon 250 mg. Někde jsem četla, že maximální denní dávky by neměla přesáhnout v těhotenství 1000 mg. Jaký máte na to názor Vy? Co děláte, když začínáte pociťovat příznaky jako je bolení v krku? Může se pít šalvějový čaj? Předem děkuji všem za názory a přeji hezkého Mikuláše.

D. :o

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.12.03 13:34

Ahojda, mě říkali v lékárně, že by těhulky neměli brát dlouhodobě céčko, aby si na to mimi nezvyklo, ale nárazově 1000 mi doporučili, přesto, že beru Maternu, kde už C je. Ta moje 1000 se bere ob den a postupně se uvolňuje. Zase se jí chystám brát, jsem ve 13. týdnu, ale bojím se stejně jako ty. Pořádně se oblíkej a v hodně pij, aby si případné bacily vyplavila (minerálky, čaje, ovocné, zeleninové šťávy). Na šalvěj pozor, to je pro těhulky zakázaná bylinka. Dej si zázvorový čaj, ten prohřeje a je dobrý na ranní nevolnosti. Ale neměl by se pít myslím po 20. týdnu. Tak boji s bacily zdar a ať jsou bříška i my zdravá :-))

krásného Mikuláše vinšuji

Verča

Anonymni  05.12.03 13:44

Šalvěj se v těhotenství pít nemá, pokud ti pomáhá, můžeš kloktat.

Petra

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.12.03 13:48

Ahoj Verčo,

ten zázvorový čaj - to je nějaký „spešl“? Můžeš mi to nějak popsat? Do dneška jsem žádné nevolnosti neměla, ale dneska jsem už několikrát myslela, že budu potřebovat pohotovnostní igelitový pytlík. Tak třeba by mi ten čajík pomohl.

Díky.

Ulrika

Anonymni  05.12.03 14:04

Ahoj, zkoušej čerstvý vzduch, pravidelně jez (to pomáhalo mě, jak jsem měla prázdný žaludek, tak se mi houpal). Zázvorový čaj se dělá z čerstvého zázvoru. Prodává se v zelenině - je to takový světlý zakroucený kořen. Stačí malinký kousek, oloupe se na krájá nadrobná kolečka. Stačí opravdu je pá na celý hrnec. Je to hodně aromatické. Trochu se nechá louhovat a může se dochutit cukrem, medem nebo citronem, jak kdo rád. Chutná jako citronový čaj. Když se to s množstvím přežene, je to moc kořeněné, takže radši méně než více. A taky čím déle se louhuje, tím je silnější. Mě to moc chutná. Jinak na bylinky v těhotenství pozor, radši se zeptat v lékárně. Tak si pochutnejte a prohřejte bříška :-)

Verča

Anonymni  05.12.03 15:51

Ahoj, s tím šalvějovým čajem jste mě překvapily. Nikde jsem zatím nečetla, že je zakázaný. Na co to má vliv? Já jsem tento čaj pila asi týden, sice slabý, ale asi necelý 0,5l. Mám se začít obávat?

Díky D. :-[

Petulka
Kecalka 297 příspěvků 16.12.03 14:59

K zázvorovému čajíku přidávám recept proti rýmě z knihy Janet Balaskasové Přirozené těhotenství, měl by tedy být bezpečný.

Několik plátků čerstvého zázvoru, lžička semínek koriandru, asi tři hřebíčky, dvě rozlámané tyčinky skořice vaříme 20 min v 800 ml vody. Pak přidáme plátek citrónu (raději oloupeme kůru) a vaříme ještě pět minut. Osladíme medem a pijeme šálek teplého nápoje každou druhou hodinu. Mně to docela chutná a na rýmu to fakt funguje.

Jo a na kašel doporučuju nakrájet na plátky obyčejnou cibuli, zasypat cukrem nebo zakapat medem, takto udělat do zavírací skleničky několik vrstev a vzniklý syrup užívat několikrát denně po lžičce. Je celkem mňam.

Ať se vám bacily vyhýbají!!!

Petra

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Petulka dne 16-12-2003 15:00 ]

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 16.12.03 15:17

Ahoj holky,

na kašel (a myslím i na rýmu) pománá Vincentka. Já jí piju jen tak, někdo si ji ohřívá a ještě přidává mléko, ale to jsem nezkoušela. Připadá mi to fuj, ta slaná Vincentka a mlíko.

O cibuli s medem jsem taky slyšela. Kamarádka to brala v těhotenství, když jí nic jiného nezbývalo a prý to docela pomáhalo. Vlastní zkušenost nemám.

PETULKO - tohle všechno koření se v těhotenství může? Nějak jsem měla dojem, že jsem někde viděla, že se nemůže moc skořice. Ale každý říká něco jiného, takže občasná dávka skořice snad nemůže škodit. Ještě jedna věc - kde sháníš koriandr? Když jsem ho loni před Vánoci potřebovala, tak prostě nikde nebyl a prodavačky se tvářily, že to slovo slyší prvně.

Ulrika

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Ulrika dne 16-12-2003 15:27 ]

Anonymni  16.12.03 16:39

Ahojte holky,

ja jsem se teda tento tyden ptala doktorky, jak je to s tim ceckem. Beru uz Mamavit a jsem taky v 6 tt. Ona rikala, ze kdyz cecko, tak maximalne jeste 100mg za den, ze tu 1000mg urcite ne, ze je to pro mimco moc.

Zatim jsem zdrava, tak snad to do vanoc doklepu a pak uz se budu vsem lidem vyhybat :-)

Pekny den

Katka

baghira
Závislačka 2902 příspěvků 16.12.03 18:07

Jéžišmarjá… já beru 600mg vitamínu C denně! Snad se nic nepřihodí - jsem ve 25. týdnu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Reklama