Těhotenství a celulitida. Jak na ní?

Anonymní
9.4.21 10:18

Těhotenství a celulitida Jak na ní?

Ahoj, je mi 23 mám 2 malé děti. Starší má 2 roky mladší půl roku. Před otěhotněnim se starším jsem vážila 59 na výšku 171. Nyní mám 171 cm 62 kg. Před oběma porody jsem vážila cca 80-85 ( opravdu jsem přibrala 2× přes 20kg)
Nepřijdu si tlustá, ale žádná vyžle taky nejsem:roll: spíše mě trápí celulitida, která se mi v těhotenství objevila. Mám 2 malé děti, takže si myslím, že pohybu mám dost. Cca 10km procházky každý den a k tomu se ani doma nezastavim. Pořád běhám buď za starší nebo za mladší, která se zrovna naučila lézt. :roll: celulitidou jsem trpěla i v době, kdy mi bylo cca 15 a začla jsem brát HA. Tehdy jsem i přibrala na 69 kg. Po vysazení šla váha dolů na 59 a celulitida zmizla sama. Teď se mě ale od 20 drží jak klíště. Geneticky to určitě není, moje maminka nemá ani ďolik. Zkoušela jsem masírování i zábaly z kávy, to ale moc úspěchu nemělo. Téma procházkama šla Celulitida sice trochu dolů, ale stále je dost viditelná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
298
9.4.21 10:27

Dřepama a celkově posilováním zadku se to dá postupně vyhladit, nebo alespoň na oko zpříjemnit. Nic jiného.
A pít hodně čisté vody, omezit kofein…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
9.4.21 10:29

Ahoj máme podobnou výšku i váhu, já mám teda 174cm a 58kg a měla jsem doslova takovou tu “skinny fat” kdy jsem byla hubená, ale vůbec ne zpevněná a s celulitidou. Té se tedy nezbavíš na 100% nikdy, každá žena ji má, některá víc, některá míň.
Mně hodně pomohl pohyb a zdravá strava. Jedna známá si koupila závaží 2kg, které si připevnila na nohy a s tím chodila na procházky s kočárkem a hodně jí to prospělo, tak to můžeš zkusit. A teda ta strava je základ, bez toho to myslím nepůjde. Omezit sladké, smažené a celkově mastná jídla, víc ovoce a zeleniny a hlavně kvalitní proteiny - maso, vajíčka, jogurty bez přidaných cukrů atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
9.4.21 11:40

Taky jsem se zbavila celulitidy cvicenim, posilovanim. V tehotenstvi jsem pribrala 30 kg a mela jsem silenou celulitidu, A to jsem cvicila do 7. Mesice, jsem tri mesice po porodu a mam 22 kg dole, zase cvicim a celulitida je pryc uplne, svaly maji pamet :andel: takze fakt posilovani pomaha uplne maximalne, ale chapu ze s malyma detma je to tezky, ale doma si na pul hodky tri ctyri cviky dat by slo, jestli mas instagram, koukni na Ashleigh Jordan, tam jsem se nejvic inspirovala, kdyz jsem zacinala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
9.4.21 13:27

Bohužel bez cvičení to nepůjde. Nějaké procházky a lítání za dětma je málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
9.4.21 22:20
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 23 mám 2 malé děti. Starší má 2 roky mladší půl roku. Před otěhotněnim se starším jsem vážila 59 na výšku 171. Nyní mám 171 cm 62 kg. Před oběma porody jsem vážila cca 80-85 ( opravdu jsem přibrala 2× přes 20kg)
Nepřijdu si tlustá, ale žádná vyžle taky nejsem:roll: spíše mě trápí celulitida, která se mi v těhotenství objevila. Mám 2 malé děti, takže si myslím, že pohybu mám dost. Cca 10km procházky každý den a k tomu se ani doma nezastavim. Pořád běhám buď za starší nebo za mladší, která se zrovna naučila lézt. :roll: celulitidou jsem trpěla i v době, kdy mi bylo cca 15 a začla jsem brát HA. Tehdy jsem i přibrala na 69 kg. Po vysazení šla váha dolů na 59 a celulitida zmizla sama. Teď se mě ale od 20 drží jak klíště. Geneticky to určitě není, moje maminka nemá ani ďolik. Zkoušela jsem masírování i zábaly z kávy, to ale moc úspěchu nemělo. Téma procházkama šla Celulitida sice trochu dolů, ale stále je dost viditelná.

Genetika s tim ma pramálo spolecneho. Pravdepodobne mas problem se zadrzovanim tekutin v organismu, coz je dano hormonalne. Po tehotenstvich se tvoje telo proste zmenilo :nevim: Chuze, litani s detmi a cviceni to jen zmirni, ale nevyresi uplne. Samozrejme muzes i zhubnout ta kila do predtehotenske vahy, ale s celulitidou to nemusi pohnout vubec. Porovnavat holcici telo ve 20 s tim, co s nim udelaji 2 tehotenstvi nema cenu, protoze uz proste funguje jinak. Ze z HA jsi pribrala a pak sla vaha dolu je absolutne normalni jev, protoze tady zase jde o hormony. Jenze v tech 15ti si organismus poradi rychle, zvlast kdyz ty hormony nebyly tvoje vlastni a sly “odstranit”. Co tim chci rict: Neupinej se na to, co bylo, takova uz nebudes. Muzes zkusit vsechno mozne, ale neklesej na nalade, kdyz uz se to proste nepodari ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat