Těhotenství a hlodavci

18
23.3.17 19:04

Těhotenství a hlodavci

Dobrý večer maminky. Předem se omlouvám za směšnou otázku ale přeci jen je tu dost maminek které se zasmějí a popřípadě mě uklidní. Dnes jsem byla ve zverimexu koupit neteři křečka, další zákaznice si všimla že vtipkuji s neteři, že nemůže dát stejné jméno kreckovi když to jmeno chci dát jménu očekávanému dítěti.. (jsem sice v 9 TT ale doufám že to bude Vikinka ???? ) no a tahle zákaznice za mnou začla se svou asi kamoskou breptat něco o tom jak moc to je nezodpovědné, těhotná a křečka..No to mě podrž.. ???? už jste se s tím některá setkala? Předem děkuji za NORMALNÍ ODPOVEDI.. :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3210
23.3.17 19:10

Dovedla bych si teoreticky?!? Predstavit moznosr, ze kdybys odchytla krecka na poli, mohl by byt nemocny. Ale zverimex??? A co by jako mohl mit? Ze by se ri prokousal do bricha? Jsou tehotne co se staraji o cele hospodarstvi. To bys nemohla vubec nic…klid, posli je k sipku:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
23.3.17 19:13

Tak jist je urcite nebudes a kdyz tak tepelne upravene :mrgreen: ruce si po nem urcite umyjes. Podle me neni co resit, kazdy ma doma nejakeho mazlicka, tehotne nevyjimaje :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.3.17 19:15

Já od manžela dostala pískomila a tchyni taky málem vezli :roll: dám vědět po porodu, ale zatím to na krysátka nevypadá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
23.3.17 19:27

Chapala bych, kdyby to byla toulava kocka nebo tak, jinak nechapu. My jsme meli donedavna kralika a nikdo nikdy nic nerekl :)

• Citovat
  • Upravit
132
23.3.17 19:32

Myslím, že mohli narazet na listeriózu, ktera je na člověka přenosná právě hlodavci, ale u křečka ze zverimexu je to hodně nepravděpodobné :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 19:33
@Ruza611 píše:
Dobrý večer maminky. Předem se omlouvám za směšnou otázku ale přeci jen je tu dost maminek které se zasmějí a popřípadě mě uklidní. Dnes jsem byla ve zverimexu koupit neteři křečka, další zákaznice si všimla že vtipkuji s neteři, že nemůže dát stejné jméno kreckovi když to jmeno chci dát jménu očekávanému dítěti.. (jsem sice v 9 TT ale doufám že to bude Vikinka ???? ) no a tahle zákaznice za mnou začla se svou asi kamoskou breptat něco o tom jak moc to je nezodpovědné, těhotná a křečka..No to mě podrž.. ???? už jste se s tím některá setkala? Předem děkuji za NORMALNÍ ODPOVEDI.. :) :hug:

V těhu jsem se vyhýbala kočkám, že jsem je jen pohladila (venku), umyla ruce a hotovo. Jinak jsem v těhu kydala králíky, vyndavala je, vracela, kydala prasata, kozy, samozřejmě chlívek nehygienické místo pro těhotnou. Sbírala jsem vajíčka (peří až na hlavě :lol: ), a nic jsem od zvířat nechytla :nevim: V kombinaci s těhotenstvím se mluví jen o kočkách, jinak asi nic nehrozí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24400
23.3.17 19:41

@Borůvka1990 A od té kočky bys musela sníst bobek starší než 48 hodin… (Což se při velké fantazii a nemytí rukou dejme tomu může stát - budu drbat kočku, která si předtím olízala hodně ušpiněný zadek atd… :think: )
Křeček tě může rafnout, no ale nijak rizikové při těhotenství mi to nepřipadá 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1529
23.3.17 19:43

Hele my mame doma mysi :) ale ja na ne nesaham :) sahala jsem jen na miminka a kdyz si nebudes olizovat ruce tak to bude v pohode ale sla bych si co nejdriv umyt ruce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
23.3.17 19:46

Buď v klidu, pani je asi neznala a prehnane opatrna, tehotna by se mela vyhybat jen kockam, resp. jejich vykalum, hrozi onemocneni toxoplazmozou, ale u jinych zvirat se neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 19:50
@garda píše:
Buď v klidu, pani je asi neznala a prehnane opatrna, tehotna by se mela vyhybat jen kockam, resp. jejich vykalum, hrozi onemocneni toxoplazmozou, ale u jinych zvirat se neboj :hug:

No.. když se v těch kočičincích nebude hňácat rukama a potom si je neumyje a bude např. jíst těma rukama tak jí nic nehrozí. :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
23.3.17 19:56

Děkuji všem za odpovědi, nečekala jsem že se takhle zasměju :lol: jste super a děkuji :hug:

Příspěvek upraven 23.03.17 v 19:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 19:56

Já osobně se domnívám, že od křečka ze zverimexu nic nehrozí, pokud si od něj vždy umyješ ruce a nebudeš ho opusinkovávat. Osobně nechápu tu hysterii okolo koček v těhotenství. Toulavé kočky snad nikdo nehladí a když už hladím cizí (nebo i tu svoji) kočku, snad si umyji ruce. Mnohem horší mi přijdou lidé ( ok, ženy v těhotenství v tomto případě) co se nechávají olizovat od psů, kteří pět minut před tím smlsli před barákem na trávníku ho*no. Ano, světě div se, znám takových dost. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
23.3.17 19:59

Máme doma 50 potkanů, 30 křečků - těhotenství jsem přežila a syn mi s nimi pomáhá cca od 2 let :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
23.3.17 20:30
@anonymka3156 píše:
No.. když se v těch kočičincích nebude hňácat rukama a potom si je neumyje a bude např. jíst těma rukama tak jí nic nehrozí. :roll: :roll:
:pankac: :lol: krasne receno, jsem se zasmala :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama