Těhotenství a kontakt s neštovicemi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5668
10.6.22 17:31

Těhotenství a kontakt s neštovicemi

Ahoj všem,

neřešili jste, prosím, někdo něco podobného? Kamarádka má doma děti s neštovicemi. Sama už neštovice prodělala. Já je taky prodělala a jsem nyní ve 20 tt. Je nějaké riziko pro mimčo při mém kontaktu s kamarádkou?

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5968
10.6.22 17:43
@baru-ska píše:
Ahoj všem,

neřešili jste, prosím, někdo něco podobného? Kamarádka má doma děti s neštovicemi. Sama už neštovice prodělala. Já je taky prodělala a jsem nyní ve 20 tt. Je nějaké riziko pro mimčo při mém kontaktu s kamarádkou?

Děkuji

pokud jsi neštovice měla tak Ti nic nehrozí. I pokud bys je neměla, tak v tom 20 týdnu nejsou moc nebezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20560
10.6.22 18:05

Jako ze by to preskocilo z deti pres kamaradku na tebe? :lol:

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
10.6.22 18:39

Holky a nebojíte se takhle pásového oparu? Je to úplně ten stejný vir a tělo je těhotenstvím oslabené..nebo se chytne jiný typ herpesu? Ja mám k tomu respekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5668
10.6.22 19:23

@Lucie_Sx hele číst to u někoho cizího, tak si taky klepu na čelo.. ale tak víš jak jsem nějaká nervozní. dík :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
11.6.22 14:29

Můj syn 6 let neštovice ja 10tt, ja je prodělala, nenapadlo by me to ale pediatricka mě postrasila tím pasakem.. tak laduju se ovocem,
dávám céčko no a snažím se na to nemyslet. Přeji ať to dobře dopadne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
11.6.22 14:54

@AliceMas proc te strasi pasakem, ten virus si na to nosis v tele, kontaktu netreba.

Edit: ale naopak by to slo, kdyz bys mela pasak, tak se snad teoreticky chytit nestovice daji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
11.6.22 23:40

@bobulka88 nosis v sobě, ale potřebuješ ať se aktivuje (kontakt z neštovicemi, pasovym oparem)u podlomene imunity(což u tehu mas).. budu rada, ak mi to někdo vyvrati :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1383
12.6.22 00:05

V prvním jsem byla v kontaktu se synem kámošky, který se osypal druhý den. Při druhém se osypal přímo můj syn. Vše bylo ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
12.6.22 21:18
@flybe píše:
@bobulka88 nosis v sobě, ale potřebuješ ať se aktivuje (kontakt z neštovicemi, pasovym oparem)u podlomene imunity(což u tehu mas).. budu rada, ak mi to někdo vyvrati :kytka:

Tobe to, cos napsala, dava smysl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20951
12.6.22 21:20

Neštovice jsem měla jako mala, v době těhotenství byl muj nejbližší kontakt s dětmi jízda mhd a tam jsem to taky znovu chytla - pasovy opar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
12.6.22 22:07

@debra.morgan a bylo vse v pohode? Ja je nemela, jsem tedy ockovana, ale tam ta ochrana neni takova jako u prodelani. A ze ani tam to neni 100% vid :) kazdopadne ted jsou vsude, tak z toho nejsem uplne nadsena..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41160
12.6.22 22:12
@bobulka88 píše:
Tobe to, cos napsala, dava smysl?

Mne treba jo. Prostě pokud se setkas s virem, tak nedostanes nestovice, ale proste se to muze projevit tim pasovym oparem. Kdybys nikoho s virem nepotkala, opar by se „nevyhodil“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
12.6.22 22:17

@vokishka no ale tam jde o ten pokles imunity, ne o kontakt. Ten ti vyleze bez kontaktu s nestovicema. Pasovy je, protoze vyleze v urcitym vcelku ohranicenym pasu, protoze ten sajrajt pobyva od prodelani nestovic v senzitivnim gangliu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
12.6.22 22:58

@bobulka88 mne to smysl dává :nevim: ale pokud mi to logicky vyvratis, budu třeba chytřejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat