Těhotenství a kouření PZ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 09:04

Těhotenství a kouření PZ

Ahoj, chápu že půlka ženskycb mě tu bude odsuzovat, tak si své komentáře rovnou strčte někam jdu si pro rady, pomoci a zkušenosti, ne pro blbe keci. Děkuji.

Jsem PZ, v 7,5 měsíci mi zjistili že jsem těhotná, (placenta vepředu, pravidelná menstruace, bez bolesti bez nadýmání, trpím lekhou obezitou, kopání ani pohyby nebyli údajně cítit přes placentu)
Dítě je zcela zdravé, prošla sem řadu vyšetření na srdce a vrozené vady. Váhu a rozměry odpovídá zcela tabulkam.

Toť o to, vím to asi 2 týdny a sem s toho ve stresu, nepovedlo se mi přestat kouřit, ( jsem poměrně silný kuřák, a za odvodu těhotenství jsem toho prokourila dost, a co se týká alkoholu tak toho už vůbec nebylo málo. Nějak jsem na nic nedala když jsem to nevěděla, nedávala sem si ani nijak pozor na to co jim a co piju a v jakém množství)

Má to nějaký velký vliv? (Dr. Říkala že nejdůležitější pro vývoj dítěte byli předešlé měsíce, které jsem nemohla ovlivnit) osobně sem teď strašně ve stresu, již několik let dochází k doktorům na psy. Ohledně fóbii z lidí a depresím z šikany z dětství a rozpadlou rodinou. Prášky, sem vysadila hned jak jsem zjistila těhotenství alkohol také ale to kouření se mě drží. Osobně bych chtěla moc přestat ale mám velmi slabou vůli. :(

Osobně mám mnoho kamarádek které kouřil od začátku do konce, vědomě, a jejich děti jsou zcela zdravé, jediné co tak se nenarodili preste ve 40tt ale v nějakém 37-39 vsechny. Děti nemají žádné vady a matky také ne. :think:

Má někdo taky takové zkušenosti?
Jak dopadlo mimčo?
Jak jsou na tom ostatní PZ?

Stalo se vám někdy že byli testy na srdce a vrozené vady vadné?

Jsem velmi mladá, tak mě zajímá jestli se tělo s tím nevypiradava jinak než u vás :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2435
22.11.21 09:12

U každého to dopadne jinak, můžeš mít 1000 případů kdy to dopadne dobře. Já znám jednu, která kouřila v těhotenství a kluk v pořádku není, ale třeba by měl to stejné i kdyby nekouřila. To už vždycky budou jen domněnky.
U tebe asi úplně nepřestávat, jen bych omezila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
22.11.21 09:12

Buď ráda, že je zdravé a zbytek se pozná až po porodu. Teď se sotva dá něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
22.11.21 09:14
@Jolka86 píše:
U každého to dopadne jinak, můžeš mít 1000 případů kdy to dopadne dobře. Já znám jednu, která kouřila v těhotenství a kluk v pořádku není, ale třeba by měl to stejné i kdyby nekouřila. To už vždycky budou jen domněnky.
U tebe asi úplně nepřestávat, jen bych omezila.

Jak omezila? To jako bude báňat do porodu, protože má, chuděra, chuť na cígo? A po porodu? To nebude mít motivaci přestat? Vždy je lepší přestat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4298
22.11.21 09:16

Sobecke čuně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26012
22.11.21 09:20

Absťák si u dítěte prožiješ ty. Můžeš mít štěstí a dítko bude zdravé, což bych mu přála a nebo smůlu a něco se projeví. Sice to pro tebe bude těžké, ale zkusila bych kouření co nejvíc omezit, ideálně přestat. Sama to pak budeš mít s mimčem díky tomu po porodu lehčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
22.11.21 09:25

Tak já se přiznám, že jsem okolo 4. měsíce těhu taky kouřila, předtím jsem přestala, ale ve zkratce, nezvládla jsem stres, který mě v tu dobu přepadl. Po asi měsíci jsem zase přestala (a to jsem měla „jen“ slabé mentolové, tak 3 za den), když se situace uklidnila. I tak mě to mrzelo.. Ale dcera je naprosto v pořádku, narozená v termínu. Ale v porodnici na pokoji mi dali pani, která věčně odcházela na cigáro a já jí hlídala prcka, to už bylo dost smutný. Každopádně ať tak či tak, je to tvoje věc. Ať vše dobře dopadne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
22.11.21 09:26
@Russet píše:
Jak omezila? To jako bude báňat do porodu, protože má, chuděra, chuť na cígo? A po porodu? To nebude mít motivaci přestat? Vždy je lepší přestat.

Když teď přestane bude to hodně velký stres pro tělo. Ona není v začátku těhotenství, ale v dost pokročilém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
22.11.21 09:27
@Jolka86 píše:
Když teď přestane bude to hodně velký stres pro tělo. Ona není v začátku těhotenství, ale v dost pokročilém.

A ty cíga nejsou stres pro dítě?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
22.11.21 09:29
@JackiEL8 píše:
Tak já se přiznám, že jsem okolo 4. měsíce těhu taky kouřila, předtím jsem přestala, ale ve zkratce, nezvládla jsem stres, který mě v tu dobu přepadl. Po asi měsíci jsem zase přestala (a to jsem měla „jen“ slabé mentolové, tak 3 za den), když se situace uklidnila. I tak mě to mrzelo.. Ale dcera je naprosto v pořádku, narozená v termínu. Ale v porodnici na pokoji mi dali pani, která věčně odcházela na cigáro a já jí hlídala prcka, to už bylo dost smutný. Každopádně ať tak či tak, je to tvoje věc. Ať vše dobře dopadne. :)

Bohužel to jen její věc není. Má v sobě dítě, co se kvůli ní denně dusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35466
22.11.21 09:32
@Jolka86 píše:

To jsou kecy. Bylo by jí to nepříjemné, to je celé. Rozhodně lepší, než dál dítě dopovat nikotinem, formaldehydem, dehtem a dalšími ňamkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27604
22.11.21 09:33

Kouřit by jsi měla přestat, každý den bez cigarety je pro dítě 100× lepší než když budeš dál hulit. Že mají kamarádky „zdravé“ dítě nemůžeš vědět, to že vypadá normálně o ničem nevypovídá. Po porodu mu doufám doma taky kouřit nehodláš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
22.11.21 09:35
@Russet píše:
Bohužel to jen její věc není. Má v sobě dítě, co se kvůli ní denně dusí.

ale ani doktoři ženským v její situaci úplné vysazení nedoporučují, je to prostě výběr ze dvou zel a silný absťák by bylo to větší…každopádně by to měla s někým řešit, aby omezila co nejvíc (což by postupně mohlo vést i k vysazení).

Že to je průšvih, to je jasné, ale potřebuje to řešit rozumně a hlavně udržitelně.

Má teda z pekla štěstí, že je dítě v pořádku. Jenže já třeba nekouřila, nepila, brala listovku, vitamíny, a stejně dítěti našli vadu a čekáme, co bude dál - ono to prostě někdy neovlivníš tak ani tak :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27604
22.11.21 09:38
@Liberalissima píše:
ale ani doktoři ženským v její situaci úplné vysazení nedoporučují, je to prostě výběr ze dvou zel a silný absťák by bylo to větší…každopádně by to měla s někým řešit, aby omezila co nejvíc (což by postupně mohlo vést i k vysazení).

Tohle je blbost, takže kdyby někdo bral drogy, budou ho nechávat brát dál, popřípadě je do dítěte cpat po porodu, aby nemělo absťák? Prostě čím dřív to ukončíš, tím líp. Pro oba. Jiná cesta není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
22.11.21 09:38
@Liberalissima píše:

Ty jsi u toho byla, když tohle doporučovali? Nebo jsou to trapné kecy těch mladých paní, co si prostě cigeretku nedokážou odepřít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat