Těhotenství a krize ve vztahu

Anonymní
25.10.20 13:05

Těhotenství a krize ve vztahu

Ahoj už dál nemůžu, s partnerem spolu budeme teď rok. Co jsme spolu začínali chodit, zjistila jsem ze moje maminka je nemocná, stále bydlím s rodičema a vlítla jsem do toho jsem v 6 týdnu. V čem je problém tak partner na mě tlačil od začátku ať se k němu nastěhuju já nechtěla kvuli mamce, prostě diagnoza rakovina není moc prijemná a já zrovna v tu chvili nechtěla od ní odejít, on na to měl vzdycky svuj nazor ze s tim ja nic neudelam at to necham na doktorech atd.. stavel se k tomu docela chladně Ja to nesla a nesu stale špatně, prostě je to prece jen moje máma. Teď co jsem zjistila ze jsem těhotná a řekla mu to, je jak na koni, porad posloucham kdy se k nemu nastěhuju atd. Já bych s tim problém neměla, mám to k rodičům 10 minut autem. Ale spis co me tak odrazuje, že si začal dávat svoje pravidla. Posledně mi řekl, že ať si nemyslím že až to malé bude na světě, že jeho první cesta z práce povede k našim na zahradu aby malýho viděl.. termin mam v červnu a nedovedu si představit ze s malým budu zavřená v paneláku a abych se bála ject za svýma rodičema aby on nahodou nebyl naštvaný? Ze začatku jsme spolu chodili pařit a on mi jednou řekl, že chce normalní vztah ve kterým se k sobě budeme vracet, když jsem mu řekla že mám bišonka a byla bych ráda kdybych si ho teda mohla brat aspon 3× tydne k nemu domu ze ho budu nechavat i nasim protože jsou na nej zvykly a on na ně tak mi řekl že pes ma byt v baraku a ne panelaku a taky na to moc pristoupit nechtěl.. prijde mi ze se jede jen podle nej a vubec ho nezajima tak jak to chci treba ja. Taky mi řekl ze budem spolu normalně žít můžem navštěvovat moje rodice o víkendu. A další věc.. on ma svoje rodiče o patro níž… nevim co mam dělat.. nechci aby semnou takhle někdo manipuloval. Navic mi ted neni moc dobre neustale mi je na zvraceni, mota se mi hlava, porad bych spala a necitim se ted na nejaky stehovaní cetla jsem ze nevolnosti by meli odejit do 12tydne těhu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
302
25.10.20 13:15

Krize byla i před těhotenstvím, chceš s ním zůstat? Nefungující cca roční vztah, ty těhotná, buď se k němu přestěhuj, budete muset oba se přizpůsobit. Ještě jste spolu nebydleli, ono teď to nestálo za nic, když spolu začnou 2 bydlet, objeví se věci, které začnou hodně vadit, než se zvyknete, že spolu žijete.
K rodičům to nemáš daleko, můžeš je pravidelně navštěvovat. Aspoň bych to zkusila, pak časem uvidíš, buď to bude fungovat nebo půjdete každý svou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
25.10.20 13:15

Takhle, pochopila jsem, že tvoje máma nepotřebuje fyzicky ošetřovat.
Ona může mít tu nemoc třeba roky, to tam budeš trčet x let?
Pokud jde o bišonka, považuji to za jedno z mála plemen, kde nevadí, když je v bytě. Zbytek mi přijde takový hodně špatný z hlediska budoucnosti vašeho vztahu. Ten tvůj příspěvek je celý takový, že si vůbec nemyslím, že byste měli přivést dítě do vztahu v tomto stádiu. A to, že je vztah v tomto stádiu, je tedy dost vina vás obou. Nemáte absolutně nic podstatného vyjasněné a to se dá stihnout i za rok.
Ale teď už s tím nic nenaděláš.

Příspěvek upraven 25.10.20 v 13:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 13:16

No tak pokud si chceš dítě nechat a být rodina, tak chápu, že přítel očekává, že budete bydlet spolu. Ale pravdu? Na tvém místě jdu na potrat.

Jsem v podobné situaci jak ty ale zároveň o dost jiné. Také mám termín v červnu, ale čekám dítě s někým s kým jsem už sedm let a skoro dva roky bydlím. Vy jste si udělali dítě strašně brzy a ještě do nefungujícího vztahu. Navíc mne přijde že ten tvůj přítel bude pěkný generál. Já třeba také měla u rodičů psa. No dopadlo to tak, že pes bydlí s námi a spí s námi v posteli. To stejné aby mi chlap zakazoval vidět svoje rodiče :pocitac: Taky je mám 10 minut autem, takže když je chci vidět, tak se prostě seberu a jedu.

Za mě prostě máte nezdravý nefunkční vztah a za chvíli tady bude diskuze „jsem na dítě sama“, snad tě aspoň rodiče podrzi.

• Citovat
  • Nahlásit
2845
25.10.20 13:20

Nechápu, v čem spočívá ta manipulace. A proč to slovo ženské pořád tak nadužívají.
Chce jiné věci, než ty. To se snad ještě může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
25.10.20 13:20

Tak si stanov vlastní pravidla on musí udělat přeci taky kompromis řekni mu dobře nastěhuji se k tobě ale za těhlech podmínek, stýkat se s rodičema ti taky zakazovat nemůže a jestli s tím nepřestane tak se k němu přece stěhovat nemusíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
25.10.20 13:28

To mě štve nejvíc. Když to blbě řeknu, pořád poslouchám jak on v jeho letech něco vybudoval, ze ma byt nově zrekonstruovanej atd a ze to dela pro nas pritom ja ho poznala kdyz uz ten byt mel, ano prisla jsem k hotovymu, zadny penize jsem do toho bytu nedala.. mam pocit ze furt chce slyset jak je nejlepsi atd.. ale me s tim uprimne stve.. aby me to pak nekdy vycital.. :nevim: na potrat se mi nechce.. je mi 26 let a pak riskovat ze nebudu moct mit deti? To opravdu nechci, navic rodice jak moje tak jeho se na vnouče těší. Jinak co se týče toho jaký je asi to viděl doma a mysli si ze to je normlaní.. ze maminka jeho hodne poslouchá tatínka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
25.10.20 13:46

@Laura94 No dívej, pokud tvoje mamka není úplně fyzicky na dně a nepotřebuje ošetřovat, tak není důvod abys tam byla. Nebo tam hodláš bydlet do 50?
Za druhé, pokud ti vadí, že si přítel diktuje, tak si začni diktovat taky svoje podmínky za kterýma si stojíš. To že on třeba není tak moc vázaný na svoje rodiče neznamená, že ty to máš stejně.
Nejdřív si ujasni co sama chceš a potřebuješ a pak si s ním promluv. Tohle je prostě klasický problém, kdy jsou spolu dva co se spolu nedokáží normálně pobavit. Pokud to nezvládnete, tak dřív nebo později půjdete od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
25.10.20 13:51

Že má jine názory si věděla a stejně ses pořádně nechranila. Tak co chceš poradit? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
25.10.20 13:58

No tak vzhledem k tomu, že jsi těhotná, tak je asi na čase začít budovat zázemí pro dítě. Tj. matka, dítě, otec. Takže, jestli se přestěhuješ k němu, nebo budete bydlet jinde.. to je na domluvě, ale měli byste vytvořit rodinu. To má on zase pravdu.

Ale musím říct, že by mě vadily ty kecy, jak nebude jezdit nejdřív k vašim, aby viděl dítě atd. Zní mi to tak nějak „despoticky“.

S tím psem jsem to nepochopila. On nejdřív souhlasil a pak řekl, že psa do bytu nechce, že pes má být v baráku nebo jak?

Nějak mi přijde, že jste to uspechali s tím dítětem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
25.10.20 17:14

Tak jasne ze se nastehuj k nemu. Ses tehotna, je ti 26 a chces zustat u rodicu? Zakazat styk s rodicema bych si nenechala, psa bych nechala u rodicu, kdyzho on nechce, nekdo proste neni pejskar a nechce psa v byte, to bych respektovala. Nevim, delas z komara velblouda, podle me ty si taky diktujes nesmyslne podminky. Nechces bydlet s partnerem, se kterym cekas dite - to uz je samo o sobe divne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
25.10.20 22:13

Jste spolu jen rok a už začínáte otvírat oči a vidíte, že s tímhle typem muže žít nechcete. Jste jen v 6tt, neblbněte. Rozejděte se a jděte na potrat. Proč se nasáčkovat do něčeho, v čem nebudete nikdo šťastný? Jen protože se stala nehoda?

Zůstaňte s maminkou. Možná, že nepotřebuje vaši péči, ale víte, jak to je… U téhle diagnózy nikdy nevíte, jestli vás s danou osobou čeká dalších deset let, nebo deset týdnů. A pokud se maminka plně uzdraví, nemyslím, že budete litovat, že jste se rozhodla být s ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
25.10.20 22:19
@Laura94 píše:
To mě štve nejvíc. Když to blbě řeknu, pořád poslouchám jak on v jeho letech něco vybudoval, ze ma byt nově zrekonstruovanej atd a ze to dela pro nas pritom ja ho poznala kdyz uz ten byt mel, ano prisla jsem k hotovymu, zadny penize jsem do toho bytu nedala.. mam pocit ze furt chce slyset jak je nejlepsi atd.. ale me s tim uprimne stve.. aby me to pak nekdy vycital.. :nevim: na potrat se mi nechce.. je mi 26 let a pak riskovat ze nebudu moct mit deti? To opravdu nechci, navic rodice jak moje tak jeho se na vnouče těší. Jinak co se týče toho jaký je asi to viděl doma a mysli si ze to je normlaní.. ze maminka jeho hodne poslouchá tatínka…

Proboha, ženský, přestaňte furt s tím „co když pak nebudu moct mít děti“. Pokud jste zdravá, mladá ženská, je pravděpodobnost, že po potratu nebudete moct mít děti, absolutně mizivá… Kromě toho rozhlašovat všude, že jsem v tom, když to ještě pořádně není ani vidět na ultrazvuku a ještě pár týdnů reálně hrozí potrat, je docela odvaha… Vy obecně s přítelem moc nemyslíte, ale spíš rovnou jednáte, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7133
25.10.20 22:27

Když s ním čekáš dítě, tak buď s ním vytvoř rodinu a nastěhuj se k němu, nebo ten vztah rovnou ukončete. Má pravdu v tom, že chce mít svoje dítě u sebe a ne se na něj jezdit dívat k tvým rodičům. Kdo by taky chtěl, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama