Těhotenství a neschopenka. Jak to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 05:54
Těhotenství a neschopenka. Jak to je?

Dobrý den, chci se zeptat, v pondělí si jdu pro neschopenku kvůli těhotenství. Tak se chci zeptat jak je to s vycházkama.. a taky ohledně ohlášení. Prý 14 dní budu marodit na šéfa a pak spadám pod stát.. tak se chci zeptat jestli se musím někde ohlašovat? Vím že až budu vědět přibližný termín porodu tak mám skočit na socialku a zeptat na příspěvky..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLara Farseer
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 18.07.19 06:12

Vycházky max. 6 hodin denně. U MUDr. dostaneš na konci měsíce vždy lístek na peníze (udělej si kopii a tu si nech) a tu didas zaměstnavateli. On ti připlatí 14 dnů, pak to platí CSSZ, ale to ty neřešíš.

Jinak jestli máš nárok na PPM, tak ti tadusz vypíše také doktorka a odevzdas zamestnavateli. 6 až 8 týdnu před termínem porodu pak ukončíš PN a přejdeš na PPM.

Pokud nárok na mateřskou nemáš, budeš na neschopence až do porodu a pak dostaneš rodičák, ale ten se řeší přes úřad prace a kuszs si to obehat sama… Tzn, vyzvedni si formuláře dopředu.

Víš stopro, že budeš na PN celé těhotenství?

Edit - píšu z mobilu, pardon za překlepy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 06:40
@Lara Farseer píše:
Vycházky max. 6 hodin denně. U MUDr. dostaneš na konci měsíce vždy lístek na peníze (udělej si kopii a tu si nech) a tu didas zaměstnavateli. On ti připlatí 14 dnů, pak to platí CSSZ, ale to ty neřešíš.

Jinak jestli máš nárok na PPM, tak ti tadusz vypíše také doktorka a odevzdas zamestnavateli. 6 až 8 týdnu před termínem porodu pak ukončíš PN a přejdeš na PPM.

Pokud nárok na mateřskou nemáš, budeš na neschopence až do porodu a pak dostaneš rodičák, ale ten se řeší přes úřad prace a kuszs si to obehat sama… Tzn, vyzvedni si formuláře dopředu.

Víš stopro, že budeš na PN celé těhotenství?

Edit - píšu z mobilu, pardon za překlepy.

Takže víc jak 6 hodin nemám očekávat?
Podle nějakých výpočtů nebo co, na něj nárok mám..
A jinak když na 14 dní spadám pod zaměstnavatele a pak jakoby pod stát tak jsem tedy hlášená jakoby pod ním Jo? Jsem na tyhle věci fakt debil, tak se omlouvám

Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 18.07.19 06:55
@Anonymní píše:
A jinak když na 14 dní spadám pod zaměstnavatele a pak jakoby pod stát tak jsem tedy hlášená jakoby pod ním Jo? Jsem na tyhle věci fakt debil, tak se omlouvám

Ano, a těch 6 hodin je maximum a nemusíš je ani dostat. V pracovní neschopnosti máš být doma a odpočívat…

Jinak vše řešíš administrativně přes zaměstnavatele, on to posílá na sociálku. Vše co dostaneš od doktorky si radši okopiruj a nech si doma kdyby něco. Jinak mu to pošleš, ideálně doporučeně, účetní to zpracuje a pošle na CSSZ. Ta má 30 dnů na zpracování podkladů, většinou to jde rychleji, ale narokove to není, takže občas je ošklivá pauza v příjmech.

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 18.07.19 06:56

Ne, budeš furt zaměstnaná, jedinej rozdíl bude v tom, od koho ti budou chodit peníze na účet, takže nic nikam hlásit nebudeš, jen odevzdávat lístky na peníze zaměstnavateli. Šest hodin je maximum, většinou ho těhotné dostanou, ale pokud doktor uzná, klidně může dát i méně nebo žádné.

Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 18.07.19 07:08

Já třeba na začátku těhotenství měla brutální celodenní nevolnosti… První týden jsem byla bez vycházek, druhej tejden hodinu aspoň na nákup, později více. Ale 6 hodin v kuse nikdy, měla jsem 2 hod dopoledne a 4 odpoledne.

Měla jsem teda hodně problémové a rizikové těhotenství a k tomu hnusný nevolnosti takze jsem stejně většinou dobu vycházek prolezela a pak byla zavřená doma :nevim:

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 18.07.19 07:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat, v pondělí si jdu pro neschopenku kvůli těhotenství. Tak se chci zeptat jak je to s vycházkama.. a taky ohledně ohlášení. Prý 14 dní budu marodit na šéfa a pak spadám pod stát.. tak se chci zeptat jestli se musím někde ohlašovat? Vím že až budu vědět přibližný termín porodu tak mám skočit na socialku a zeptat na příspěvky..

záleží z jakého důvodu budeš mít neschopenku. Vycházky ted ani dostat nemusíš ;). max 6h, já měla 4h a až po 20tt a moc to nevyužívala ;) a kontroly chodí, jsi v neschopnosti takže vycházky dodržovat a fakt je nemusíš dostat hned, to není povinnost dávat hned vycházky ;)

nozu
Extra třída :D 12701 příspěvků 18.07.19 08:00

No, vycházky v podstatě nemusíš dostat vůbec. Není na ně nárok, záleží na zvážení lékaře. Ono těhotenství není důvod pro neschopenku. Tím jsou zdravotní komplikace, které se k tomu mohou připojit.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 18.07.19 08:04
@Anonymní píše:

Víc jak 6 hodin ti lékař ani napsat nemůže. Jinak můj doktor vycházky píše až po prvních 14 dnech neschopenky ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 13:02
@Tichošlápek píše:
Víc jak 6 hodin ti lékař ani napsat nemůže. Jinak můj doktor vycházky píše až po prvních 14 dnech neschopenky ;)

Známá měla celodenní, šla na neschopenku taky v těhotenství, v práci to měla šílený tak chtěla aby ji šéf platil.. ale měla celodenní :thinking:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 13:04

A nebude lepší když skončím a půjdu na pracák? Už kvůli vycházkám? Stejně práci pro mě jinou nemají, proto jsme se dohodli na neschopence :nevim:

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 18.07.19 13:09
@Anonymní píše:
A nebude lepší když skončím a půjdu na pracák? Už kvůli vycházkám? Stejně práci pro mě jinou nemají, proto jsme se dohodli na neschopence :nevim:
:mrgreen: :mrgreen: jo takhle :palec: a s doktorem se taky domluvíš na neschopence? Co když tě neschopenku nedá když k ní není důvod ;)
Yorkmut
Kecalka 425 příspěvků 18.07.19 13:10
@Anonymní píše:
Známá měla celodenní, šla na neschopenku taky v těhotenství, v práci to měla šílený tak chtěla aby ji šéf platil.. ale měla celodenní :thinking:

Kdy mela celodenni vychazky? Ty tejotne uz davno nemaji.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 18.07.19 13:34
@Anonymní píše:

To už ale není možné. Docela dlouho ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 13:36

Je to půl rok co porodila a měla je..
Doktor mi neschopenku dá.. ví kde pracuju a jaký to tam je.. noční bych dělat nesměla a nemám někoho kdo by za mě na ně chodil a o ranní se tahají krabice.. jednodušší práce tam není..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama