Těhotenství a neskutečná bolest kostrče, kyčlí.. Zkušenosti?

1840
31.3.21 20:36

Těhotenství a neskutečná bolest kostrče, kyčlí.. Zkušenosti?

Ahoj holky,

zakládám diskuzi, protože jsem už zoufalá. Prosím o zkušenosti, popř. rady co by mohlo pomoci (těhotenský pás, cvičení, aj..). Za pravopisné chyby se předem omlouvám.

V prvním těhotenství od cca 7 měsíce mě začala hodně bolet kostrč a kyčle, hlavně když jsem ležela a pak chtěla vstát, tak to ani nešlo vstát, prostě mě ta kostrč nepustila a kdybych vstala, měla jsem pocit, že si lámu záda. Pak jsem porodila a dobrý, tohle už bylo jen zřídka. Ale teď, u dalšího těhotenství (po 7 měsících) už od začátku, mě bolí hrozně kyčle, kostrč, a jakoby mě táhne spodek, těsně pod břichem. A bolí mě to když chci vstát a nebo když dlouho uklizím nebo chodím. Dnes jsme byli třeba na procházce, cca 5-6 km a přišla jsem domů, vše dobrý, poliskala domácnost i malého a lehla si a nemůžu zas ani pořádně chodit, nemůžu vstát bez pomoci partnera. A když vstanu, musím si nohy prostě jak kdybych byla ochrnutá, jednu po druhé dávat do předu, směr chůze.

Vím, že jde o roztahování vazů (?), ale jsem v 5 měsíci a tohle mě fakt zabije.

Děkuji všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
572
31.3.21 21:10

Zkusila bych fyzioterapii a akupunkturu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63033
31.3.21 21:28

Já tohle měla, ale mám to po bouracce, kdy mi praskla pánev. S každým těhotenstvím to bylo horší.. U nejmladšího jsem sotva lezla, nějaké procházky nepripadaly v úvahu :think: neporadím, nikdy jsem nepřišla na to, jak to udělat, aby to nebolelo.. Jen prostě tolik nechodit atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
31.3.21 21:47

Měla jsem to podobně. Pomohly mi rehabky. Nahřívací polštářek, replá vana, střídání chůze, sedu, lehu. Od mala mám problém s kyčlemi, v těhotenství mě bolí asi od 5. měsíce. Nikdo mi to nevěří, že je ještě brzy apod. Teď jsrm v 8m a stříhám metr do porodu. Neuvěřitelně se na něj těším. Trpím jako kůň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
1.4.21 09:45

Doporučuji najít někoho, kdo tejpuje těhotný. Od 20 týdne sem nemohla sedět, chodit, stát, jak mě bolely záda a stydká kost, Mudr. Mě zatejpovala, poradila jak posilovat svaly, jak vstávat a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat