Těhotenství a nezaměstnanost co teď?

Anonymní
21.4.20 12:10

Těhotenství a nezamestnanost co teď?

Ahoj holky, seznámil Vás s mojim dotazem ;). Snažíme se o miminko, jenže mě teď propustili pro nadbytecnost. Bohuzel mam spatny posledni vajecnik tudíž musím otěhotnět co nejdříve. Nemáte nějaké zkušenosti jak to je? Když bych otehotnela a domluvila bych se u známého ve firme zda by mi „zamestnal“ udělali bychom smlouvu už před 3 měsícemi (jakoze) a já bych šla s tou smlouvou na socialku že jdu na rizikové jestli se to nějak dokládá? Nebo stačí smlouva? Nebo musím někam opravdu nastoupit a po 3 měsících jít na rizikové? Až teď jsem si hodila cyklus nějak do pořádku a nechceme se přestat snažit když moc času nemám. Děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10875
21.4.20 12:13

Ne, zamestnavatel za tebe musi platit každý měsíc odvody takze jen tak na oko to nejde, pokud chceš mateřskou. Na rodicak je to jedno, má nárok každá maminka i ta co nikdy nepracovala.

Příspěvek upraven 21.04.20 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9551
21.4.20 12:16

No těžko ti udělá smlouvu jakože před 3 měsíci, to by asi bylo hned jasné že je to podvod, vždyť by za ty tři měsíce za tebe neplatil žádné odvody. :lol: :lol: mo hlavně ať to tam napíše pořádně velkou výplatu ať máš pořádnou mateřskou :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
21.4.20 12:19

Jak tohle vůbec může nekoho napadnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
21.4.20 12:32
@lafelay píše:
Jak tohle vůbec může nekoho napadnout…

No urcite napise nejaky dojemny příběh jak celý život pracovala a zrovna teď když bude potřebovat pomoc od státu tak se na ni vyprdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
21.4.20 12:42

Jo jen to tak udělejte, hned na vás naběhnou, dostanete pokutu, ty na ppm mít nárok nebudeš a příště už tě taková blbost nenapadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
21.4.20 12:48

Tak az zjistis, ze jsi tehotna, tak se u nej nech zaměstnat, aby ti to pak vyslo na PPM. Jestli ma velkou firmu o 50 a vic zamestnancich a toci se to tam jak na obrtliku, tak to nikdo resit nebude. No a na PN muzes jit hned, ne? Nechapu ty 3mesice 8o
Jestli je to ale mala, rodinna firma o 5lidech, tak si toho vsimnou hnedka. Znamej resil, ze zamestnal kamosku, dal ji velky plat, aby mela poradnou PPM a hned tam mel navstevu :lol: nevim, jak to dopadlo. Ale asi jim rekl, ze proste potreboval pomoc a za min penez mu tam nikdo delat nechtel a bla bla bla. Jine zamestnance nemel. Je mrak firem, kde po oznameni tehotenstvi zvedaj plat. Tam je to asi vic napadne, kdyz lidi delaj stejnou praci a nekdo ma vyssi plat, nez ostatni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
21.4.20 12:52

A jeste dotaz: Ten znamy je s tim v pohode? A proc nenaatoupis nekam opravdu, treba i neco „podradneho“, jen abys mela narok na PPM a na neschopenku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 13:21

No klidne nastoupím někam jen mi napadlo tohle že bych mohla k němu. Ty 3 měsíce proto že to je zkušební doba přeci ;). Dobře děkuji

Trošku nechápu rejpave řeči že nepracují nebo co. Celej život pracuji a teď se to takle sešlo. Platím si vše tak snad mám nárok něco dostat od statu. S kym gynekolog. Problémem mám rizikové místo jistý… tak si nechte ty urážky nikomu bych to neprala.. dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
1381
21.4.20 13:25

Ty jo a jak by sis to přesně představovala? Jako že dojdeš na socialku, hele já mám smlouvu já tam už 3 měsíce pracuji. Oni mrknu do systému a zjisti, ze za tu dobu za tebe neodvadel zdravotní a sociální a akorát tak bude mít průser on. Pokud tedy problém nemá tak ať ti dá normálně práci ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
21.4.20 13:40
@Anonymní píše:
No klidne nastoupím někam jen mi napadlo tohle že bych mohla k němu. Ty 3 měsíce proto že to je zkušební doba přeci ;). Dobře děkujiTrošku nechápu rejpave řeči že nepracují nebo co. Celej život pracuji a teď se to takle sešlo. Platím si vše tak snad mám nárok něco dostat od statu. S kym gynekolog. Problémem mám rizikové místo jistý… tak si nechte ty urážky nikomu bych to neprala.. dekuju.

He he, sem to říkala. Prostě tady platí nějaký podmínky pro získání PPM, to že si celej život pracovala je hezký, ale musíš splnit to co je aktuálně platný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2082
21.4.20 13:49

Nějak nechápu, proč chceš jít na sociálku?? A zdravotní za tebe teď platí kdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
21.4.20 13:53
@Anonymní píše:
No klidne nastoupím někam jen mi napadlo tohle že bych mohla k němu. Ty 3 měsíce proto že to je zkušební doba přeci ;). Dobře děkujiTrošku nechápu rejpave řeči že nepracují nebo co. Celej život pracuji a teď se to takle sešlo. Platím si vše tak snad mám nárok něco dostat od statu. S kym gynekolog. Problémem mám rizikové místo jistý… tak si nechte ty urážky nikomu bych to neprala.. dekuju.

Porad ty 3 mesice nechapu. Tak je to zkusebka, no a co? Tak když je to znamej, tak te snad ve zkusebce vyhazovat nebude, ne? :roll: a on s tim souhlasi, ze to udela? Ne kazdy, je na to zvedavy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 15:26
@1mila2 píše:
Porad ty 3 mesice nechapu. Tak je to zkusebka, no a co? Tak když je to znamej, tak te snad ve zkusebce vyhazovat nebude, ne? :roll: a on s tim souhlasi, ze to udela? Ne kazdy, je na to zvedavy :think:

No ale tak musíš asi ukazovat smlouvu a nějaký započtak na podporu ne? Za poslední 3 měsíce aby udělali průměr podpory ne? Nevím ještě jsme to úplně nerozebirali já bych mu dělala asi ty papíry ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 15:29
@EvieK píše:
Nějak nechápu, proč chceš jít na sociálku?? A zdravotní za tebe teď platí kdo?

No teď mi končí k 1.5. Smlouva jezisi co je na tom vyhodili mě pro nadbtecnost měla jsem smlouvu na neurčito položil je koronavirus tak nás pustili.. Chci mít miminko co nejdřív abych to stihla kvůli zdráv stavu a musím teď někam nastoupit tak zjišťuji co a jak hned 3.5. V pondeli půjdu na pracak a musím co nejd3iv nastoupit abych měla nárok na mateřskou co na tom nechapeš?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat