Těhotenství a nízká váha

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.20 22:35

Těhotenství a nízká váha

Ahoj holky,

jsem odjakživa hubená, jen asi rok jsem měla par kilo navíc protože jsem se ze stresu prejidala čokoládama, ale jinak cely dospělý život vazim 50-52kg na 166 cm. Sportuju, jim co chci, občas to flakam když nestiham a energii mám.

Poslední půlrok jsem zhubla na 48kg a nemůžu to nabrat na těch původních 50-52. Proč mě to ale trápí - bojím se jestli budu moct mít děti. Menstruuju pravidelně bez HA, neberu už asi 10 let a mám maximálně 1-2 dny zpoždění občas. Tak si říkám že tělo snad funguje v pořádku. Kamarádka ale 2× potratila protože neměla ani gram tuku a doktorka ji řekla ze to je tím. Napotřetí rodila v 8.mesici a prý to taky bylo díky tomu ze byla tak hubena a vysportovana a ze její tělo není schopno zvládnout těhotenství.

S partnerem se ještě o miminko nesnazime ale začala jsem mít obavu jestli to vůbec půjde. Mate s tím někdo zkušenosti prosím?

Případně nějaký tipy co brát za doplňky stravy? Mám teď teda i stresy tak možná proto jsem zhubla ale nahoru to teda vůbec nejde a už začínám mít strach jestli nejsem nemocna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.1.20 22:49

Před otěhotněním jsem vážila 48kg na 168cm.. s otěhotněním problém nebyl (2× jsem potratila, ale bylo to kvůli problémům s hormony… stalo by se to i kdybych vážila o dost víc..pak už doktoři věděli co mi nasadit a bylo po problému)
Teď jsem ve 27 týdnu těhotenství a mám o 8kg víc.. vše v naprostém pořádku :srdce: doktoři mi na moji váhu neřekli ani půl slova :)
Přibrat mi prostě nešlo… ať jsem jedla jak jsem jedla :) ani různé doplňky stravy a tabletky nepomohly… hold hodně pohybu a dobré spalování :)
Držím palce :srdce: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1804
1.1.20 22:53

Neres, mas super vahu. Ja otehotnela se 47 kg na 175 cm. A vsechno bylo v pohode. Ditko donosene, 3,5 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
1.1.20 23:01

Taky jsem poprvé otěhotněla se 48kg na 167cm, do cca.34tt bylo vše bez potíží, ale pak se to zvrtlo(prodělala jsem hellp syndrom),rodila ve 39tt.),ale nemyslím si, že váha měla na tyto komplikace vliv, do skupiny rizikových patřila např. i obezita a tou jsem teda určitě netrpěla… ;) Bylo mi 19let, v tehu jsem přibrala jen 6kg, malá měla 2950g,50cm, takže určitě nestrádala… ;) Druhé těhotenství jsem začínala na 50kg, v těhotenství vše bez potíží, rodila jsem v terminu..přibrala jsem už ale 17kg, bylo mi 28let, druhá dcerka měla totožné míry s první…teď mi je 31let a pořád se pohybují na těch 52kg+-…jednou jsem mezi dcerkama zhubla na 47kg a začla jsem si hlavně hlídat stravování, jedla pravidelně co 3h. a během 3mesicu jsem přibrala 6kg…ale dělám na směnném provoze, takže mi režim jídla nejde moc udržet.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1696
1.1.20 23:06
@Lerista píše:
Neres, mas super vahu. Ja otehotnela se 47 kg na 175 cm. A vsechno bylo v pohode. Ditko donosene, 3,5 kg.

V číslech to zní hrozně (jsem trošku vyšší, ale jen váhu kostí+orgánů, tj. bez svalů, mám 49 kg), ale mám podobně křehce stavěnou kamarádku (resp. 52 kg na 175cm), takže vím, že holt každý je stavěný jinak. :) Jinak bych se řídila doktorem, pokud je krevní obraz OK, nic vás nebolí, všechno funguje jak má nehty se nelámou a kštice zůstává hustá, tak je vše v pořádku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:07

Díky za uklidnění holky, já už se kvůli tomu stresuju a to tomu samozřejmě vůbec nepomáhá. Snažím se jist dobře ale jsou dny kdy nestiham anebo mám stresy a mne to jde hned dolu. Začarovaný kruh. Zkusím se na to teď zaměřit a nabrat ty 2kg a to už bude snad lepší i po psychicky stránce. Mě hlavně vystresovalo jak kamarádka měla fakt problémy s těhotenstvím (to první miminko rodila mrtvé v 6.mesici) a doktorka jasne řekla ze to je tím ze nemá žádný tuky a je tak drobná (cca jako já, jen je víc vysportovana).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:08
@listento píše:
V číslech to zní hrozně (jsem trošku vyšší, ale jen váhu kostí+orgánů, tj. bez svalů, mám 49 kg), ale mám podobně křehce stavěnou kamarádku (resp. 52 kg na 175cm), takže vím, že holt každý je stavěný jinak. :) Jinak bych se řídila doktorem, pokud je krevní obraz OK, nic vás nebolí, všechno funguje jak má nehty se nelámou a kštice zůstává hustá, tak je vše v pořádku. :palec:

Tohle je snad vše c pořádku, vlasy mi teda padají u mytí ale myslím že to je v normě. Nehty jsou v pohodě, nic mě nebolí a energii mám :)

• Citovat
  • Nahlásit
1696
1.1.20 23:14

Jo, a jestli něco, tak by mě možná trápilo, jestli mám dost svalů (tj. zvládnout bez následků ujít aspoň 10, nárazově 20 km denně), abych pak nebyla zbytečně unavená. Takže to možná bude chtít upravit stravu na přibrání svaloviny - i když to bude asi těžké, měla jsem na VŠ spolužačku s 2 dětmi, a zaboha nemohla přibrat ani stravou, ani pohybem, trošku pomohl nízkotučný tvaroh, ale stejně bude vždycky křehounká, tak proč se trápit, když je zdravá. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
1.1.20 23:16
@Anonymní píše:
Díky za uklidnění holky, já už se kvůli tomu stresuju a to tomu samozřejmě vůbec nepomáhá. Snažím se jist dobře ale jsou dny kdy nestiham anebo mám stresy a mne to jde hned dolu. Začarovaný kruh. Zkusím se na to teď zaměřit a nabrat ty 2kg a to už bude snad lepší i po psychicky stránce. Mě hlavně vystresovalo jak kamarádka měla fakt problémy s těhotenstvím (to první miminko rodila mrtvé v 6.mesici) a doktorka jasne řekla ze to je tím ze nemá žádný tuky a je tak drobná (cca jako já, jen je víc vysportovana).

Nemyslím si moje ségra je celkově hubená celé těhotenství jí bylo zle takže nepribirala a má zdravou holčičku
Já jsem zase dost silná začínám 7 měsíc a od minule kontroly jsem shodila místo nabrala a u prvního syna tam jsem přibrala 10 kg a u druhého jen 6 vše ok každý je jiný ale určitě vše bude dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
1.1.20 23:17

51kg, 173 cm, za 3 týdny termín s druhým dítětem… pokud jíš normálně, nedrzis diety a nemáš nějakou poruchu příjmu potravy, tak počáteční váha bude spíš výhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:20

@listento svalu mám docela dost, cvicim 3× týdne thai box a chodím na tenis a jógu :) na břiše mám vidět každý sval, ale to je proste tím jak jsem hubena, ne ze bych měla až takový svaly :) ale s energii problém není, jen jsem večer unavená ale to tak mám cely život, ze nejsem zrovna noční tvor :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:20

Dekuju za uklidnění :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

jsem odjakživa hubená, jen asi rok jsem měla par kilo navíc protože jsem se ze stresu prejidala čokoládama, ale jinak cely dospělý život vazim 50-52kg na 166 cm. Sportuju, jim co chci, občas to flakam když nestiham a energii mám.

Poslední půlrok jsem zhubla na 48kg a nemůžu to nabrat na těch původních 50-52. Proč mě to ale trápí - bojím se jestli budu moct mít děti. Menstruuju pravidelně bez HA, neberu už asi 10 let a mám maximálně 1-2 dny zpoždění občas. Tak si říkám že tělo snad funguje v pořádku. Kamarádka ale 2× potratila protože neměla ani gram tuku a doktorka ji řekla ze to je tím. Napotřetí rodila v 8.mesici a prý to taky bylo díky tomu ze byla tak hubena a vysportovana a ze její tělo není schopno zvládnout těhotenství.

S partnerem se ještě o miminko nesnazime ale začala jsem mít obavu jestli to vůbec půjde. Mate s tím někdo zkušenosti prosím?

Případně nějaký tipy co brát za doplňky stravy? Mám teď teda i stresy tak možná proto jsem zhubla ale nahoru to teda vůbec nejde a už začínám mít strach jestli nejsem nemocna.

Ahoj já vážila před těhu 44,5kg :D mám 160cm teď v těhu vážím 50kg takže si myslím že děti mít můžeš.

• Citovat
  • Nahlásit
3619
2.1.20 00:28

Otehotnela jsem celkem 3× pri 44kg/156cm 2× prirozene… jeden syn a 1× umele… jeden syn. Pokazdy jsem pribrala 13kg a do 3 tydnu zpet na vaze 44kg +/- 2kg. To jsou proste geny. Nemela bys mit BMI v podvyzive, coz mozna pri sve vysce mas, :think: nevim nepocitala jsem to. Doprej si co mas rada, jez casteji, mej furt neco po ruce k snedku :) aspon ty 3kg bys tak vytahnout mohla :dance: A hlavne si nedelej zbytecny stres, kazda jsme jina :kytka: at to vyjde :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.1.20 15:29

dotaz

Dobrý den,
rada bych se zeptala, dnes jsem byla na prohlídce jsem 19+1 tt a pan doktor mi napsal : velikost miminka 14.0 cm a vaha 1.289 g - to znamena, ze miminko vazi uz ted pres kilo? neni to spatne napsane? Dekuji mockrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat