Těhotenství a nošení miminka

230
21.11.15 04:19

Tehotenstvi a noseni miminka

Ahoj holky. Mam petimesicni miminko, plne kojene, menses zatim nikde a je tu moznost, ze jsem zase tehotna 8o Jiste to zatim nevim, mam v planu si test udelat za dva tydny jelikoz musim jit na rentgen patere. Mam ale jinak natekle bradavky, vytok, tocila se mi parkrat hlava, musim casto curat, rano mi tece krev z nosu a dnes v noci jsem mela dost bolest v podbrisku. Mozna jen plasim a jsou to jen hormony, nebo mozna dostanu zase menstruaci..? No a teda k memu hlavnimu dotazu - mohla bych miminku uskodit tim ze nosim nasi holcicku? Ma pres 6 kg a bude to horsi 8o muzou byt ty bolesti v podbrisku z toho? Snazim se ji moc nenosit ale nekdy to je tezko :? Jak jste to delaly vy v tehotenstvi? Tezke veci se prece nosit nemaji. A jeste jedna otazka - byla jsem pred 3 tydny na rentgenu zubu, mohla jsem tim plod, jestli tam vubec je, poskodit? :( dekuji za odpovedi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2868
21.11.15 06:01

Já nosila v tehu 15 kg dceru,6 kg miminko bych vůbec nneresila :lol: mě by spíš strašil ten roční rozdíl mezi dětmi, pokud bys byla opravdu těhotná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
21.11.15 06:07

Já nosím teď v těhotenství kluka pořád, má 14kg. Když jsem byla těhotná s ním, tak jsem v 7. měsíci stěhovala skříň :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
21.11.15 06:09

Jo, samozřejmě pokud bys nebyla na rizikovém! Ale 6kg nic není… rentgen, no jestli jsi na začátku, myslím že do 3. týdne těhotenství to prý moc nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
21.11.15 06:29

Rentgen zubů by měl být v pohodě. Pokud vím tak děloha je od hlavy docela daleko a moderní rentgeny už mají minimální vyzařování mimo zaměřenou oblast a záření krví neputuje :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
21.11.15 07:47

Tak jednak můžeš Mít ještě nepravidelnou MS…jednak takovýhle příznaky na začátku těhotenství když ještě není pozitivní test jsou vyjmecne. Ale jinak k dotazu - Já taky občas zvednu 15 kg syna…takže to vůbec ne Res. Spis Res jak bys zvládla tak malý věkový rozdíl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10638
21.11.15 07:49

Syn ma pres tri a zvedam ho teda docela casto. S rentgenem mam taky zkusenosti, pri prvnim tehotenstvi jsem nevedela, ze jsem tehotna, nebylo planovane a byla jsem na rtg hrudniku. Cca ve 3tt to bylo. Malej je uplne v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
21.11.15 08:26

@Alyss1 : jak to myslite s tim testem? Jak dlouho bych uz tehotna byla nevim. Jen vim ze minule mi pred menstruaci bradavky napuchly, coz ted take. A vekovy rozdil? Co bych mela resit? Na potrat bych urcite nesla takze by se to nejak zvladnout muselo :D a cetla jsem ze je to zase jednodussi, protoze si ty deti spolu hraji jak budou mit 1,2 :) ale predtim to musi byt asi zahul no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3698
21.11.15 08:45

Taky jsem se sestrou o rok.Pak od ni o rok je dalsi sestra.Pak o dva roky je bracha. A od nej o rok je sestra :)) jestli jsi tehu, tak gratuluju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
21.11.15 09:20

To, že se v těhotenství nemají nosit těžký věci, platí jen pro první těhotenství :mrgreen: V tom druhým je to s prvním dítětem nemožný :mrgreen: 6 kg, to je peříčko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 09:35

Ale no taak, a co bys jako tím prvním miminem chtěla 9 měsíců dělat? Nezvedneš ho, nevykoupeš, nepochováš? Máš dost peněz na non-stop chůvu? Hoď se do klidu a nešil 8) Taky jsem otěhotněla, když bylo klukovi 5 měsíců. Teď má 10 měsíců, 10 kilo, nestojí, nechodí, ale všude leze, pořád ho buď stíhám nebo chovám, protože má závislácký období. A jsem s ním celý den sama.
Jinak rentgen ZUBŮ před 3 týdny, když chceš až za další 2 testovat? Nebála bych se, vůbec. Přeju klidné těhotenství, pokud bude. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
21.11.15 12:14

Dekuji za nazory :) a @2lochneska : jak jsem psala vubec nevim jak dlouho bych byla teho.. Chci si ten test udelat jen proto abych nesla na rentgen a byla v tom 8o jinak bych to se mozna ani netestovala a pockala bych jeste… Nedelam nic co by mohlo pripadne mimi ohrozit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama