Těhotenství a obavy kvůli financím

Anonymní
14.11.20 10:17

Těhotenství a obavy kvůli financím

Ahoj,
jsem čerstvé těhotná a radost z miminka mi trochu (nebo spíš dost) kazí obavy z financí.

Nejsme žádné socky. Teď si žijeme celkem dobře (a to nepracují na celý úvazek), budu mít nárok na mateřskou, manžel vydělává tak průměr, možná lehce nadprumer a máme něco nasetreno.

Na druhou stranu máme hypotéku na dům, kde nám chybí dodělat ještě nějaké věci a pak ještě tři roky budeme splácet auto ( 2 800,–).

Jsem zvyklá šetřit a neutracet za blbosti, ale zase jsme zvyklá, že peníze jsou a když se něco rozbije, tak jdeme a můžeme si dovolit to koupit hned.

Měli jste to někdo podobně? Jak jste to nakonec zvládli? Jestli má manžel nějaké obavy, tak to vůbec nedává najevo. On se těší, tvrdí, že všechno se nedá přepočítávat na peníze a ať nevysiluji zbytečně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25201
14.11.20 10:20

Spousta lidí má hypotéku a splátky a i několik dětí :nevim: teď už asi nechápu co řešíš, když jsi plánovaně těhotná.
Všechno jde když se chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 10:22

@pikola Mám prostě takovou povahu, že pořád nad vším přemýšlím. Navíc tím, že jsem otěhotněla se to vše stalo až moc reálné.

• Citovat
  • Nahlásit
5567
14.11.20 10:25

Vsak vis jake mate prijmy a vydaje. Tak si misto sve vyplaty hod rodicak a vis jakej je rozdil v prijmech a jak moc se budete nebo nebudete muset uskromnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 10:28

@Cenarius když si to spočít tak ten rozdíl dělá tak to, co teď ušetříme + samozřejmě záleží jak velké vydané budou za dítě

• Citovat
  • Nahlásit
25201
14.11.20 10:32
@Anonymní píše:
@pikola Mám prostě takovou povahu, že pořád nad vším přemýšlím. Navíc tím, že jsem otěhotněla se to vše stalo až moc reálné.

Tak dítě už je na cestě, buď musíš snížit výdaje, nebo zvýšit příjmy :nevim: není to zase tak strašně drahý mít dítě.
Trošku klid a neplaš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14473
14.11.20 10:37

Takhle a taky daleko hůř žije většina rodin :nevim: já prostě mákla v době před těhotenstvím a nasyslila si do zásoby. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 10:39

@debra.morgan Bohužel nejsem placená od hodiny, přesčasy se taky u nás neproplaci a zadat šéfa od zvýšení mi teď nepřijde fér. Spíš to vidím na nějakou brigádu při rodičovské. Případně by si mohl manžel požádat o zvýšení.

• Citovat
  • Nahlásit
1049
14.11.20 10:41

Máme dvě děti, hypotéku, dům na půl v rekonstrukci. Já na rodicaku. V nějakých věcech jsme se uskromit museli, ale dáváme to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
14.11.20 10:52

Uprimne? Kdybych ted mela premyslet nad financemi, tak se zblaznim, korona nam se vsim hrozne zahybala… Ja jsem na MD, kde mam cca o 10 tisic nizsi prijem, nez jsem byla zvykla ze zamestnani a chlapovi zavreli podnikani, takze misto vydelku vse uz nejaky ten patek spis dotujeme a tim jsme znacne snizili i uspory… A ze bych se kvuli tomu mene tesila na malou? Vubec ne, spis se poprve v zivote ucim skutecne setrit a vice premyslet nad tim, co skutecne potrebujeme a co je naopak jen nase rozmlsanost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 11:07

@uztobude Taky to máte těžký. My naštěstí oba celou dobu normálně pracujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
7653
14.11.20 11:15
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem čerstvé těhotná a radost z miminka mi trochu (nebo spíš dost) kazí obavy z financí.

Nejsme žádné socky. Teď si žijeme celkem dobře (a to nepracují na celý úvazek), budu mít nárok na mateřskou, manžel vydělává tak průměr, možná lehce nadprumer a máme něco nasetreno.

Na druhou stranu máme hypotéku na dům, kde nám chybí dodělat ještě nějaké věci a pak ještě tři roky budeme splácet auto ( 2 800,–).

Jsem zvyklá šetřit a neutracet za blbosti, ale zase jsme zvyklá, že peníze jsou a když se něco rozbije, tak jdeme a můžeme si dovolit to koupit hned.

Měli jste to někdo podobně? Jak jste to nakonec zvládli? Jestli má manžel nějaké obavy, tak to vůbec nedává najevo. On se těší, tvrdí, že všechno se nedá přepočítávat na peníze a ať nevysiluji zbytečně.

Tak vždycky příjem dost klesne když je žena na mateřské a rodicáku. Tak to je. Znama si nemohla dovolit ani kadeřnici v této době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446
14.11.20 11:54

Obavy chápu /kéž by takto přemýšleli všichni/, ale nejste vůbec ve špatné situaci, spíš v naprosto běžné a obvyklé..
prostě na pár let nebudete lítat po dovolených a kupovat drahé věci, trochu se uskromníte a půjde to ;) s malým dítětem zas ušetříš za sebe (oblečení apod. do práce) a první měsíce nemusí mimčo kromě plínek a trochy kosmetiky ani nic stát ;) pěkné věci se dají koupit i bazarové a jistě i dost pro něj dostaneš.. nakonec zjistíš, že ani tolik bodýček, dupaček atd. vůbec nepotřebuješ ;) kliid, dali to všichni, dáte to taky :kytka: a gratuluji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23726
14.11.20 19:01

Klídek, pokud sis spočítala, že to snížení tvého prijmu vás nezruinuje, že nepůjdete do mínusu, tak to bude dobré. Já ve finále skoro ušetřila, zmizely obidky, kafíčka, chlastacky a to ti najednou zbylo peněz :mrgreen: :mrgreen: a kdyz syn trochu povyrostl, nasla sem si brigadu, abych doma nezblbla a vydělala si na nějaké moje vlastní utrácení a na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9822
14.11.20 19:55

Tvůj manžel má pravdu. Spousta lidé platí hypotéky, kde ne hypo tak nájemné…všichni máme výdaje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama