Těhotenství a očkování proti spalničkám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucíkčenda
Povídálka 34 příspěvků 07.01.19 20:13
Těhotenství a očkování proti spalničkám

Ahoj mám dotaz. Jsem nyní ve 38tt těhotenství, mám doma 14ti měsíční dceru a měla by být zachvili očkováná proti spalničkám. Oočkují mi ji když budu mít doma malé miminko?? To je nebezpečné pro mimi ne? A do kdy ji tedy mohu nechat očkovat? Nebude pak pozdě když mi ji oočkují až po druhem roce? Popřípadě kdy ji mohu nechat očkovat aby to nebylo pro mimi nebezpečné?? Děkuji

Přečtěte si článek: Na spalničky u dětí vyzraje očkování

Reakce:
Uživatel je onlineKáťa19
Extra třída :D 13696 příspěvků 07.01.19 20:26

Miminko to neovlivni, ale tuto vakcinu bych ockovala nejdrive ve dvou letech, neni kam spechat ;)

Denina01
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 07.01.19 20:26

Ahoj, mám také malé miminkoa dceru nechám očkovat až za rok či dva, před školkou (teď necelé dva roky) :mrgreen: za mě je nebezpečí větší pro 15ti měsíční dítě, než cokoliv jiného. A naočkují ji, překážkou miminko doma není.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 07.01.19 20:30

Existuje malinká šance přenosu nemoci, např. spalniček, jelikož je to živá vakcína. Někteří lékaři proto nedoporučují očkovat MMR když je matka v 1.trimestru nebo u malého miminka. Já jsem měla v plánu synovi dát MMR když jsem byla ve 3.trimestru, to mi vycházelo nejlépe, ale kvůli nemoci se to nestihlo a pak kvůli školce jsme očkovali když byly miminu 2 měsíce. Starší teda reakci měl, 3 dny vysoké horečky (40-41), ale pak to přešlo a mladší nic. Ta pravděpodobnost přenosu je opravdu velmi malá, někteří lékaři to neřeší vůbec…

V tvém případě bych počkala, beztak je 15m dle mě strašně brzo. Když to odložíš do dvou let nic se nestane ;)

Luclic
Stálice 68 příspěvků 07.01.19 21:18

Pravdepodobnost prenosu je opravdu velmi mala a navic je ten virus inaktivovany a neni mozne aby se znovu sam aktivoval a uz vubec ne v jinem organismu. Tak mi to vysvetlil pediatr, kdyz jsem resila podobny problem. Jinak dcerka byla ockovana radne v terminu a reakci nemela absolutne zadnou, ani zvusenou teplotu. Vsechny deti v mem okoli na ni reagovaly velice dobre. Byla jsem pripravena na vetsi toco po precteni pár diskuzi o tomto ockovani.

lucíkčenda
Povídálka 34 příspěvků 08.01.19 07:57

Holky moc děkuji za názory. Mám sestřenici která má stejně starou dceru a je stejně (+- měsíc) těhotná a doktor ji dceru prave už nechtěl naočkovat protože by to ohrozilo miminko tak proto se ptám. Samozřejmě to budu řešit s pediatrem až půjdeme ale napadlo me zeptat se i na vaše zkušenosti :)

Váš příspěvek
Reklama