Těhotenství a podepsaní smlouvy na dobu neurčitou

Anonymní
6.5.20 12:50

Těhotenství a podepsaní smlouvy na dobu neurčitou

Ahojte, jsem tady úplně nová a nikde jsem moc odpověď na mou otázku nenašla, tak to zkusím tady a budu moc ráda za jakékoli rady. Jsem v začátku těhotenství cca 6 tt, ještě jsem nebyla na gynekologii, protože bych ráda, aby tam šlo něco vidět, ale toho se má otázka netýká. Jsem zatím zaměstnaná na dobu určitou do 31. 8. 2020, většinou v půlce června podepisuji další smlouvu, teď má být však na dobu neurčitou a já nevím, jak je to z právního hlediska a jak je to s ochranou lhůtou atd… Kdybych tedy podepsala smlouvu v červnu na dobu neurčitou, která však bude platná až od 1.9.2020 a v zaměstnání bych řekla někdy v červenci, že jsem těhotná, může zaměstnavatel odstoupit od smlouvy? Když už bude podepsaná? Můj zaměstnavatel nepatří mezí vstřícné a už teď prohlašuje, že jsem mladá a že beztak otěhotním, tak proč by mi dal podepsat smlouvu na dobu neurčitou, tak mám celkem strach. Děkuji za Vaše odpovědi a doufám, že jsem to napsala smysluplně :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2057
6.5.20 12:52

Pokud ji podepíšeš, tak už od ní zaměstnavatel nebude moci odstoupit. A myslíš, že ti ji dá podepsat tak brzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 12:54

jary1

Většinou to tak dělá, z důvodu toho, že kdyby smlouvu neprodloužil, můžeme si najít další a hlavně dělám ve školství, takže tam je právě ty dva měsíce ticho po pěšině a ani se nevidíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
6.5.20 12:56

Můžeme si najít novou práci jsem chtěla napsat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 12:57

Otázkou je, jak to bude naopak, pokud mi smlouvu neprodlouží, mohu jít potom před ukončením smlouvy teda před 31. 8. na neschopenku a potom na mateřskou ne? Ale toto bych nechtěla.. tím jaké je teď situace tak jsem děcka neviděla dva měsíce a s takovou bych je neviděla už vůbec :(

• Nahlásit
  • Citovat
761
6.5.20 15:43

Záleží, jak moc by tě podpis trápil. Ale ber to tak, ze vlastně nemáš ani 100% jistotu, ze těhotenství dopadne (promiň za uprimnost). Podepis jakoukoliv variantu, lepší, než si jako těhotná hledat práci úplně novou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama