Těhotenství a porod na Kypru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kri27
Povídálka 39 příspěvků 25.04.19 04:17
Těhotenství a porod na Kypru

Ahoj, mam snoubence, který zije na Kypru a se kterým se budeme brát. Mám pozitivní test a v červenci se na evropskou stranu Kypru stehuji. Může mi někdo poradit smluvního partnera vzp gynekologii a endokrinologii? Resp. Místo, kde bych docházela na kontroly jako těhotná a se sníženou funkci štítné zlazy. Případně bych ráda uvítala ženu, která si tim prošla a chtěla by mi poradit. Je to vše pro mě nové a poprvé. A těhotenstvi sice přišlo dřív ale i tak mam radost… Děkuji předem

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 04:40

To si ale budeš muset zařídit tamní pojištění, na VZP tě tam nikdo kromě pohotovosti neošetří :nevim:

Kri27
Povídálka 39 příspěvků 25.04.19 04:48

@pikola ja mam za to že těhotenství taky spadá pod nezbytnou péči, ne?

pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 05:04
@Kri27 píše:
@pikola ja mam za to že těhotenství taky spadá pod nezbytnou péči, ne?

Ne. To by se týkalo třeba náhlého porodu nebo kdyby jsi začala krvácet. Ne na běžné kontroly v těhotenství. Stejně pokud tam hodláte žít musíš mít jejich pojištění. Nebo si to všechno sama platit.

Kri27
Povídálka 39 příspěvků 25.04.19 05:05

@pikola tomu rozumím ale yellow slip asi nedostanu hned, do te doby přeci nemohu být bez vyšetření?

pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 05:09

Yellow slip? To nevím co je. Do jaké doby? Do června jsi tady, pokud budeš manželka někoho kdo pracuje měla by jsi mít nárok na jeho pojištění (pokud to funguje stejně jako v ostatních zemích EU) a pak budeš chodit do jejich systému

Kri27
Povídálka 39 příspěvků 25.04.19 05:14

Je to trochu složitější. Snoubenec je žadatel o azyl, pojištění dostane az po uzavření manželství, ktere bude v červenci…

pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 05:16

Tak si to budeš muset platit sama :nevim: zjisti si jak funguje místní systém pojištění a zdravotní péče. S českou VZP kartičkou si opravdu nevystačíš.
A české dávky taky nedostaneš pokud se odstěhuješ a nezůstane ti pracovní poměr v cz.

Kri27
Povídálka 39 příspěvků 25.04.19 05:20

Snažím se o to, právě proto mě zajímá jestli někdo žije na Kypru. To ze něco nevíte mi moc nepomůže. Ale díky za snahu :nevim: :mrgreen:

pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 05:31

Budu rodit už ve druhém státě EU, takže něco málo o tom vím. Zkus si najít nějakou skupinu na fb kde by ti mohly poradit, nebo hledat forum expats v té dané lokalitě, bude spousta informací o systému pojištění v angličtině.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 07:44

Moje sestra na Kypru žije 6 let, žije tam s přítelem který je Kyperčan. Nedávno byla těhotná, bohužel o to přišla. Pojištění už tam nějaké má a i tak si tam veškeré vyšetření musela platit a doktoři uplně na dvě věci, prostě to tam neumí. Na mimi by nic nedostala, žádné příspěvky, žádná mateřská a pod..doma 4 měsíce a pak do práce. Tady v ČR jí nakonec zjistili cystu a nádor to na Kypru vůbec neviděli. Pojišťovnu má ČPZP a tam je jí to k ničemu

naka1911
Kecalka 490 příspěvků 25.04.19 14:19

Najdi si skupinu cechoslovaci v recku na facebooku tam ti poradi.ja ziju v recku ale ne na kypru, takze nevim jak to tam chodi.ja sem byla tehotna a nevdana a chodila sem do nemocnice odpoledni navstevy a platila, tak tez screening ten delaji jen soukromy doktori tez platis a malo to neni a pak samotny porod me nestal nic. kdybys byla vdana nic se na tom nemeni vse si platis jen dite ma hned pojisteni u otce pokad pracuje

Kri27
Povídálka 39 příspěvků 25.04.19 14:21

Mohu vědět kolik jste platili za jedno vyšetření?

naka1911
Kecalka 490 příspěvků 27.04.19 14:09

@Kri27 myslis za navstevu doktora? my platily 30 eur ale je to od doktora k doktoru ruzne ty ceny nekteri si berou i 50.

Váš příspěvek
Reklama