Těhotenství a pracovní poměr na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 17:51
Tehotenstvi a prac. pom. Na dobu určitou.

Dobry den,
Chtela bych se optat, jsem tehotna a zamestnana ale mam pracovni pomer na dobu urcitou do 31.8.. Ale rodit budu nekdy v rijnu az.. Chtela bych vedet, zda nekdo zazil a vi.. jak je to teda s materskou? Nechci skoncit na rodicaku hned od zacatku.. 8o.. Pracuji po predchozi materske tretim rokem.

Nekdo mi radil nastoupit tyden pred koncem na neschopenku.. Ale to se mi nezda uplne koser..

Zanestnavatel je v pohode..ale asi nema uplne smysl ve 3tim trimestru davat dalsi smlouvu.. Nebo je to bezne?

Dekuji za vsechny odpovedi. :*

Přečtěte si článek: Práce v těhotenství - na co máte nárok?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tunrida
Hvězda diskuse 46827 příspěvků 23.01.18 17:56

To v pohodě stíháš. Po skončení pracovního poměru běží ochranná lhůta, která v tvém případě bude celých 180 dní a v té době už budeš nastupovat na mateřskou. Někdy v září. Možná už v srpnu teda podle termínu porodu.

Netopirek
Echt Kelišová 7614 příspěvků 23.01.18 20:26

Tak teoreticky stíháš jít a mateřskou 8 týdnů před porodem, ne? A přinejhorším je tu ochranná lhůta.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 11:05
@Netopirek píše:
Tak teoreticky stíháš jít a mateřskou 8 týdnů před porodem, ne? A přinejhorším je tu ochranná lhůta.
@Tunrida píše:
To v pohodě stíháš. Po skončení pracovního poměru běží ochranná lhůta, která v tvém případě bude celých 180 dní a v té době už budeš nastupovat na mateřskou. Někdy v září. Možná už v srpnu teda podle termínu porodu.

Ja prave vubec nevim, jak to funguje.. :roll: jsem na tohle negramotna. :mrgreen:

A i na pocitani tetninu porodu.. Rodit budu v zari.. Takze jak pisete.. Je to asi v pohode, to uz budu doma. :lol: :mrgreen: dekuji moc :kytka: :palec:

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 25.01.18 13:41
@Anonymní píše:
Ja prave vubec nevim, jak to funguje.. :roll: jsem na tohle negramotna. :mrgreen:A i na pocitani tetninu porodu.. Rodit budu v zari.. Takze jak pisete.. Je to asi v pohode, to uz budu doma. :lol: :mrgreen: dekuji moc :kytka: :palec:

Na PPM můžeš nastoupit v rozmezí 6-8 týdnů před porodem, datum si vybereš v tomto rozmezí sama. Žádost o PPM od gynekologa předáš zaměstnavateli i kdyby to byl v tu dobu už bývalý zaměstnavatel, ale pokud máš rodit v září, tak nastupovat na PPM budeš ještě ze zaměstnání. A po skončení pracovního poměru pak do 8 dnů musíš nahlásit na pojišťovně, že dál jsi příjemce PPM. Stejně tak pak nahlásíš přechod na rodičák.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 19:39
Potřebuji poradit

Potřebuji poradit, protože nevím jak to chodí a jsem těhotná poprvé. Střední školu jsem nemohla dodělat skrz zdravotní stav. Takže jsem chodila na brigády a na dohody o provedení práce v březnu 2017 jsem nastoupila nastálo do práce ale v září mi změnili smlouvu na dohodu o provedení práce jinak smlouvu jsem měla na určito do prosince 2017 v listopadu jsem zjistila že jsem těhotná a v prosinci jsem oděšla na neschopenku, protože mě nechtěli prodložit smlouvu. pořád jsem na neschopence termín mám na začátku července a chci se zeptat budu mít nárok na mateřskou??? Do toho jsem měla dluh na zdravotní pojištovně kterou jsem ted zaplatila a nemám tam už zadny dluh.Tak se chci zeptat jestli budu mít narok na mateřskou nebo ne.

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 30.03.18 20:07

Jak změnili smlouvu na DPP? Proč jsi souhlasila? Pokud jsi v době těhotenství už nebyla v pracovním poměru, ale pracovala jsi jen na DPP, tak z ní neplyne ochranná lhůta a tedy nemáš nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Můžeš zůstat na nemocenské do konce šestinedělí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:10

Neveděla jsem že budu těhotná. Navíc jsem to musela změnit protože jsem nesplňovala tolik odpracovaných hodin muselo být odpracovaných 180 hodin za měsic a já měla jen 80 hodin takže se musela změnit na dohodu. Takže než mi skončila smlouva z dohody tak jsem odesla rychle ještě na neschopenku. Abych nemusela na uřad práce tam prý neberou když si těhotná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:16

Ale zase na zdravotní pojištovně když jsem tam byla dávat složenku a papír o neschopence tak mi řikala že asi budu mít nárok na mateřskou ale že to neví jistě. Že se musím jít pak zeptat. Nebo jestli zajít do práce, aby mi daly ještě smlouvu. Však by za mě nic neplatili když jsem na neschopence.

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 30.03.18 20:27

Nevyznám se v tom jak to píšeš..jednou píšeš, že to v září změnili na DPP a v prosinci jsi odešla na neschopenku a pak píšeš, že jsi odešla na neschopenku před tou změnou… Napiš odkdy dokdy přesně trval pracovní poměr a kdy máš termín porodu a odkdy dokdy byla ta DPP a jestli jsi v některých měsících na DPP překročila výdělek 10 tis. Kč a bylo tak z ní odváděno pojistné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:29

Pojistné bylo pořád odváděno. 3/2017 začatek na stálo v 9/2017 změněno na DDP a v prosinci mě měla končit smlouva ale ještě v prosinci jsem oděšla na neschopenku a pořád trvá. Termín mám 7/2018

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:31

Nepřekročila jsem 10 tisíc protože jsem měla exekuci na tu zdravotní pojišťovnu která je již už zaplacená.

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 30.03.18 20:36

V tom případě nárok nemáš. V době, kdy ti ještě trval pracovní poměr, tak jsi nebyla těhotná. A z dohody o provedení práce neplyne ochranná lhůta. Jediná možnost by byla ještě nastoupit do práce. Ale chtít, aby tě zaměstnali, když nemáš v plánu ukončovat neschopenku je nesmysl.

rozand
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 30.03.18 20:38
@Anonymní píše:
Pojistné bylo pořád odváděno. 3/2017 začatek na stálo v 9/2017 změněno na DDP a v prosinci mě měla končit smlouva ale ještě v prosinci jsem oděšla na neschopenku a pořád trvá. Termín mám 7/2018

Takže pracovní smlouva od března do září. Ne, nárok nemáš. DPP se nepočítá, nikdo neplatil nemocenské.

rozand
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 30.03.18 20:40

Zdravotní pojištění není totéž co nemocenské.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama