Těhotenství a pracovní poměr na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LennyLp
Nováček 2 příspěvky 03.04.19 12:21
Těhotenství a pracovní poměr na dobu urcitou

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat jestli nemáte zkušenosti s moji situaci. Předem děkuji za Vaše odpovědi ☺️
31.5.2019 mi konci smlouva na dobu určitou. A momentálně jsem na pracovní neschopnosti, protože jsem zjistila ze jsem těhotná a nemůžu dále dělat svoji práci. Chci se tedy zeptat, jak mám postupovat dal, po ukončení te pracovní smlouvy.

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9529 příspěvků 03.04.19 12:25

@LennyLp pokud bude neschopenka trvat tak nijak, jedeš prostě dal až do mateřské (nebo porodu, jestli na mateřskou nebudeš mít nárok)…

Vladka23
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 03.04.19 12:57

@LennyLp budeš dál pokračovat v neschopence. Jestli se to nezměnilo tak by jsi měla mít i nárok na mateřskou jelikož máš neschopenku tak budeš v ochraně lhůtě a nárok by jsi na ní mít měla pokud to nezměnily :)

Lendeš
Kelišová 6156 příspěvků 03.04.19 13:13
@Vladka23 píše:
@LennyLp budeš dál pokračovat v neschopence. Jestli se to nezměnilo tak by jsi měla mít i nárok na mateřskou jelikož máš neschopenku tak budeš v ochraně lhůtě a nárok by jsi na ní mít měla pokud to nezměnily :)

Nemocenská nijak nesouvisí s ochrannou lhůtou pro mateřskou.

andelka83
Generální žvanilka 20680 příspěvků 03.04.19 13:16

Já jsem byla na nemocenské od srpna. Smlouva do konce září. Od října jsem šla na ÚP, hlavně kvůli vycházkám,jinak bych mohla na pn zůstat. A od konce prosince jsem na md. Nejjednodušší máš zůstat na nemocenské až do nástupu na md ( pokud máš nárok)

Lendeš
Kelišová 6156 příspěvků 03.04.19 13:18

@LennyLp Pokud bude dál trvat pracovní neschopnost, tak budeš i po konci prac. poměru normálně dál pobírat nemocenskou. Akorát to pak ohlaš zdravotní pojišťovně a stejně tak pak ohlaš všechny další změny.
Pokud nebude důvod pro pracovní neschopnost, tak můžeš na pracák a pokud splňuješ podmínky pro podporu, tak brát podporu.

A nevhodná práce není důvod pro neschopenku. Pokud děláš skutečně nevhodnou práci, měl by tě zaměstnavatel převést na vhodnou práci nebo nechat doma s náhradou mzdy 100 %.

NaKaHa
Povídálka 12 příspěvků 03.04.19 14:45

Já ke konci pracovního poměru nastoupila na neschopenku. Smlouva skončila, já byla stále na neschopence (nezaměstnaná, ale na UP nemusíš být, jsi na neschopence ;) ). Na neschopence jsem byla až do nástupu na Peněžitou pomoc v mateřství.

Nárok na PPM máš pokud jsi napracovala 270 dní (za poslední dva roky tuším) před nástupem na PPM. Neschopenka se do těch 270 dní nepočítá. A zároven na PPM nastoupíš do určité ochranné lhuty (ted přesně z hlavy nevím kolik)
Nezapomeň také nahlásit na zdravotní pojišťovně, že ti smlouva končí, ale jsi na neschopence. Pak nahlásíš, že přecházíš z neschopenky na PPM.

Vladka23
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 03.04.19 15:14

@Lendeš když jsem otěhotněla tak mi pani na socialce poradila ať jdu na neschopenku když mám smlouvu na dobu určitou. Že tak budu v půl roční ochranné lhůtě a budu mít narok na mateřskou.

Echt Kelišová 9529 příspěvků 03.04.19 15:30

@Vladka23 ta ochrana lhůta je 180 dní od konce pracovního poměru, ale neschopanka na ní nemá zadnej vliv, tu lhůtu máš i když na zadnej neschopence nejsi…

Lendeš
Kelišová 6156 příspěvků 03.04.19 15:31
@Vladka23 píše:
@Lendeš když jsem otěhotněla tak mi pani na socialce poradila ať jdu na neschopenku když mám smlouvu na dobu určitou. Že tak budu v půl roční ochranné lhůtě a budu mít narok na mateřskou.

To je nesmysl. Ochranná lhůta se odvíjí od toho zaměstnání, které skončilo v době těhotenství ne od nemocenské. Je jedno, jestli jsi v té ochranné lhůtě na nemocenské, na pracáku nebo ani jedno z toho, to nemá na ochrannou lhůtu vliv.

LennyLp
Nováček 2 příspěvky 03.04.19 17:36

děkuji za odpovědi :)
Pokud zůstanu i nadále na pracovní neschopnosti, mám zajít někam na úřad?
Vůbec se nevyznám s těch všech paragrafu :lol:

Echt Kelišová 9529 příspěvků 03.04.19 18:34

@LennyLp na urad ne, budeš dal dávat zaměstnavateli ten papír pro socialku. Jenom to kdyztak nahlas na pojišťovnu.

Váš příspěvek
Reklama