Těhotenství a přestup na jinou pracovní pozici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sydney11
Kecalka 269 příspěvků 58 inzerátů 26.01.17 12:37
těhotenství a přestup na jinou pracovní pozici

Ahoj, jsem na rodičovské dovolené, která mi končí v únoru. Během mateřské jsem dostala výpověď pro nadbytečnost, po skončení rodičáku dostanu odstupné. Teď jsem znova těhotná, chtěla bych na pár měsíců ještě nastoupit do práce, ale bylo mi řečeno, že moje místo zrušily a kdyby mě dali na jinou pracovní pozici, nebudu mít nárok na mateřskou, protože nesplním odpracované dny. Máte s tím někdo zkušenost?

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 12:46

@sydney11 Během mateřské nelze dostat výpověď pro nadbytečnost, kdy si ji tedy dostala? Nebylo to v době čerpání dovolené po MD? A jinak tedy pokud tvoje místo zrušili, tak jsou to překážky na jejich straně a je jejich povinností ti platit plný plat i když budeš doma a toto můžeš tvořit až do nástupu na mateřskou. A kdybys náhodou na jinou pozici nastoupit chtěla, tak klidně můžeš, pracovní poměr ti stále tvrvá a tedy nárok na mateřskou máš, akorát tedy když půjdeš na novou pozici, tak musíte po dohodě stáhnout tu výpověď.

sydney11
Kecalka 269 příspěvků 58 inzerátů 26.01.17 12:49

Zatím jsem výpověď nedostala, jen oznámení, že mi zrušili místo a dostanu jí až mi skončí rodičovská.., omlouvám se napsala jsem to špatně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 12:50

@sydney11 No, tak v tom případě ti ji ani jako těhotné dát nemohou… takže můžeš v klidu nastoupit zpět do práce a bu´d ti musí dát práci dle smlouvy, nebo tě musí nechaz za plný plat doma, nebo se s nima můžeš dohodnout na přesunu na novou a změna pozice samozřejmě nemá vliv na nárok na mateřskou, ten mít budeš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >