Reklama

Těhotenství a přestup na jinou pracovní pozici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sydney11
Kecalka 269 příspěvků 64 inzerátů 26.01.17 12:37
těhotenství a přestup na jinou pracovní pozici

Ahoj, jsem na rodičovské dovolené, která mi končí v únoru. Během mateřské jsem dostala výpověď pro nadbytečnost, po skončení rodičáku dostanu odstupné. Teď jsem znova těhotná, chtěla bych na pár měsíců ještě nastoupit do práce, ale bylo mi řečeno, že moje místo zrušily a kdyby mě dali na jinou pracovní pozici, nebudu mít nárok na mateřskou, protože nesplním odpracované dny. Máte s tím někdo zkušenost?

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 12:46

@sydney11 Během mateřské nelze dostat výpověď pro nadbytečnost, kdy si ji tedy dostala? Nebylo to v době čerpání dovolené po MD? A jinak tedy pokud tvoje místo zrušili, tak jsou to překážky na jejich straně a je jejich povinností ti platit plný plat i když budeš doma a toto můžeš tvořit až do nástupu na mateřskou. A kdybys náhodou na jinou pozici nastoupit chtěla, tak klidně můžeš, pracovní poměr ti stále tvrvá a tedy nárok na mateřskou máš, akorát tedy když půjdeš na novou pozici, tak musíte po dohodě stáhnout tu výpověď.

sydney11
Kecalka 269 příspěvků 64 inzerátů 26.01.17 12:49

Zatím jsem výpověď nedostala, jen oznámení, že mi zrušili místo a dostanu jí až mi skončí rodičovská.., omlouvám se napsala jsem to špatně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 12:50

@sydney11 No, tak v tom případě ti ji ani jako těhotné dát nemohou… takže můžeš v klidu nastoupit zpět do práce a bu´d ti musí dát práci dle smlouvy, nebo tě musí nechaz za plný plat doma, nebo se s nima můžeš dohodnout na přesunu na novou a změna pozice samozřejmě nemá vliv na nárok na mateřskou, ten mít budeš.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama