Těhotenství a rovnoprávnost ve vztahu

18
25.11.19 20:13

Těhotenství a rovnoprávnost ve vztahu

Přeji krásný večer

Poslední dobou máme dost problém ve vztahu s přítelem a z mé strany vznikaji totální výlevy vzteku a záchvaty nenávisti k partnerovi. Určitě to umocňují hormony, ale…

Můj názor je takový, že těhotenství je záležitost obou a to, že v sobě to dítě musí nosit jen žena, nedává tomu druhému právo chovat se tak, jak kdyby se nic nedělo. Žena vše obětuje… Chození na víno, delší vysedavani po barech a hospodách, kouření, a v případě zdrav. problémů i klasický normalni aktivity. No navíc v 8 měsíci už člověk nemá energii a náladu někde posedavat atd…
A chlap? Hned z kraje jsem upozorňovala, ať si nemysli, že já budu těhotná zavřená doma a pro něj žádná změna. I přes sliby to samozřejmě funguje přesně tak jak nemá. Strašně mě rozčiluje že jde do hospody a 4 hodiny sedí na pivu, rozčiluje mě že si žije jak by nic a já jak kráva sem doma už půl roku, bez ničeho, nikam nejdu protože fyzicky nezvládám(mám nějaké problémy.) další dítě chtěl hlavně on… Tak si říkám že já kráva sem to měla zapotřebí. Kde je nějaka spravedlnost. Beru to moc upjate?
Snad nějaké omezení platí pro oba a měli by spolu držet basu? Vzdala sem se vlastní svobody, práce, užívání si života a druhej nic? Přijdu si už jen jak tlustá hrouda dobrá na prani vaření a uklízení. Už nesnáším i to těhotenství. :nevim: asi už mi z toho všeho hrabe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3515
25.11.19 20:19
@LenLen9 píše:
Přeji krásný večer

Poslední dobou máme dost problém ve vztahu s přítelem a z mé strany vznikaji totální výlevy vzteku a záchvaty nenávisti k partnerovi. Určitě to umocňují hormony, ale…

Můj názor je takový, že těhotenství je záležitost obou a to, že v sobě to dítě musí nosit jen žena, nedává tomu druhému právo chovat se tak, jak kdyby se nic nedělo. Žena vše obětuje… Chození na víno, delší vysedavani po barech a hospodách, kouření, a v případě zdrav. problémů i klasický normalni aktivity. No navíc v 8 měsíci už člověk nemá energii a náladu někde posedavat atd…
A chlap? Hned z kraje jsem upozorňovala, ať si nemysli, že já budu těhotná zavřená doma a pro něj žádná změna. I přes sliby to samozřejmě funguje přesně tak jak nemá. Strašně mě rozčiluje že jde do hospody a 4 hodiny sedí na pivu, rozčiluje mě že si žije jak by nic a já jak kráva sem doma už půl roku, bez ničeho, nikam nejdu protože fyzicky nezvládám(mám nějaké problémy.) další dítě chtěl hlavně on… Tak si říkám že já kráva sem to měla zapotřebí. Kde je nějaka spravedlnost. Beru to moc upjate?
Snad nějaké omezení platí pro oba a měli by spolu držet basu? Vzdala sem se vlastní :roll: svobody, práce, užívání si života a druhej nic? Přijdu si už jen jak tlustá hrouda dobrá na prani vaření a uklízení. Už nesnáším i to těhotenství. :nevim: asi už mi z toho všeho hrabe

Tvůj manžel musí mít svatozář. :roll: To, že doma sedíš jak kvočna na vejcích je tvůj problém. Chodila jsem se bavit obě těhotenství, jen jsem prostě nepila. A nevidím jediný důvod, proč by si chlap nemohl dát s kamarády pivo, jen proto, že má doma těhotnou manželku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
25.11.19 20:20

Trosku více pokory by to chtělo. Jsou ženy, které by za to daly vše na světě, aby mohly ‘tvrdnout doma’. Vždyť je to jen dočasně, tak proč to tak řešit? Věřím, ze jsou to u tebe z většiny hormony…

Myslím, že je hlavní, aby v té hospodě neseděl, až se dítě narodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037

Holka ale to jsi musela vědět, že ti tohle všechno skončí, chlapa bych nechala žít, no jo no, holt jsme se narodily jako ženský, s tím nic nenaděláme. Já mám dvě malé děti, dcerku 15,5 měsíce a syna 4 měsíce a taky mě štve, že nic nemůžu, ale s tím jsem do toho šla. Taky závidím chlapovi, že může chodit do práce, že si může dát víno, ale abych mu to vyčítala, tak to zase ne, jen v duchu závidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352

A potřebuješ fyzickým aby doma něco dělal, nebo ti prostě jen vadi, že on může a ty ne? Má. s. tebou sedět doma. drzet tě za ruku a litovat, jak to máš těžký, nebo co chceš? To je vaše první?

Příspěvek upraven 25.11.19 v 20:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14335
25.11.19 20:21

Tohle je už několikátá diskuse na tohle téma, kterou tu čtu. A nechápu. Jsem těhotná a není pro mě oběť nepít (nic jiného jsem si asi odpustit nemusela, ale jsem teprve ve 27tt). Nechci po muži, aby „držel basu“ - kdybych si zlomila nohu, tak ho taky nenutím kulhat. Já ho vlastně naopak lituju - tak moc se těší a přitom akorát poslouchal moje dinosauří skřeky ranních nevolností a byl dvakrát na screeningu. Neužívá si pohyby, nic. Já se jako oběť necítím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.19 20:22

To je holt udel, nosime, rodime, starame se :nevim:
Nekdy si taky pripadam jako domaci spotrebic. Takovej ten, co se moc nepouziva, jednou za cas sice sluzbu udela, ale jinak je hluboko v supliku :mrgreen:
No a pak se z ty hysterie probudim a vsechno je v poradku :mrgreen:
Az porodis a pominou zdravotni problemy spojeny s tebotenstvim, taky uz to urcite uvidis s nadhledem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.19 20:22

@LenLen9 těhotenství je vyloženě vyhrazeno ženám. Jsi to ty, kdo si tím prochází. Jsi to ty, která má nálady jako na houpačce. Jsi to ty, která tloustne a omezuje se v pohybu. Na určitou dobu se musíš vzdát svého života, tak jak ho znáš. Zatímco chlap fakt nemusí nic. Je to sice nespravedlivé, ale bohužel. Oni si to taky tak neuvědomují, neprožívají to. Ale na druhou stranu…fakt by jsi chtěla, aby s tebou seděl doma a probíral s tebou každý těhotenský prd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23977
25.11.19 20:25
@LenLen9 píše:
Přeji krásný večer

Snad nějaké omezení platí pro oba a měli by spolu držet basu? Vzdala sem se vlastní svobody, práce, užívání si života a druhej nic? Přijdu si už jen jak tlustá hrouda dobrá na prani vaření a uklízení. Už nesnáším i to těhotenství. :nevim: asi už mi z toho všeho hrabe

Hrabe ti slušně. Těhotenství zřejmě nebude ten důvod, proč jsi na partnera vysazená a jestli sis myslela, že tě jako těhotnou začne otlapkávat, když to doteď nedělal, omyl. Bohužel pro tebe. S takovou budeš za chvíli na dvě děti sama a to pak budeš mít důvod k sebelítosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
25.11.19 20:27

To je tvůj problém že dřepíš doma, můžeš někam taky vyrazit, těhotenství není nemoc (pokud teda nemáš rizikové a indikovano jen ležet v posteli). Nebo jako chces ať tvůj chlap sedí vedle tebe na gauči a nudíte se oba? A že nemůžeš chlastat v baru, jít na víno nebo kouřit teda nepovažuji za žádnou velkou oběť :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12622
25.11.19 20:28

Jo, chápu tě. Jsou to občas sobci. Taky jsem musela vysvětlit, že to pro me není žádná legrace. Ze jsem se musela něčeho vzdát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.19 20:31

@LenLen9 no a jedno z mých těhotenství jsem opravdu měla strašný. To se nedalo vydržet do konce, každý den byl utrpení. Jako můj muž se sice snažil být po ruce, ale určitě to neprožíval tak jako svoji rýmu :mrgreen: ber to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
25.11.19 20:32

Tak chapala bych to kdyby dite uz bylo na svete a vse bylo na tobe a on nic, ale takto? Tak kdyz uz se necitis chodit ven, pozvi kamaradku domu, holt vynechas vino no.. :nevim: a pisrs, zes ho upozornovala, ze nebudes tehotna sedet doma, tak proc sedis? Jako pokud se fakt necitis, pozvete spolecne kamose k sobe, bavte se a stravite spolu vecer.. Nebo do kina bys zvladla dojit, ne? Urcite bych ho nenutila nepit, protoze ja sama nemohu..

Nebo mas rizikovy, ja musela mesic lezet, ale muj manzel travil vecery se mnou, ale zvali jsme kamarady a tak, takze zadna nuda.. Obcas vyrazil sam, to mi nevadilo, ale kdyby to bylo porad a ja byla jen sama doma, to vy me pak mrzelo..

Příspěvek upraven 25.11.19 v 20:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 20:33

Musím se přiznat, že já zakladatelku tak trochu chápu. Jasně, že jsem za svoje vymodlené těhotenství neskutečně šťastná, podstoupila jsem toho pro něj hodně a kdyby bylo například potřeba, proleželela bych ho v nemocnici bez mrknutí oka.
Ale - je fakt, že je to všechno jen na nás ženách. U mého manžela je to stejně tak vymodlené (ne-li ještě vymodlenější) těhotenství - zejména proto, že problém je na jeho straně.
Ale taky si občas říkám, že jeho to vlastně absolutně nijak neomezuje.
To já jsem podstoupila X zákroků v rámci asistované reprodukce, ja jsem doma na neschopence(kvůli problémům) s omezenými vycházkami, já nesmím pít, jíst všemožné potraviny, kávu, sportovat, jezdit na výlety atd. Já jsem celé dny doma zavřená v izolaci, občas mě navštíví kamarádky nebo si jdeme nekam sednout, ale omezeně, protoze mi neni dobre a musim spis ležet.
A taky si občas říkám, že by manžel mohl být trochu ohleduplnější a být se mnou více doma. Např. po práci minimálně 3× v týdnu jde s kamarády sportovat nebo posedět. Taky si myslím, že by to mohl trochu omezit, když ví, že já jsem sama doma pořád. Neříkám, aby nechodil nikam, ale třeba jen jednou týdně.

• Citovat
  • Nahlásit
396
25.11.19 20:33

@LenLen9 Spíš bych se zaměřila na to, abyste kvalitně trávili čas a tím pádem sis nepřipadala opomíjená a sama :kytka: Napadá mě k tomu pár věcí

• Jednak si ten tichý čas doma užij - je to možná naposledy, kdy jde mít jakž takž uklizeno. :D Nevím, jestli ráda šiješ nebo koukáš na filmy, ale člověk se doma může zabavit bohatě.
  • Druhá věc je vyrazit s partnerem a prostě pít nealko. Holt tam člověk nevydrží do půlnoci, ale není důvod se stranit společnosti jen kvůli tomu, že piju birell.
  • Oživ staré kontakty, kamarádky - buď ven, nebo si zvi návštěvy, ať přijdou za tebou.
  • Domluvte si, že ob večer nebo ob dva trávíte čas spolu. Nebo jeďte o víkendu na výlet… zbytek času si chce prostě odfrknout, ono přiznejme si, že to chlapi nemají moc lehké. ;) :mrgreen:

Držím palce, ať je brzo lépe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat