Reklama

Těhotenství a rozchod s partnerem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 09:54
Těhotenství a rozchod s partnerem

Ahojte holky, žádám vás o radu. Po 3 létem vztahu se se mnou můj přítel rozešel, že mě už nemiluje. Ale já zjistila, že jsem měsíc těhotná a nevím co s tím. Je mi totiž 20 let a zrovna jsem se chystala na Vysokou. Antikoncepci jsem neřešila protože mi doktor řekl, že je opravdu malá šance, abych otěhotněla přirozeně. Možná i kvůli tomu mám to dilema? Kolikrát se mi podaří otěhotnět přirozeně? Ale zase, vychovávat dítě sama, bez přítele, který o dítě ani nestojí. Co by jste dělali vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 20.08.18 09:58
@Anonymní píše:
Ahojte holky, žádám vás o radu. Po 3 létem vztahu se se mnou můj přítel rozešel, že mě už nemiluje. Ale já zjistila, že jsem měsíc těhotná a nevím co s tím. Je mi totiž 20 let a zrovna jsem se chystala na Vysokou. Antikoncepci jsem neřešila protože mi doktor řekl, že je opravdu malá šance, abych otěhotněla přirozeně. Možná i kvůli tomu mám to dilema? Kolikrát se mi podaří otěhotnět přirozeně? Ale zase, vychovávat dítě sama, bez přítele, který o dítě ani nestojí. Co by jste dělali vy?

Mas zazemi - mamku tátu nebo někoho kdo být pomohl?

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 20.08.18 09:59

Já bych v tomto případě šla na potrat, vystudovala VŠ, našla si slušnou práci a partnera pro život a nevěřila bych 100% nějakýmu cizímu doktorovi, který se nebude muset potýkat s kojením, nočním vstáváním a celkově životem svobodné matky. Kromě toho řekl malá šance, ne žádná šance.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 10:06

@Lioness34 mám jen mamku, ale nemáme moc dobré vztahy, každá žijeme jinde, jednou za měsíc si napíšeme, ale to je tak vše. :oops:

Beckyttine5
Kecalka 187 příspěvků 20.08.18 10:06

Pokud máš podporu v rodině, nebo aspoň v rodině od expartnera, tak si miminko nechej … nebude to jednoduché, ale zvládnout to jde a to malé Ti vše vynahradí! Opačného rozhodnutí bys mohla litovat..

ka2ka
Extra třída :D 12763 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 10:16

pane bože holky pro věříte tomu když mudr řekne že možná neotěhotníte :zed:
ted si vezmi tužku a papír a napiš si kolik máš náklady a jestli se vůbec uživíš

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 20.08.18 10:25

Takze jsi v kolikatem tydnu? Ja bych sla na potrat. Ve 20, bez zazemi a bez partnera bych do toho nesla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 10:26

@ka2ka já neměla důvod mu nevěřit, jelikož moje menstruace přicházela kdy chtěla i když jsem na to využívala léky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 10:30

@lolink momentálně jsem v 7 týdnu :oops:

truelly
Závislačka 2701 příspěvků 20.08.18 10:30

Šla bych na potrat a na vysokou. Pokud myslíš, ze by přítel stejně jako otec nefungoval. I když jsem slyšela i o případu, kdy se dali lidé kvůli dítěti dali dohromady.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 10:37
@Anonymní píše:
@ka2ka já neměla důvod mu nevěřit, jelikož moje menstruace přicházela kdy chtěla i když jsem na to využívala léky.

No, pokud přicházela kdy chtěla, tak to ale neznamená, že nemůžeš otěhotnět, to akorát znamená, že nevíš, kdy otěhotnět nemůžeš… a ne, fakt nevěřím, že by ti doktor při nepravidelné MS, kterou má v tomhle věku každá druhá, řekl, že je zbytečné používat antikoncepci, protože neotěhotníš.

terinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 20.08.18 10:40
@Anonymní píše:
@ka2ka já neměla důvod mu nevěřit, jelikož moje menstruace přicházela kdy chtěla i když jsem na to využívala léky.

ve 20 letech se nechránit, přestože máš menstruaci byť nepravidelnou může jenom blázen a nezodpovědný člověk. Že ti doktor řekl, že se nemáš chránit, protože neotěhotníš, tomu nevěřím, to je čirý kec. Zvláště máš-li menstruaci alespoň sem tam. Vymýšlíš si.

V tvé situaci, kdy je ti 20, nemáš nic a nikoho, nemáš zázemí, nemáš oporu v rodině, nemáš otce pro dítě, šla bych pravděpodobně na potrat.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19569 příspěvků 20.08.18 10:42
@Anonymní píše:

Ale přicházela. Takové co jim Dr tvrdil že s otěhotněním budou mít veliké problémy pokud to vůbec půjde, znám osobně tři. Všechny otěhotněly ani pak nevěděly jak,dvě po sotva pár měsíční známosti. Jedna dokonce 2×. Že chodí ms kdy chce neznamená kolikrát nic,stačí se jednou trefit a je to.
Osobně..ve 20 jsem o dítěti neuvažovala vůbec,to jsem zrovna šla na vysokou. Teď jsem těhotná počtvrté,vím jak moje děti vypadaly v tom 7 tt..už měly srdíčko..je to hrozné dilema. Člověk si to rozumově zdůvodni, každopádně čím dřív tím líp. Není špatné být mladá maminka, horší je být úplně sama,pokud otec nebude fungovat ( kolik je mu? Zajistil by tě finančně?), ani žádná pomoc z okolí..je to fakt těžké. Škola se dá dodělat při RD nebo později při zaměstnání ( kamarádka při RD vystudovala bakaláře,ale měla podporu partnera i rodičů), pokud je to tvůj sen, přání.. nicméně já vs mám,ale hned potom jsem měla děti a škola je mi teď v podstatě k ničemu.
Pokud by sis chtěla popovídat s někým,tak doporučuju Nesoudíme. Pomáháme. Funguje jim telefon i email. Jednou jsem tu možnost též využila.

Daina87
Kecalka 317 příspěvků 20.08.18 10:45

Nebo dite donosit a nabidnout k adopci … a trebas si behem te doby, kdy ti ten prcek bude rust pod srdcem uvedomis, ze ho trebas vlastne chces … Tezko radit. Kazdopadne karadce taky rekli, kdyz byla v 21 letech na miniinterubci, ze uz pravdepodobne po tomto zakroku to prirozene nikdy nepujde… a byl to kec… „to nepujde“ uz ted zacina chodit…

Kajule21
Kelišová 5381 příspěvků 8 inzerátů 20.08.18 10:49
@Anonymní píše:
Ahojte holky, žádám vás o radu. Po 3 létem vztahu se se mnou můj přítel rozešel, že mě už nemiluje. Ale já zjistila, že jsem měsíc těhotná a nevím co s tím. Je mi totiž 20 let a zrovna jsem se chystala na Vysokou. Antikoncepci jsem neřešila protože mi doktor řekl, že je opravdu malá šance, abych otěhotněla přirozeně. Možná i kvůli tomu mám to dilema? Kolikrát se mi podaří otěhotnět přirozeně? Ale zase, vychovávat dítě sama, bez přítele, který o dítě ani nestojí. Co by jste dělali vy?

Pokud máš zázemí a ordinu,která by ti mohla pomoct, s tvou diagnózou bych si dítě rozhodně nechala. Už se ti přirozeně nemusí poštěstit otěhotnět a nevím,jestli bych já osobně na tvém místě jendou nelitovala. Na druhou stranu, i když byla malá pravděpodobnost,že bys mohla přirozeně otěhotnět, vzala jsi to na „lehkou váhu“ a nechránila se. O důvod víc,proč si to dítě nechat,když ses zachovala takhle nezodpovědně. Když tě přítel nemiluje a rozešli jste se OK,ale rozhodně bych ho kontaktovala a řekla mu,že jsi otěhotněla. Nemusí se o dítě starat,ale budeš po něm chtít alimenty.Pokud by se cukal a měl plnou hubu takových těch řečí,jako že to dítě jeho apod., nechala bych si po porodu udělat testy otcovství, chtěla po něm zpětně doplatit alimetny i uhradit testy. Na jednu stranu chápu,že chceš třeba studovat,na druhou stranu,pokud opravdu stojíš o to mít titul, můžeš si vykśokou kdykoliv dodělat i s dítětem.Třeba už to nebude tak jednoduché,ale když se chce,všechno jde. Držím palce,ať se rozhodneš správně a nemusíš potom třeba po zbytek života litovat!! :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >