Těhotenství a smlouva na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 21:33
Těhotenství a smlouva na dobu určitou

Ahoj, anonym z osobních důvodů. Plánujeme s manželem dítě. Pracovní smlouvu mám do konce února 2019. Chci se zeptat, pokud bych otěhotněla v době trvání pracovní smlouvy(nejspíš budu muset jít ihned na neschopenku),tak v únoru 2019 mi smlouva vyprší a já se musís přihlásit na ÚP? Nebo jak to přesně funguje? Díky :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 03.09.18 21:36

Kdyz uz budes těhotná tak budeš na neschopence i kdyz Ti skončí smlouva. Pak nastoupis na PPM pokud se vejdes do ochranné lhůty :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 21:40

@Smarcie Moc děkuji :kytka: V únoru to bude rok,co pracuji po první mateřské,jen se u nás dávají jen smlouvy na dobu určitou,tak sama nevím,jestli budu mít na PPM nárok.

rozand
Závislačka 3123 příspěvků 03.09.18 21:42
@Smarcie píše:
Kdyz uz budes těhotná tak budeš na neschopence i kdyz Ti skončí smlouva. Pak nastoupis na PPM pokud se vejdes do ochranné lhůty :kytka:
:roll: Další zdravá těhotná na neschopence.

nataniela1
Povídálka 15 příspěvků 03.09.18 21:42
@Anonymní píše:
@Smarcie Moc děkuji :kytka: V únoru to bude rok,co pracuji po první mateřské,jen se u nás dávají jen smlouvy na dobu určitou,tak sama nevím,jestli budu mít na PPM nárok.
neschopenka -=tehotenstvî nemoc ? :D

rozand
Závislačka 3123 příspěvků 03.09.18 21:43
@Anonymní píše:
@Smarcie Moc děkuji :kytka: V únoru to bude rok,co pracuji po první mateřské,jen se u nás dávají jen smlouvy na dobu určitou,tak sama nevím,jestli budu mít na PPM nárok.

Ochranná lhůta je 180 dní od konce smlouvy do nástupu na mateřskou (6-8 týdnů před termínem porodu).

Makito
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 03.09.18 21:44

@rozand když to umožňuje náš sociální systém, tak proč ne. :*

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 21:46

@rozand Smiř se s tím,že jsou prostě typy zaměstnání,kde jako těhotná být nemůžeš kvůli nákaze. :mavam:

rozand
Závislačka 3123 příspěvků 03.09.18 21:46

@Makito Protože oficiálně neumožňuje? 8o Protože je to podvod s vymýšlením diagnózy? 8o Protože to, že můžu něco ukrást, neznamená, že to udělám? 8o

rozand
Závislačka 3123 příspěvků 03.09.18 21:47
@Anonymní píše:
@rozand Smiř se s tím,že jsou prostě typy zaměstnání,kde jako těhotná být nemůžeš kvůli nákaze. :mavam:

Což není důvod pro neschopenku, smiř se s tím ty… Navíc v prvním příspěvku nic takového nepíšeš.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 03.09.18 21:48

@rozand @nataniela1 a jak víte, že je zdravá? Co když má zakladatelka nějaké komplikace kvůli kterým třeba nemůže dlouho otěhotnět a když se to povede, tak chtě nechtě bude muset na neschopenku? Asi bych trochu přemýšlela a když už tak se na něco doptala, než napíšu Vaše výplody :roll: teď koukám, že na neschopenku půjde z důvodu možnosti nákazy a to si myslím, že je poměrně pádný důvod!!
Zakladatelko pokud otěhotníš a smlouvu máš do února, tak splňuješ podmínku pojištění za poslední dva roky v délce 270 dní, pak bys taky měla splnit 180 dní mezi koncem smlouvy a nástupem na PPM a to záleží na době, kdy se Vám zadaří ;)

Příspěvek upraven 03.09.18 v 21:50

rozand
Závislačka 3123 příspěvků 03.09.18 21:49

Mimochodem když ti vyprší smlouva, už do té práce nechodíš, tak před čím tě bude chránit neschopenka? :lol:

ivašot.
Kelišová 6570 příspěvků 03.09.18 21:49
@rozand píše:
@Makito Protože oficiálně neumožňuje? 8o Protože je to podvod s vymýšlením diagnózy? 8o Protože to, že můžu něco ukrást, neznamená, že to udělám? 8o

a ještě to pořádně prodiskutovat na netu, aby náhodou o něco nepřišla…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 21:50

@rozand Jestli je,nebo není,nevíš. Tak nemudruj.

rozand
Závislačka 3123 příspěvků 03.09.18 21:51

@Twixinka Protože to nemá nic společného s prvním příspěvkem a reakcí, která PŘEDPOKLÁDÁ nástup na nemocenskou? To mi připadá uhozený, protože u většiny těhotenství pro ni není důvod. Mě nezajímá konkrétní situace, vadí mi přístup „necháš si napsat nemocenskou“, když dotyčná reagující ani netuší, jestli je pro ni důvod.

Jít si pro neschopenku proto, že mi vyprší smlouva a nechci bejt na ÚP, asi se propadnu studem, říkat tohle doktorovi. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >