Těhotenství a snížená funkce štítné žlázy

Anonymní
7.1.20 15:52

Těhotenstvi a Snížena funkce štítné žlázy

Dobrý den, prosím o pomoc a trochu aspoň o uklidnění, zjistila jsem že jsem těhotná, coz jsme tak brzo opravdu nečekali prášky jsem vysadila 17. listopadu a hned 27. Prosince jsem měla silné 2 čárky.. Myslíte že to opravdu tak rychle může být? No tak jsme se začali těšit :).. Ale teď jsem byla u doktorky podruhé na odběr krve protože jsem měla v listopadu poprvé zvýšene hodnoty štítné žlázy (8,5ml), teď 6. Ledna jsem už měla 5,5 ale porad že to je zvýšené, dr. Jsem řekla že jsem nejspíš těhotná že jdu teď v pátek 10. Na kontrolu a že ti tam prý mám vzít sebou a že uvidíme jestli mě z gyndy Teda někam pošle a tak.. No ale teď jsem se začala bát všude píšou ze to znamená snížená fce tě štítné žlázy a že to může být špatné na začátku těhotenství, zpusobuje to potraty a tak :(.. No nevím jak vydržím do patku.. Snad bude vše v pořádku.. Měla jste to některá taky tak? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
191
7.1.20 16:10

Ahoj, me na spatnou stitnou zlazu prisli az v tehotenstvi. Zacla jsem brar prasky a pravidelne me kontroluji. Doktori o tom vedi, neni se ceho bat. Budou sledovat hodnoty a dle toho regulovat prasky. Gratuluji a preji prosperujici tehu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
7.1.20 16:11

Zdravím, se štítnou žlázou se léčím už pár let. Přímo zjištění na začátku těhotenství - s tím nemám zkušenosti. Ale je důležité, že o tom tvoji lékaři vědí a že se to řeší včas. V průběhu těhotenství je podstatné mít tu štítnou žlázu hlídanou. Teď s tím víc neuděláš a musíš počkat co ti nasadí za léky, jako těhotnou tě budou na endokrinologii brát přednostně. Měla jsi už od toho listopadu nasazené nějaké léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 16:18

Ptala jsem se mého endokrinologa, jak je to s tou štítnou žlázou v těhotenství (měla jsem totiž horší hodnoty ŠŽ při odběru krve na screeningu v 1. trimestru, tak mi kvůli tomu musel zvýšit dávku Euthyroxu). A on se jenom usmál a říkal, ať ten internet už nečtu. Že to ve skutečnosti není vůbec tak závažný problém, za jaký se to považuje ve článcích na internetu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 16:22

Děkuji moc holky, neberu právě ještě nic.. Dr říkala v listopadu že uvidíme že mi vezme krev ještě v lednu znovu a uvidí se ale mezitim jsem byla už těhu :dance: tak snad se udrži.. A v pátek mě moje dr. Z gyndy pošle k tomu endokrinologovi nejspíš.. Snad jsme na to přišli včas :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 16:25

Lenauk: prosím a kdy ti, na to přišli taky na začátku těhu? To je prý nejvíc rizikové první trimestr :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
138
7.1.20 16:28
@Anonymní píše:
Děkuji moc holky, neberu právě ještě nic.. Dr říkala v listopadu že uvidíme že mi vezme krev ještě v lednu znovu a uvidí se ale mezitim jsem byla už těhu :dance: tak snad se udrži.. A v pátek mě moje dr. Z gyndy pošle k tomu endokrinologovi nejspíš.. Snad jsme na to přišli včas :(

Včas je to určitě, neboj. Také myslím že na úplném začátku těhotenství ta štítná žláza není tak ohrožující. Podle výsledků ti nasadí léky a je možné, že se dávky budou v průběhů měsíců upravovat. Já beru Letrox a v případě zjištění těhu si musím akorát začít brát o půlku prášku navíc (než by byla přesnější kontrola).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 16:39

No každopádně jsem se už více uklidnila a uvidíme :nevim: děkuji moc holky

• Citovat
  • Nahlásit
272
7.1.20 16:41

Já se se sníženou funkcí léčím skoro 20 let. V případě mých dvou těhotenství, mi byly dávky Letroxu navýšeny a MUDr mi naordinovala i braní jódu. Těhotenství probíhala bez komplikací. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
7.1.20 16:42
@Anonymní píše:
Lenauk: prosím a kdy ti, na to přišli taky na začátku těhu? To je prý nejvíc rizikové první trimestr :zed:

Sla jsem na krev nejak v 6tt to bylo zacatkem zari. Gyndar mi predepsal eurhyrox 50. Na utz se stitnou zlazou jsem byla az ted v lednu. Mezitim mi brali jednou krev na kontrolu hodnot..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 16:52
@Lenauk píše:
Sla jsem na krev nejak v 6tt to bylo zacatkem zari. Gyndar mi predepsal eurhyrox 50. Na utz se stitnou zlazou jsem byla az ted v lednu. Mezitim mi brali jednou krev na kontrolu hodnot..

Aha takže taky jakoby až v tehotenstvi ti na to přišli, to si mě uklidnila, a ty prášky na štitnou ti může předepsat i gynda jo? To jsem nevěděla :think:

• Citovat
  • Nahlásit
20505
7.1.20 17:05
@Anonymní píše:
Aha takže taky jakoby až v tehotenstvi ti na to přišli, to si mě uklidnila, a ty prášky na štitnou ti může předepsat i gynda jo? To jsem nevěděla :think:

ale prášky nabíhají několik měsíců zhruba tři takže to není ze dne na den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat