Těhotenství a státnice v sedmém měsíci

4
17.5.20 20:29

Těhotenství a státnice v sedmém měsíci

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti se státnicema v těhotenství? Jsem v 7.měsíci a jsem celkem nervózní. Mám strach, že mě vyhodí, protože jsem celkem stresař. Jak jste to zvládaly vy? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Hoj
15
17.5.20 20:44

Naopak, většinou pokud aspoň něco víš, nechtějí od státnic vyhazovat a těhulky už vůbec ne. Taky jsem státnicovala těhotná - na dálkovém nás bylo v průběhu studia spoustu. A u státnic co vím, se snaží spíš pomoci než potopit, na to aby se zbavili studentů jsou jiné zkoušky. Tak klid a hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2742
17.5.20 20:45

Jak souvisí těhotenství a státnice? My jsme u státnic byly na těhule hodnější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.5.20 20:48

@Jahru
Ten název jsem napsala tak krkolomně :D ale zajímá mě, jak si vedly těhotné u státnic a jak to zvládaly.

@Hoj

Děkuji za uklidnění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 21:01

Byla jsem ve 4. měsíci, vidět to bylo už hodně, byla jsem úplně mimo, zrovna jsem se i rozvadela, dali mi to, ale dodnes se za ten výkon stydím. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3483
17.5.20 21:01

Já státnicovala dva měsíce po porodu. Neviděla jsem v tom rozdíl, zda státnicuji relativně čerstvě po porodu či jako netěhotná/čerstvá prvorodička. Učila jsem se uplně stejně, otázky jsem si vytáhla taky jako ostatní a odpovědi musely mít stejnou úroveň jako u ostatních :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
17.5.20 21:02

Taky jsem dělala státnice těhotná, ale nikdo to nevěděl. Byla jsem úplně na začátku. Byly to magistersky a byla jsem mnohem míň nervózní, než u bakalarskych, kde jsem těhotná nebyla. Tam mi šlo jen o školu. Škola byla celý můj svět. Ale u mgr, s jednim děckem doma a druhým v břiše, už jsem měla jiné priority, skvělou náladu, bylo mi to tak nějak jedno. Ne, ze bych se na to vykašlala. Učila jsem se poctivě, jak jen to šlo s rocnim ditetem za zadkem. Ale už to pro mě nebyl celý můj svět, ten svět byly děti. A asi i tím, jak jsem nebyla nervózní, tak mi to šlo. Všechno jsem věděla a co ne, to jsem nějak okecala. Takže za mě, jestli bych ještě někdy měla dělat nějaké státnice, tak jedině těhotná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
17.5.20 21:16

Státnice bych určitě zkusila. Já se tedy z justiční zkoušky odhlásila, protože mě pár dní před ní začalo při delším sezení bolet břicho a po třech potratech jsem nechtěla riskovat, (součástí zkoušky je několikahodinové psaní rozsudků 3 dny za sebou), Ale zpětně toho trochu lituji, teď s miminem si moc neumím představit, jak a kdy se na ní znovu naučím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 21:22

No hlavně nespoléhej na „bříško“. Já jsem se to snažila maskovat (byla jsem teda v menším měsíci), protože se mi příčí takové ty soucitné narážky na mateřství, přesto si komise všimla a hodnější nebyli, všechno je to o znalostech a hlavně o lidech, jsou tací, co se ptají normálně a samozřejmě i takoví, co šťourají do každé věty i kdybys to uměla lépe než skripta. :roll: Co by mi přišlo vhod víc, to nějaké podmínky. Nechali nás čekat v červnu několik hodin na nevětrané chodbě, nikdo nevěděl za jak dlouho nám sdělí informace, to by bylo blbě i netěhotné. :nevim: Spíš než těhulkování na emiminu si pozjisti, jaké osobnosti máš v komisi a co od nich čekat. Tak hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3
17.5.20 21:36

Každá žena je jiná, jinak se na státnice připravuje, jinak je prožívá, některá je udělá a jiná ne. To platí pro těhotné i netěhotné. Takže místo emimina se jdi radši učit a máš to v kapse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
18.5.20 09:10

Nás tedy u statnic dusili jako blázen a naši těhotnou spolužačku v 6 m. také :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
18.5.20 09:53

Asi dost záleží na povaze, já teda těhotná nestátnicovala (těhotenství jsem vlastně zjistila těsně po státnicích, takže jsem byla někde ve 4. tt, to nehrálo žádnou roli), ale pak jsem už v 7. a 8. měsíci rychle dělala zkoušky na NMgr, ať mám aspoň něco hotové před porodem. A bylo to pro mě úplně v klidu. Vlastně jsem v závěru těhotenství byla na tom fyzicky i psychicky docela dobře, jen mě pálila žáha a hůř se mi spalo - takže se třeba občas stalo, že jsem vstala ve 4, protože už mi nešlo spát, a šla jsem dělat, co bylo třeba do školy :lol: U mých Bc. státnic jsem ale měla spolužačku, co byla právě v tom 7. měsíci. Podusili ji úplně stejně, jako nás ostatní (zvládla to myslím dokonce na A, byla poctivá a dost se učila). Důležité je se tím opravdu zbytečně nestresovat. Já bych to v 7. měsíci zkusila, ať je to z krku, lepší než to pak dělat s miminem - aspoň za mě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
19.5.20 08:36
Jsem ve 30. Týdnu
teď od (praktická) 27.5 maturuji. 1,2.6 didaktický
16.6 ústní.
Jsem zvědavá jak to stim bubnem dám
@anonym098 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti se státnicema v těhotenství? Jsem v 7.měsíci a jsem celkem nervózní. Mám strach, že mě vyhodí, protože jsem celkem stresař. Jak jste to zvládaly vy? :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.5.20 09:31

Děkuji všem za odpovědi :) snažím se učit, ale malý je akční a rozptyluje mě (příjemně) :D
@elidabeth určitě maturitu zvládneš.. jestli jsou na škole v pohodě tak tě určitě nevyhodí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat