Těhotenství a strach o zdraví dítěte

Anonymní
25.12.19 15:41

těhotenství a strach o zdraví dítěte

Ahoj, máme jedno sedmileté dítě a od té doby jsme nikdy nepoužívali ochranu. Už jsme ani nedoufali, že by se nám mohlo zadařit, ale povedlo se.
Od té chvíle, kdy mi potvrdili těhotenství se můj mozek úplně zbláznil. Mám neskutečný strach, že mám přece už jedno krásné, zdravé dítě a nemůžu mít takové štěstí a mít i druhé dítě zdravé. Je to hrozný pocit, nevím, jak se ho zbavit. Mám pocit, že v dnešní době je tolik autistů, postižených dětí apod. Nevím, jak se sebou pracovat. Nejraději bych šla někde na terapii, doma se s tím svěřit nemůžu, teda můžu, ale dostane se mi jen odpovědi neboj, vše bude dobrý. Ale já bych potřebovala fakt nějak vše probrat…
Máte někdo podobnou zkušenost z těhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.12.19 21:08

Musim priznat, ze jsem to take takto prozivala, pote, co se mi narodil syn, to bylo jeste horsi, mela jsem o nej az uzkostny strach. Ono do jiste miry je to urcite normalni. Kdyz jsem kamaradce, mamce, svagrove rikala, jak moc se o syna bojim, rekly mi, ze to take tak mely a ze cim starsi dite bude, tim to bude jeste horsi. Chvilema jsem ale mela pocit, ze se bojim tak moc, ze ten strach prebiji radost a lasku. Nevim, kde je ta hranice, kdy je to prirozene a kdy uz za hranici, take jsem nad tim premyslela. Ja rodila o mesic drive, mozna i to potom znasobilo ten strach, nastesti je vse v poradku a jedine, co me odrazuje od druheho, je strach. Citim obrovskou vdecnost, ze je syn v poradku a nevim, jestli mi strach dovoli mit druhe, ale tak moc bych si jej prala…takze ti rozumim, ovsem je otazkou, co uz je moc, kazdopadne ja jsem jednu dobu o navsteve psychologa take premyslela, myslim si, ze se tim nemuze nic zkazit…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama