Těhotenství a syndrom vyhoření

3
1.10.20 09:49

Těhotenství a syndrom vyhoření

Zdravím jsem v 6 tt. Budu volat doktorce teprve, abych se na objednala. Mate někdo zkušenost s tim, že jste byla těhotná a zároveň měla příznaky syndromu vyhoření ze zaměstnání. Dělám socialniho pracovníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27696
1.10.20 09:53
@Vlasta gh píše:
Zdravím jsem v 6 tt. Budu volat doktorce teprve, abych se na objednala. Mate někdo zkušenost s tim, že jste byla těhotná a zároveň měla příznaky syndromu vyhoření ze zaměstnání. Dělám socialniho pracovníka.

Tak tím dítětem se ten syndrom může trochu upozadit, ne? Přijdeš na jiné myšlenky, život se sám od sebe dost změní. Rodičák můžeš využít i na rekvalifikaci a po něm nastoupit jinam :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
1.10.20 10:02

@Russet
Ano, sice to bude jinačí, ale i matky na mateřské prokazují příznaky syndromu vyhoření.
@Vlasta gh
Já osobně bych šla na nemocenskou. Ať už by byla napsaná od psychiatra nebo od gynekologa. Syndrom vyhoření se totiž v těch vážných případech léčí naprostou změnou prostředí a soustředěním se na rodinu + samozřejmě další spousta věcí, ale tyhle jsou obvyklé. A tou nemocenskou uděláš vlastně oboje. A samozřejmě se nezkoušet léčit sama, chce to odbornou pomoc. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27696
1.10.20 10:10
@Myška321 píše:
@Russet
Ano, sice to bude jinačí, ale i matky na mateřské prokazují příznaky syndromu vyhoření.
@Vlasta gh
Já osobně bych šla na nemocenskou. Ať už by byla napsaná od psychiatra nebo od gynekologa. Syndrom vyhoření se totiž v těch vážných případech léčí naprostou změnou prostředí a soustředěním se na rodinu + samozřejmě další spousta věcí, ale tyhle jsou obvyklé. A tou nemocenskou uděláš vlastně oboje. A samozřejmě se nezkoušet léčit sama, chce to odbornou pomoc. :hug:

Ty máš výhodu, že budeš připravená. Klidně zvažuj terapii po porodu. Počítej i s poporodní depresí. Prostě se na to připrav. Informuj o tom tvou rodinu. Při mateřské se nesnaž vše zvládnout sama, nech si čas i sama na sebe. Neboj se požádat o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
1.10.20 10:45

Pokud máš vyhoření z práce, tak jdi prostě na nemocenskou. Nemám zkušenost v kombinaci s těhotenstvím, ale svého času jsem prostě z práce odešla ze dne na den (byla jsem stále na RD, tak to šlo) a moc mi to pomohlo - ne hned, ale asi za půl roku jsem už byla více méně v normálu a i schopná lehce pracovat z domova. Ale opravdu jen lehce, pak jsem si dala ještě 3 měsíce s dětmi na horách a u moře a nějak se z toho dostala.
Ale už si pak člověk musí tu práci a zátěž hodně hlídat, aby do toho zase nespadl. Dopřej si tolik pomoci, kolik seženeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.10.20 12:06

No spíš začínající syndrom vyhoření. Je fakt, že teď jsem i přemýšlela o jiných věcech samozřejmě. Mimo práci jsem v pohodě, jak mám jít do práce tak to přichází. Stres, obava co zas bude pomalu pláč. Vše je poměrně čerstvě jako to těhotenství a zase si nedovedu představit že bych teď měnila místo. Teď možná budu vypadat jak hlupák ale na prohlídce s vámi doktor řešil jaké máte zaměstnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 12:42

Byla jsem děsně vyhořelá minulou jeseň. Pak jsem ne z mé viny přišla o práci. Pak měsíc doma a po letech snažení jsem otěhotněla, myslím že práve proto, že jsem konečně trochu vydechla. Pak sice depka a strach o finance, i když jsme se z mimi moc těšili, ale stále lepší než protivná práce. Pak pandemie a tedy už jsem novou práci nenašla a mám nárok jen na minimálni mateřskou. Díky tomu jsem ale měla pohodové těhotenství. Ukázalo se, že to při troše šetření utáhne finančně sám chlap. Teď vím, že se do bývalé práce už nikdy nevrátím a moc se těším z miminka. Když máš takové blbé pocity z práce, běž na namocenskou a těhotenství si užij. Život máme jenom jeden a psychický stav miminko v bříšku ovlivňuje.

• Citovat
  • Nahlásit
412
1.10.20 17:55

@Vlasta gh
Ano, mě se na práci ptali. A protože pracuju v laborce, tak byli všichni připravení mi tu nemocenskou napsat, ale já vždycky řekla, že bych se doma zbláznila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama