Těhotenství a těhotenská cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 22:51
Těhotenství a těhotenska cukrovka

Ahojky nevím jak to tadyk chodí ale jsem tu nová
A mám takovej problém od 12 TT mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku nádherné hodnoty vždy v normě…
Teď od 28 TT se mi to zhoršilo jsem už i na inzulínu…
Dokonce jsem si už i v nemocnici polezela
Dietu vždy přísně držím… A hodnoty stále neklesají… Četla jsem že může mi miminko umřít v děloze je to pravda?
Hodnoty se pohybují kolem 10 až 11,5
A lačne do 7,4
Mám strach o miminko…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47033 příspěvků 03.07.19 00:06

Tohle prober s diabetologem. Jo, s postupujícím těhotenstvím se hodnoty horší, někdy i hodně. Ano, ve velmi extrémních případech může k úmrtí plodu dojít, ale tak zas věřím, že pokud se ženská opravdu snaží a je pod dohledem lékařů, tak to k extrému nedojde… Nicméně on i stres dokáže cukr pěkně zvednout. Já se uklidňovala tím, že já dělám maximum, doktoři dělají maximum a víc už prostě udělat nejde. Inzulín dost navyšovali, k tomu jsem měla 2000 jednotek Metforminu, nejhorší to bylo někdy kolem 32.-35.tt.
Držím palce!

ugluk
Hvězda diskuse 47033 příspěvků 03.07.19 00:11

Jo a ještě - miminko bylo velmi sledované. Pravidelné kontroly průtoků, monitory, ultrazvuky. Kdyby se jim cokoliv nepozdávalo, vyženou ho ven dřív.

Martina Kk
Povídálka 21 příspěvků 10.07.19 22:05

Ahojky doufám že neva že se přidávám ale hodila by se mi ráda skušenějších :kissing_heart: sem 12+5tt a zjistili mi z krve výši cukr (5,29 tolerance je prý do 5,1) nezdá se mi ta hodnota tak vysoká ale hned sem dostala prospekty a že mám držet dietu. Byla sem dost vyjukaná a nic sem o tom nevedela takže sem se na moc otázek nezmohla ale teď sem se dočetla že se dělají druhé testy krve aby to potvrdili že to může být něčím co sem den před obědem snědla.. co myslíte je to možné nebo to prostě mám brát že mám cukrovku a ráči to dodržovat striktně? :( :( :( Jak jste to měli vy?? Děkuju za rady :wink: :wink:

ugluk
Hvězda diskuse 47033 příspěvků 10.07.19 22:38

Mělo by se to zopakovat. Ale jinak dietou nic nezkazíš.

Lea491
Nováček 10 příspěvků 11.07.19 11:45
@Martina Kk píše:
Ahojky doufám že neva že se přidávám ale hodila by se mi ráda skušenějších :kissing_heart: sem 12+5tt a zjistili mi z krve výši cukr (5,29 tolerance je prý do 5,1) nezdá se mi ta hodnota tak vysoká ale hned sem dostala prospekty a že mám držet dietu. Byla sem dost vyjukaná a nic sem o tom nevedela takže sem se na moc otázek nezmohla ale teď sem se dočetla že se dělají druhé testy krve aby to potvrdili že to může být něčím co sem den před obědem snědla.. co myslíte je to možné nebo to prostě mám brát že mám cukrovku a ráči to dodržovat striktně? :( :( :( Jak jste to měli vy?? Děkuju za rady :wink: :wink:

Já měla na jednom měření 5,1, a už mi říkali, že to vypadá na cukrovku a dietu. Ale udělali mi odběr opakovaně, a to už vyšlo 4,9 (a to jsem si omylem vzala ráno na chvíli kvůli nevolnosti žvýkačku, než mi to došlo :mrgreen: ). Od té doby si na radu sestry hlídám den před odběrem džusy a ovoce a vychází to v pohodě. Taky je prý dobré dát si před odběrem čistou vodu.

Martina Kk
Povídálka 21 příspěvků 11.07.19 11:53

@Lea491 děkuju no ještě se na to doktora zeptám ale další kontrolu mám za 3tydny…tak do té doby to prostě budu držet to mě neublíží :grin: :grin: ale nejsem si vědoma že bych den před odběrem jedlá nějak moc sladkého a mám dost blbé žili (hluboko nebo co) na odběry takže sem vypila před odběrem na doporučení dost čisté vody :wink: :wink: takže nevím no.

Lea491
Nováček 10 příspěvků 11.07.19 12:09
@Martina Kk píše:
@Lea491 děkuju no ještě se na to doktora zeptám ale další kontrolu mám za 3tydny…tak do té doby to prostě budu držet to mě neublíží :grin: :grin: ale nejsem si vědoma že bych den před odběrem jedlá nějak moc sladkého a mám dost blbé žili (hluboko nebo co) na odběry takže sem vypila před odběrem na doporučení dost čisté vody :wink: :wink: takže nevím no.

Já šla na druhý odběr asi po 5 dnech, tak to se radši zeptej co a jak. Jinak když mi pohrozili cukrovkou, taky jsem si o tom sehnala hodně informací a občas mě překvapilo, co všechno může glykemický index ovlivnit. To jen u sebe jsem zmínila to ovoce, protože jsem dost trpěla nechutenstvím a právě jediné ovoce mi dělalo dobře. Kolikrát to ale ani extra sladká potravina být nemusí :?

Martina Kk
Povídálka 21 příspěvků 11.07.19 12:15

Jasný :wink: zítra budu volat sestričce do poradny kuli nějakým věcem tak se jí zeptám :wink: děkuju moc!

snezitko30
Povídálka 23 příspěvků 12.07.19 08:06

Tak to mate holky štěstí, ze můžete jít znova na odběr. Ja byla jednou hodnata 5,2a hned me poslali na vyšetření na cukr. Tam hodnoty krásné, ale proste jednou mi to nevyšlo a hned me berou jako cukrare. Takze dietka a musím si aspoň jednou denne merit hodnoty cukru, ktere mi ani jednou nepresahli hladinu.

Martina Kk
Povídálka 21 příspěvků 12.07.19 11:23

Ahojky tak to je mazec…:neutral_face: :neutral_face:
Já sem dnes volala sestričce a říkala že to prostě mám držet a že půjdu na ten glukózový test až v tom 20tt nebo kdy to má být. Takže Dietka :frowning2:️:frowning2:️:frowning2:️

ugluk
Hvězda diskuse 47033 příspěvků 12.07.19 11:58

To je ale fakt v rozporu se všema doporučeníma, zas je někdo papežštější než papež :roll: Jako neřeknu, kdyby vám nalačno naměřili třeba 8, ale jednorázově o jednu desetinu a prohlásit ženskou za diabetika :zed:

Lea491
Nováček 10 příspěvků 12.07.19 12:16
@ugluk píše:
To je ale fakt v rozporu se všema doporučeníma, zas je někdo papežštější než papež :roll: Jako neřeknu, kdyby vám nalačno naměřili třeba 8, ale jednorázově o jednu desetinu a prohlásit ženskou za diabetika :zed:

To teda jo. Jak tak koukám, měla jsem štěstí na doktorku, že to hned nevzala podle výsledku jako hotovou věc a nechala mi udělat test znova.

Martina Kk
Povídálka 21 příspěvků 12.07.19 12:34

@ugluk no je to divné ale co nadělám…hádat se s doktorem nechci :frowning2:️:frowning2:️ a dle tady slečny (paní) @snezitko30 tak to je asi jak kde a každý doktor to řeší jinak :neutral_face: :neutral_face: :neutral_face: určitě to s ním proberu na té další kontrole…ale zas asi lepší než něco podcenit :frowning2:️:frowning2:️:frowning2:️

ugluk
Hvězda diskuse 47033 příspěvků 12.07.19 12:55

@Martina Kk máš pravdu v tom, že lepší dieta (což je v podstatě racionální strava, ženská tolik nepřibere…), než něco podcenit. Ale každý doktor to nemá co řešit jinak, všichni mají jet podle stejných doporučení. V eálu jeden „diagnostikuje“ cukrovku na základě jedný lehce zvýýšený lačný hodnoty a druhý ani test neudělá, když to dotyčná nemá v rodině. Oboje je blbě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama