Těhotenství a ukončení vysoké - SZZ!!

Anonymní
4.1.21 17:19

Těhotenství a ukončení vysoké - SZZ!!

Štěstí přijde vždy když to člověk nejméně čeká a nejméně se mu to hodí… tak to je přesně to co se mi teď stalo. Snažili jsme s manželem skoro rok o miminko, nedařilo se, a tak jsme si před nějakou dobou řekli, že si dáme pauzu s tím snažením a zajdeme potom někam na vyšetření až dodělám vysokou školu. V únoru jdu teď ke státnicím, odložit už nejdou, jenomže právě jsem zjistila, že jsem těhotná! A mám to už potvrzené i od doktora, takže je to tutovka. To neskutečné štěstí a radost hned vystřídaly obrovské obavy, že kvůli stresu a napětí kvůli státnicím o miminko přijdu. Vychází ty státnice pořád na první trimestr, čili za měsíc a to budu ve 2. měsíci těhotenství. Snažím se na to nemyslet a namlouvat si, že vše dobře dopadne, jenomže ten stres je a bude obrovský, jsou to dost významné státnice a já se opravdu hrozně bojím, že o mimíse přijdeme :,( Je tu někdo kdo zažil něco podobného? Jak jste to řešili? Moc děkuji.. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6243
4.1.21 17:22

A jak to chces resit? Muzes zkusit odklad, ale to ti nijak nepomuze extra. Nebo holt se zacit ucit a dat to. Vetsina zenskych celou tuto dobu chodi normalne do prsce atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7294
4.1.21 17:23

Ježíši klid, normálně půjdeš státnicovat..neumíráš, jsi těhotná :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12973
4.1.21 17:26

:nevim: Vis, kolik tehotnych vystudovalo VS? Spoluzacka v prvaku porodila prvni, ve tretaku druhe dite.
Spis bych mela obavy z tehotenskych nevolnosti, ze mi ohrozi pripravu na statnice, nez ze by statnice ohrozily tehotenstvi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 17:26

Ja zažila daleko větší stres - smrt partnera. S všechno v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 17:27
@Tarjei píše:
Ježíši klid, normálně půjdeš státnicovat..neumíráš, jsi těhotná :)

Ano, ale určitě budu ve stresu a jde mi o to, jak moc ten stres může mít vliv na mimi… Normálně u toho pracuji, školu dělám jako něco navíc, ale zrovna se to chytlo k těm státnicím, kdy je ve stresu každý.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 17:29
@cecetka píše: :nevim: Vis, kolik tehotnych vystudovalo VS? Spoluzacka v prvaku porodila prvni, ve tretaku druhe dite.
Spis bych mela obavy z tehotenskych nevolnosti, ze mi ohrozi pripravu na statnice, nez ze by statnice ohrozily tehotenstvi :hug:

Nejde mi o školu, to jsem jako těhotná studovat chtěla a v pohodě bych to dala, s tím nemám problém, ale jde mi jen o ty státnice. Přece jen státnice je mnohem něco víc a člověk má už jen jeden pokus, kdežto ve zkouškovém 3 a tam ten stres takový není. U státnic stresu bude plno..

• Citovat
  • Nahlásit
7294
4.1.21 17:33
@Anonymní píše:
Ano, ale určitě budu ve stresu a jde mi o to, jak moc ten stres může mít vliv na mimi… Normálně u toho pracuji, školu dělám jako něco navíc, ale zrovna se to chytlo k těm státnicím, kdy je ve stresu každý.

Kdyby to takhle fungovalo, asi by po válce nebyly žádné děti ptž by všechny zahynuly na stres matek. Nepitvej to a uč se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
4.1.21 17:38
@Anonymní píše:
Nejde mi o školu, to jsem jako těhotná studovat chtěla a v pohodě bych to dala, s tím nemám problém, ale jde mi jen o ty státnice. Přece jen státnice je mnohem něco víc a člověk má už jen jeden pokus, kdežto ve zkouškovém 3 a tam ten stres takový není. U státnic stresu bude plno..

To se nějak změnilo, že nemáš na státnice 3 pokusy, ale jen jeden?
Nebo jsem to jen špatně pochopil a už jdeš na třetí pokus?

Taky se přikláním k tomu, že jsou daleko stresovější situace, ze kterých se dítě narodilo. Takže ano, je spousta žen, co zažila něco podobného, ba spíš horšího. Řešily to tak, že se z toho nekácely, nestahovaly trenky, když brod byl ještě daleko a některé, stejně jako ty, přispěly na emimino. Takže cajk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
4.1.21 17:40

Neboj se toho. Já jsem zažila jako těhotná dvoje zkouskovy a jedny státnice. Mnohem víc ve stresu jsem byla u těch 2 zkouskovych a syn je zcela zdravý. Ty státnice asi nemůžu počítat, protože jsem těhotenství (s druhým ditetem) zjistila přesně v den statnic, talze když jsem se ve stresu učila, to dítě bylo jen oplodnění buňka putující mým vejcovodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6243
4.1.21 17:42

@riccius podle me uz jde na treti pokus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 17:56
@riccius píše:
To se nějak změnilo, že nemáš na státnice 3 pokusy, ale jen jeden?
Nebo jsem to jen špatně pochopil a už jdeš na třetí pokus?Taky se přikláním k tomu, že jsou daleko stresovější situace, ze kterých se dítě narodilo. Takže ano, je spousta žen, co zažila něco podobného, ba spíš horšího. Řešily to tak, že se z toho nekácely, nestahovaly trenky, když brod byl ještě daleko a některé, stejně jako ty, přispěly na emimino. Takže cajk.

Jdu na druhý pokus stejně jako 90% kolegů, ale máme jen 2 pokusy.

• Citovat
  • Nahlásit
2715
4.1.21 18:02
@Anonymní píše:
Jdu na druhý pokus stejně jako 90% kolegů, ale máme jen 2 pokusy.

Tak držím palce. Hele, pokud z toho máš takový stres, který by ten plod mohl reálně ohrozit, tak jsi prostě stresař, který se bude hroutit z každé maličkosti, která ho v životě potká (protože pro tebe to maličkost nebude). Takže je jedno, jestli ten rizikový stresující faktor jsou zrovna státnice, nebo třeba to, že došla všechna pěna na koberce (Č. T.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
4.1.21 18:06

Dělala jsem těhotná 3 státnice na medicíně, ve 4., 6. a 8. měsíci a šlo to. Za mě lepší dělat školu těhotná než pak s miminem. I když taky jsem se bála, spíš teda toho že z malýho bude nějakej strašnej neurotik když jsem se celý těhotenství stresovala… A teď jsou teda klukovi skoro 3 a už od mimina hrozně brzo vstává a pozdě chodí spát a chlap mi tvrdí že za to můžu já protože jsem celý těhotenství brzo vstávala a spát chodila pozdě kvůli učení tak si malej prý zvyknul :D A dost jsem teda před těma zkouškama z kombinace nervů a těhotenství zvracela, ale taky to šlo přežít no. Hlavně se nestresuj! Tím ničemu nepomůžeš, dobře to dopadne a kdyby nedej bože ne tak za to určitě nemůže škola. A naopak, kdyby nedej bože nedopadla škola, tak budeš mít miminko a to je to největší štěstí :) navíc aspoň u nás byly pro těhotné a matky myslím výjimky, státnice jsem myslím odložit mohla i kdybych na to jinak nárok neměla, ale to má každá škola jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
4.1.21 18:23

Takových, které jsme státnicovaly těhotné, už bylo.. :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu