Těhotenství a ukončení zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 15:55
Těhotenství a ukončení zaměstnání

Ahoj, čistě teoreticky, se zaměstnavatelem se chceme dohodnout na výpovědi dohodou, ještě jsem nepřistoupila, ale na PN nechci a není ani důvod.
Důvod nebude udáván, ale nemají mě kam přehodit a po mateřské mám stejně konec smlouvy. Což pro mě znamená chvíli na podpoře asi 2 měsíce a pak mateřská. Chci se zeptat mám na mateřskou i tak nárok, že? a podporu asi díky dohodě budu mít menší co? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
histep
Závislačka 4798 příspěvků 22.05.19 16:04

A proč bys na nějakou dohodu o ukončení vůbec měla přistupovat?

Martha03
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 22.05.19 16:14
@Anonymní píše:
Ahoj, čistě teoreticky, se zaměstnavatelem se chceme dohodnout na výpovědi dohodou, ještě jsem nepřistoupila, ale na PN nechci a není ani důvod.
Důvod nebude udáván, ale nemají mě kam přehodit a po mateřské mám stejně konec smlouvy. Což pro mě znamená chvíli na podpoře asi 2 měsíce a pak mateřská. Chci se zeptat mám na mateřskou i tak nárok, že? a podporu asi díky dohodě budu mít menší co? :nevim:

Ano když půjdeš na dohodu bez důvodu automaticky spadas na 45% původního platu místo 65%,coz je celkem rozdíl. Nevidím důvod proč bys měla dohodu podepsat. Že tě nemají kam přehodit je jejich věc, tak zůstaneš za plný plat doma, rozhodně lepší než podpora. Nárok mít zřejmě budeš pokud máš odpracovano, do ochranné lhůty (v případě výpovědi dohodou) se vejdeš pokud bude stejně tak dlouho jako jsi pracovala trvat než na md nastoupíš. Nicmene i tak mi to přijde na hlavu…

Uživatel je onlineAndrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 22.05.19 16:14
@histep píše:
A proč bys na nějakou dohodu o ukončení vůbec měla přistupovat?

Taky nechápu.. je to tu dnes a denně, že tě zaměstnavatel „může“ nechat doma za 100%platu pokud tě nemá kam dát.. Je to jeho problém.. Akorát chápu že to není tak rozšířené řešení, jelikož kdo se chce hádat s někým že jo.. V praxi jsem to taky ještě neviděla zatím u nikoho

Uživatel je onlineKajka9
Závislačka 4386 příspěvků 22.05.19 16:27
@Anonymní píše:
Důvod nebude udáván, ale nemají mě kam přehodit a po mateřské mám stejně konec smlouvy. Což pro mě znamená chvíli na podpoře asi 2 měsíce a pak mateřská. Chci se zeptat mám na mateřskou i tak nárok, že? a podporu asi díky dohodě budu mít menší co? :nevim:

já bych neukončovala nic pokud nenajde práci musí tě nechat doma za 100%..jinak musíš mít odpracováno za poslední 2 roky 270dní a BACHA MUSÍŠ STIHNOUT OD UKKONČENÍ SMLOUVY NASTOUPIT DO 180 DNŮ NA MATEŘSKOU. pokud nestihneš nedostaneš ji já to tak měla odpracováno ale nestihla jsme nastoupit

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 17 inzerátů 22.05.19 16:28

A proč chceš na tu dohodu přistoupit? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 16:33

Mám TP 23.11 takže to by jsem stihla. Přistoupit, no nechci se s nikým dohadovat.

Uživatel je onlineTazvesnice
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 22.05.19 16:34

Rozhodne nepristupuj na dohodu! Sama pises, ze Ti stjenr na MD smlouva skonci, tak bych radeji prezila to, ze se s nekym pohadam, ze proste nic nepodepisu a na neschopenku nejdu!

Jolynka
Extra třída :D 13648 příspěvků 22.05.19 16:38
@Anonymní píše:
Mám TP 23.11 takže to by jsem stihla. Přistoupit, no nechci se s nikým dohadovat.

Pokud ti tam bude končit smlouva a po mateřský se tedy nevracíš, tak bych se na nějaký dobrý vztahy vybodla a nic neukončovala. Peníze se ti určitě budou hodit ne?

BrnackaM
Kecalka 373 příspěvků 22.05.19 16:42

Přesně jak píšou holky, žádnou dohodu nepodepisuj. 20 % rozdíl v podpoře je dost. Navíc pokud tě nemají kam dát, tak ať tě prostě nechají doma za 100 % platu. To je překážka na straně zaměstnavatele, ne tvoje.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 17 inzerátů 22.05.19 16:44
@Anonymní píše:

Nenech se odbýt, nepotřebuješ peníze? Ty se přeci vždycky hodí. Nedohaduj se, ale trvej na svém.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 22.05.19 16:49
@Anonymní píše:

No pozor, nevím na jak dlouho máš smlouvu, ale ochrana lhůta není automaticky 180 dní. Je jen tak dlouhá jak dlouho trvalo poslední zaměstnání. Takže pokud máš odpracovano jen 4 mesice tak ochranná lhůta bude taky jen 4 mesice, když bys dala tu výpověď. Tak aby si to stihla…

blumen
Hvězda diskuse 50713 příspěvků 22.05.19 16:58
@Anonymní píše:

Radeji se dohaduj a bud doma za 100% platu ;) stejne pocitas s tim, ze skoncis, tak proc se hned vzdavat a prijit o penize

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 17:52

Tak třeba mi teď sebrali pružnou dobu, protože jsem měla -3h za lékaře, nestihla jsem je dodělat, protože pořád lítám na krev, screening, UZV však víte. Jenže mě vyhovovalo neřešit příchod a odchod, jen ti lékaři teď bylo zlo :nevim: tak kdo ví, jak se zachovají, když nepodepíšu, státní sektor no :nevim:

NeferetNefertari
Kecalka 382 příspěvků 22.05.19 18:34

Muzes se s nimi zkusit hadat, ale nevim co presne delas, ze te nemaji kam prehodit. Ono treba se nejake misto najde, zamestanavatel se bude chtit vyhnout tomu nechat te doma za plny plat, a navic ti zacne delat treba i na schvaly. Zase zalezi co delas, treba odebrani te pruzne doby, zadne premie pokud nejsou ve smlouvě apod. :nevim: A pozor pri ukonceni pomeru dohodou mas na UP rovnou kracenou podporu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama