Těhotenství a výpověď dohodou

1
19.2.21 13:11

Těhotenství a výpověď dohodou

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem teď v 7. týdnu těhotenství a a bohužel jsem hned začátkem ledna podepsala výpověď dohodou k poslednímu červnu. Což, pokud o mimčo nepříjdu, budu v 25. týdnu těhotenství. Máte někdo zkušenost jak se řeší mateřská a nebo co můžu čekat od zaměstnavatele? Je tam nějaký rozdíl v tom, ze jsem tu výpověď podala já (když jsem ještě nevěděla, ze jsem těhotná)? Díky za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45751
19.2.21 13:16

Pro ppm musis splnit 270 dni nemocenskeho pojisteni do nastupu na ppm, takze zalezi na tom, jak dlouho jsi zamestnana. Pokud tuto podminku splnis, vejdes se do ochranne lhuty nastupu na ppm do 180 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6588
19.2.21 13:19

Na PPM ti to vyjde pokud máš odpracovano. Jinak je tam jediná nevýhoda v tom, že kdyby si navazovala hned s druhým dítětem tak už by si pak na PPM nárok neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
20.2.21 16:17

Pokud si výpověď podala ty, tak je pak ještě varianta, že bys ji vzala zpátky. Pak ale záleží jak se k tomu postaví zaměstnavatel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
20.2.21 21:57
@Lara271 píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Jsem teď v 7. týdnu těhotenství a a bohužel jsem hned začátkem ledna podepsala výpověď dohodou k poslednímu červnu. Což, pokud o mimčo nepříjdu, budu v 25. týdnu těhotenství. Máte někdo zkušenost jak se řeší mateřská a nebo co můžu čekat od zaměstnavatele? Je tam nějaký rozdíl v tom, ze jsem tu výpověď podala já (když jsem ještě nevěděla, ze jsem těhotná)? Díky za rady :srdce:

Nepodala jste výpověď, podepsala jste dohodu- výpověď je vždy spojena s výpovědní dobou, většinou 2měsíční. Těhotenství nemá vliv na platnost ani u dohody, ani u výpovědi ze strany zaměstnance. Pracovní poměr skončí 30.6., pak asi na úřad práce. Ale můžete se pokusit domluvit se zaměstnavatelem, že pracovní poměr skončí den před nástupem na peněžitou pomoc.
Pokud máte odpracováno 270 dní, peněžitou pomoc v mateřství mít budete, i když skončíte k 30.6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat