Těhotenství a zkoušky na učňáku

16.10.19 18:59

Těhotenství a zkoušky na učňáku

Zdravím, nedávno jsem byla u gynekologa a ten mi oznámil že jsem těhotná v 5tt až 6.tt. Za 2měsíce mi bude 18 a jsem na učňáku 3.rokem, dělám pečovatelku v domově pro seniory (tam i praxe). Chtěla jsem se zeptat, jestli tu má někdo zkušenosti se zkouškami, ty by měli být někdy +- červen a porod tak v půlce června, dá se to nějak zvládnout? Pustí mě ke zkouškám nebo ne? A poslední otázka, mohou mi zatrhnout nějak praxi když dělám ve zdravotnictví? Chtěla bych školu dodělat ale interupce je to poslední nad čím bych přemýšlela. Byla bych moc ráda za nějaké rady a zkušenosti. Předem děkuji :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17277
16.10.19 19:05

Tohle si musíš domluvit s ředitelem školy, otázka je i tvoje praxe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
16.10.19 19:08

Ke zkouskam by te meli pustit, ale aby si nebyla zrovna v porodnici. Nešel by domluvit individuálně dřívější termín zkoušek, ať se nemusíš nervovat těsně před porodem? Na praxi nesmíš zvedat nic těžkého. Nevím co konkrétně děláš, ale jestli by si tam byla často ve styku s nakazlivyma nemocema, tak to pro těhotnou moc dobrý není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
16.10.19 19:11

Ahoj, tak co se praxe týče, učitelky tě buď přeřadí na jinou práci či oddělení, nebo zůstaneš kde jsi ale budeš dělat jen lehčí práci. Co se zkoušek týče, můžeš si vybrat pokud se budeš cítit tak uděláš zkoušku v červnu nebo pak až v září. Záleží na tobě jak to budeš zvládat a jak ti to bude vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 19:15

Nepustí tě na praktickou zkoušku. Měla jsem to tak také. Žádnou lehčí práci nedostaneš, bylo by to nespravedlivé. Až porodis, do dělej si praktickou.

• Nahlásit
  • Citovat
628
16.10.19 19:18
@Anonymní píše:
Nepustí tě na praktickou zkoušku. Měla jsem to tak také. Žádnou lehčí práci nedostaneš, bylo by to nespravedlivé. Až porodis, do dělej si praktickou.

Nesouhlasím, jsem vyučená ošetřovatelka a ve třídě jsme měli dvě těhotné. Obě dvě přeřadili v rámci praxe na lehčí oddělení tím pádem i lehčí práci. Jedna z nich šla na zkoušky až v září, druhé dělala normálně praktickou zkoušku akorát s tím že nikoho nezvedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17277
16.10.19 19:18
@JancaS84 píše:
Ke zkouskam by te meli pustit, ale aby si nebyla zrovna v porodnici. Nešel by domluvit individuálně dřívější termín zkoušek, ať se nemusíš nervovat těsně před porodem? Na praxi nesmíš zvedat nic těžkého. Nevím co konkrétně děláš, ale jestli by si tam byla často ve styku s nakazlivyma nemocema, tak to pro těhotnou moc dobrý není.

tak pochybuju že kvůli těhotný posunou zkoušku, bud to stihne a nebo to nestihne ale určitě kvůli ní nebudou šaškovat a posouvat termíny nehledě na to že termíny jsou daný v rozmezí určitých dnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6405
16.10.19 19:34

No, pokud si toužíš miminko nechat, tak bych spíš přemýšlela o tom, zda mu nějak nemůžeš ublížit. Já tuhle práci dělám deset let a popravdě, nedovedu si představit, kam by tě měli v domově důchodců přesunout. Za normálních okolností jde každá žena v tomhle povolání okamžitě na neschopenku. A v devátém měsíci, pokud tedy neporodíš před zkouškami, provést třeba celkovou hygienu pacienta? O nemocích, které můžeš chytit, raději ani nemluvím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 19:35

S největší pravděpodobností nebudeš moci chodit na praxi. Zkus si domluvit ve škole, zda by nešlo jít nějakým individuálním plánem ale těžko říct, jak bys dělala zkoušku z ošetřovatelství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 19:35

Jinak zkoušky si uděláš jednoduše v září, tam o nic nejde, hlavní je domluvit si nějak tu praxi, aby tě dali třeba k aktivizačním nebo něco :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 19:43
@Aduš8
@Aduš8 píše:
No, pokud si toužíš miminko nechat, tak bych spíš přemýšlela o tom, zda mu nějak nemůžeš ublížit. Já tuhle práci dělám deset let a popravdě, nedovedu si představit, kam by tě měli v domově důchodců přesunout. Za normálních okolností jde každá žena v tomhle povolání okamžitě na neschopenku. A v devátém měsíci, pokud tedy neporodíš před zkouškami, provést třeba celkovou hygienu pacienta? O nemocích, které můžeš chytit, raději ani nemluvím

Já už nedělám moc u nemocných klientů (i když co si budeme povídat, nemoci jsou všude a na každým pracovišti může někdo onemocnět), ale momentálně se snažím těžký netahat a většinou máme mobilní klienty s Alzheimerem, demencí atd.(uzavřené oddělení) takže pracuji asi na tom nejlehčím. Až u zkoušek budeme mít zase imobilní a tam to bude horší, takže se teda zkusím domluvit na tom září, děkuji za názory a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7420
16.10.19 20:40

Určitě musíš jít za ředitelem a domluvit se..
Nevím proč jako by ti neměli š práci vyjít vstříc…jak že by to nebylo fér nechápu..urcite ti něco najdou a určitě nejsi první ani poslední…
Ty zkoušky posunout určitě asi nepůjdou ale to by si kdyžtak přišla v září dítě by chvilku někdo pohlídat..nejdulezitejsi je vše dodelat aby si pak jen šla na zkoušky…hlavne nic netahá a vše si domluv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 00:12
@Anonymní píše:

Já jsem dodelavala školu teď v červnu také těhotná a pustili mě ke všem zkouškám(ústní, písemné i praktické).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama