Těhotenství a zkušební doba

83
15.1.19 18:17

těhotenství a zkušební doba

Dobrý večer potřebuji poradit pracuji v jednotě a jsem ve skušební době zatím jsem to raději neříkala. Mám za sebou dvě zamlklá těhotenství. V práci taháme pořád těžké věci a vedoucí nás nešetří.
Mám si říct v práci o neschopenku a nebo to pouze oznámit vedoucí? Mám obavy abych si třeba nezpůsobila potrat
Chtěla jsem ještě chodit do práce ale občas po námaze mě pobolívá břicho.
Současně se bojím že dostanu výpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Twixinka
15.1.19 18:20

V jakem tydnu jsi? A jak dlouho mas jeste zkusebku? Mozna blby pristup,ale ja nastoupila do prace na konci druheho mesice tehotenstvi a celou zkusebku jsem nic nerekla :nevim: ale ja delala v kancelari,takze jsem mela klid a nic netahla ..

• Nahlásit
  • Citovat
10253
15.1.19 18:21

@Lussyka Bud vydrz zkusebku (kolik ti to 3 mesicu zbyva?) a oznam to, az budes mit tehuprukazku, anebo to oznam hned a pocitej s tim, ze s teboj mohou ukoncit PP ve zkusebni dobe.
Procti si starsi diskuse, jsou jich tady hromady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15535
15.1.19 18:23

Neschopenku ti vydá lékař, ne práce. Jinak výpověď můžeš dostat i po 14 dnech na neschopence, dokud jsi ve zkusebce. Pokud jim reknes, ze jsi v tom, dostaneš ji nejspíše taky. Takže je otázka jak se cítis - vydrzis to do konce zkusebky nebo se na to vykasles a budeš v klidu, ale bez práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.1.19 18:27

A ještě jeden dotaz když dostanu výpověď jakože nejspíš ano tak mě taky mohou vyhodit těhotnou?A budu zřejmě bez peněz že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.19 18:28

A v kolikatem tydnu jsi a kolik zkusebky ti jeste zbyva? Idealni by bylo vydrzet aspon do konce zkusebky. Jinak se te zbavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

A v kolikatem tydnu jsi a kolik zkusebky ti jeste zbyva? Idealni by bylo vydrzet aspon do konce zkusebky. Jinak se te zbavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83

ve čtvrtek jdu na kontrolu tak uvidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.1.19 18:29

Do konce skušebky mám měsíc a půl a jsem v sedmém týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.1.19 18:30

Já mám stejně smlouvu do 30.6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6492
15.1.19 18:31
@Lussyka píše:
A ještě jeden dotaz když dostanu výpověď jakože nejspíš ano tak mě taky mohou vyhodit těhotnou?A budu zřejmě bez peněz že

Vzdyt ti to tady napsaly holky. Jsi ve zkusebce, muzou i tehotnou.
A ty nevis, kolik ti zbyva do konce zkusebky a v kolikatem tydnu odhadem jsi?

Příspěvek upraven 15.01.19 v 18:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6492
15.1.19 18:31
@Lussyka píše:
Já mám stejně smlouvu do 30.6

Ale vejdes se do ochranny lhuty a dostanes materskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6492
15.1.19 18:33
@Lussyka píše:
Do konce skušebky mám měsíc a půl a jsem v sedmém týdnu

To by se nechalo nejak vydrzet. To uz neni dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.1.19 18:36

Já se bojím to v práci vůbec oznámit.Myslím si že mě vyhodí ale zase když to neřeknu tak riskuju zdraví dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15535
15.1.19 18:37

@Lussyka to za tebe nikdo nevyřeší :nevim: musíš se rozhodnout sama. Podle mne není 1,5 měsíce az tak dlouhá doba. Taky uvidíš, jak kontrola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama