Těhotenství a zkušební doba v rizikovém prostředí

Anonymní
19.4.20 00:58

Těhotenství a zkušební doba v rizikovém prostředí

Dobrý večer,
Předem se omlouvám za svoji anonymitu, ale zatím je pro mne nutná.
Chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s tím, čím si právě procházím. Do konce března letošního roku jsem pracovala jako zdr. sestra 4 roky, od dubna letošního roku jsem nastoupila k jinému zaměstnavateli také jako sestra a co se nestalo..čekám miminko. Těhotenství chci oznámit co nejdříve, už jen proto, že pracuji v intenzivní péči, práce je náročná a mnohdy přijdu do kontaktu s infekčními pacienty. A teď zvažují, co dál. Zaměstnavatel mi jinou pozici nenabídne, jsme soukromá klinika a jiné pozice zde nejsou, tudíž se mnou rozváže poměr bez údaní důvodu hned jakmile to oznámím. Jako těhotná noční služby sloužit nechci a ani nevím jestli mohu a jezdit pouze na denní služby se mi vůbec finančně nevyplatí. Chci se zeptat, zda se mám s lékařkou domluvit na pracovní neschopnosti nebo mám ukončit poměr sama a jit na úřad práce? Mohou tam vůbec těhotné? Pokud zůstanu na PN i po skončení poměru, musím se i tak hlásit na ÚP kvůli odvodům? Budu mít nárok na mateřskou dovolenou? Samozřejmě, raději bych do práce chodila, ale nechci ohrozit dítě ani sebe. Děkuji za všechny rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1287
19.4.20 06:31

Já si bohužel myslím, že nárok na mateřskou mít nebudeš pokud bys skončila v zamestnani. Nebudeš v ochranné lhůtě(pokud se nemylim, tak ta trvá stejně dlouho jak poslední zaměstnání, maximálně 180 dní). Noční dělat klidně můžeš pokud je zvládneš, jen když jsi těhotná a řekneš to zaměstnavateli, musí ti umožnit je nedělat. S tím PN a hlášením na pracák - nemusíš pokud budeš až do porodu na PN :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
19.4.20 06:45

Pokud půjdeš na PN ve zkušebce, může tě zaměstnavatel propustit, je tam lhůta jen 14 dní, kdy jsi chráněná.

• Citovat
  • Nahlásit
10896
19.4.20 07:16

Na pracak těhotné můžou, ale ne když jsou na PN. Být tebou tak to zamestnavateli do konce zkusebky neříkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat