Těhotenství a zlozvyk v kouření

753
15.12.19 21:07

Těhotenství a zlozvyk v kouření

Ahoj, chci se zeptat.. :think:
Dříve jsem denně vykouřila krabičku cigaret… Naštěstí mě toho zlozvyku zbavilo to že jsem otěhotněla(jsem v 9 týdnu)… Na cigaretu vůbec nemám chuť(nedělá mi to dobře) spíš jen k večeru dostanu chuť a 2-3× si potahnu…
Zažila jste to některá??? Moc by mě zajímalo jestli jste se ke kouření po porodu vrátili??
Moc děkuji za Vaše zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
15.12.19 21:18

No to mě teda taky zajímá…🤔 jsem teď 19tt a nekouřim vlastně od začátku a řekla jsem si, že už se toho nikdy ani nedotknu. Tak snad!🙏 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 21:22

Před těhotenstvím Jsem občas kouřila, tak 3-10 cigaret do týdne, podle toho jaká byla parta v práci. V těhotenství apul roku před plánováním ani sluk a teď 2 roky po porodu di občas cigo dám, někdy k vínku na balkoně, někdy s kámoškou když jdeme že cvičení a tak. Absolutně se mi hnusi lidi co tlačí kočár a kouří, nebo na ně jejich děti koukají, vždyť jsme na vzduchu ne? To mi přijde hrozný!

• Citovat
  • Nahlásit
24400
15.12.19 21:23

Ano, vratila. Protoze jsem neprestala nikdy dobrovolne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
15.12.19 21:24
@Anonymní píše:
Před těhotenstvím Jsem občas kouřila, tak 3-10 cigaret do týdne, podle toho jaká byla parta v práci. V těhotenství apul roku před plánováním ani sluk a teď 2 roky po porodu di občas cigo dám, někdy k vínku na balkoně, někdy s kámoškou když jdeme že cvičení a tak. Absolutně se mi hnusi lidi co tlačí kočár a kouří, nebo na ně jejich děti koukají, vždyť jsme na vzduchu ne? To mi přijde hrozný!

Tak kocar a cigareta je humac, nebo deti u stolu s kurakama, treba na letni zahradce.Ale to je OT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 21:26

No v tehu mě to vonělo hrozně no nekourila jsme.. pak dítě nespali různé problémy a odešlo mi mléko..bojovala jsme ale nerozkojila jsme se pár měsíců. No pak jsem si zapálila coz byclla chyba a teď nemůžu přestat že.. ale snažíme se o druhé až se nám to povede zase nebudu kouřit a už nezačnu to vím na 100%..takze uz si nezapalujte protože pak dopadne stejně :?

• Citovat
  • Nahlásit
753
15.12.19 21:27

Já jsem hrozně ráda že mě konečně něco k tomu dokopalo, ale bojím se že zas začnu kouřit jak fabrika :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 21:28

Tak to musím souhlasit kočár a v ruce cigo je hnus nebo když někdo kouří doma..
To určitě ne já š kočárek nikdy nekourila nebo když jsme byla s malou venku…
Jen třeba na dvorku když malá usne tak jdu za dveře ven..doma bych nikdy nekourila to je zimu a největší

• Citovat
  • Nahlásit
38
15.12.19 21:29

Je to holt asi o vůli jako se vším.. když budeš chtít tak začneš když ne tak prostě ne. 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
15.12.19 21:31

Tak koureni v byte je dalsi extrem :roll:.Nicmene koureni v domacnosti, s kocarkem, u stolu kde jsou deti atd, mi prijde, ze delaji jen socialne slabsi rodice. Nicmene, kazdy at si sahne do svedomi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9852
15.12.19 21:36

Kouřila jsem 20 a více denně, přestala že dne na den. Týden na to jsem zjistila, že jsem těhotná. Vyloženě se mi z toho žaludek nezvedal, ale nepotřebovala jsem to. Jen jsem to nevědomky zažírala a v 1.těhotenství přibrala 30kg. Mám děti brzy po sobě, při druhém jsem přibrala jen to, co jsem pak nechala v porodnici. Ještě stále mám nahoře asi 16 kg, ale ty jsou spíš ty nekuřácké. Nekouřím už téměř tři roky. Byla bych hodně blbá, kdybych začala. Raději ty peníze vyhodí za něco hezkého a jako bonus nesmrdím a jdu příkladem svým dětem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
16.12.19 08:03

Ještě horší, než opilá ženská je těhotná kouřící :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3233
16.12.19 09:04

Lékaři zastávají názor, že v těhotenství se nemá přestat kouřit že dne na den, obzvlášť, když někdo kouří víc. Většina ženských s tím stejně takhle sekne. Znám jen 2,ktere kouřil celé těhu - jedna 1-2 cigarety za den a ake kouření se vrátila a druhá 1-3 cigarety týdně a myslim, že nekouří. Je to hodně o vůli, u obou těhotenství jsem kourit přestala a pak začala. Teď jsem přestala chvíli před těhu a doufám, že už nezačnu. Ale chuť jsem za celé těhu měla asi 4×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
16.12.19 09:21
@Jafija píše:
Lékaři zastávají názor, že v těhotenství se nemá přestat kouřit že dne na den, obzvlášť, když někdo kouří víc. Většina ženských s tím stejně takhle sekne. Znám jen 2,ktere kouřil celé těhu - jedna 1-2 cigarety za den a ake kouření se vrátila a druhá 1-3 cigarety týdně a myslim, že nekouří. Je to hodně o vůli, u obou těhotenství jsem kourit přestala a pak začala. Teď jsem přestala chvíli před těhu a doufám, že už nezačnu. Ale chuť jsem za celé těhu měla asi 4×.

kteří lékaři???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3233
16.12.19 14:37

@Berry77 tady třeba zrovna prakticky všichni gynekologove. Dokážete si představit jaké asi musí mít abstinenční příznaky plod, který byl zvyklý na dávku nikotinu třeba z 20 cigaret? Erikam, že to tak tvrdí všichni lékaři, ale co vím, tak většina. Nikdy jsem to nehledala, neřešila, nečetla odborné články.

Sama jsem kouřil a přestala jsem u prvního hned asi v 6tt, u druhého jsem si dala občas cigaretu do konce 2.mesice. Měla jsem kolegyni a ji dr doporučil, aby cigarety co nejvíc omezila. Ale je to už skoro 11 let, takže předpokládám, že i názory lékařů na toto se časem mohly změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat