Těhotenství bez větší části čípku

1797
13.4.17 14:55

Těhotenství bez větší části čípku

Zdravím maminky i ty nastávající..Mám prosbičku ohledně těhotenství bez čípku. Jsem po operaci rakoviny děl. čípku, tzv. trachelektomii, kdy mi zbylo 2,5 cm čípku. Nyní jsem 18tt a bez komplikací, mimi prospívá. Břicho žádné nemám:) Zajímalo by mne, jaké mám naděje donošení miminka a hlavně do kterého týdne? Cerkláž mi není doporučena. Máte některá za sebou takové těhu? Moc děkuji za zprávičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
13.4.17 15:30

@Radunka87 ahoj, prosím tě, mám za sebou úplně to samé co ty, stejná operace a stejná délka čípku (2,5cm před otěhotněním)

u mě to bohužel 2× nevyšlo, nechci tě děsit, ale je to tak, poprvé v 19tt a podruhé 24tt, praskla mi voda a za cca dva dny začal porod

navíc jsem měla silnou infekci streptokoka ag., který rozežral plodový obaly a ty pak praskly a odtekla voda, sice jsem na něj brala ATB od 12.tt, ale byl vůči nim rezistentní

myslím, že kdybych neměla toho streptokoka, tak to možná donosím do nějakého přijatelného týdne a vše by dopadlo dobře, ale těžko říct

přeju hoooodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
13.4.17 15:31

Taky jsem byla u Roba :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 16:09

Doporucuji nechat si od 24 tt napsat utrpgestan cipky a nebojte, verim, ze to zvladnete, ja mela od 24 tt cipek 2,2 a rodila v terminu.

• Nahlásit
  • Citovat
1797
13.4.17 18:00

@Conulka to zni hrozne.ja zatim. teda zadniu infekci nemam. uzvala jsem. zatim vaginalne Dalacin a pak 20tyden Dalacon antibiotika a 24tt krem Micmaror. nemame zadny styk. z ceho jsi tu infekci mela? takze nemas zatím miminko? to me mrzi moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
13.4.17 18:01

@Anonymni a musela jste lezet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 18:10

@Radunka87 ano, lezela jsem, od 25 tt, byla jsem doma, vzdy si rozlozila cinnosti tak abych delsi dobu nesedela a nestala a neco nedelala dele nez 30 minut. Pak sup lezet. Postel u nohou vyvisit pres den - zadek vys nez hlava, na noc jsem to neresila, nebylo mi to pohodlne. Toto opatreni jsem delala od 28 tt. Ve 35 tt jsem uz zacala vice chodit ven i na hodinu a ve 37 tt jsem se prestala setrit a delala uz uplne vse a rodila jsem 39+5. Otevrena jsem byla uz od 25 tt na 3 prsty a stejne jsem nerodila :lol: moc vam drzim palce. Nebojte, date to

• Nahlásit
  • Citovat
1797
13.4.17 18:49

@Anonymni dekuju.ja jsem bez omezeni zatim.od 20tt zustavam doma. v praxi jen sedim. takze to taky asi neni nej. takze za 14 dni uz jsem doma to vychazi.mam strach co bude. zatim nemam bricho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
13.4.17 21:40

@Radunka87 jo zní to hrozně, byl to mazec, operace byla 2009 a první potrat 2011 a druhý potrat 2013, takže už je to nějaký pátek, tak to nejhorší už jsem ze sebe setřásla

tohoto streptokoka má přibližně 25% těhotných žen, nedělá žádné potíže až těsně před porodem se udělá těhotné stěr z čípku a když ho tam, tak to nahlásí u porodu a dostane v kapačce ATB, aby se ten streptokok při porodu nedostal na miminko, to by mohl ohrozit
do pochvy se dostane ze zažívacího traktu, zřejmě z konečníku, dost jsem se styděla, ale doktor mě ubezpečil, že ani sebevětší hygienou jsem tomu nemohla zamezit, halt někdo je na to náchylný

důvodem potratů byla s největší pravděpodobností kombinace krátkého a ne moc spolehlivého čípku a infekce, která se skrz ten chatrný čípek rychle dostala k plodovým obalům, kde napáchala nezvratný škody

ležet jsem měla od 20.tt, ale ani to nepomohlo, čípek se zkracoval a pokaždé jsem měla streptokoka

pokud nemáte Streptokoka, je vysoká pravděpodobnost, že to zvládnete a vše bude a pokud ho máte, tak určitě ty ATB zabírají a vše je taky ok, držím palce :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
13.4.17 21:45

Jinak máme dceru 2roky, po posledním potratu jsme se s manželem dohodli, že já už nikdy těhotná nebudu, protože celá ta anabáze IUI, vysoce rizikové těhotenství, stres a následně špatný konec se na mě dost podepsal a hlavně vědomí, že stvoříme zdravé dítě a to pak umře mojí vinou, že nejsem schopná ho donosit…to jsme si řekli, že nikdy více..

nakonec nám v CARu udělali embrya a miminko mi odnosila náhradní matka, takže nakonec to vlastně dopadlo skvěle :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
14.4.17 06:14

@Conulka ty joo.tak to mate stestkcko.ja mela byt bez delohy a taky uvazovala onsagr. matce. a ja se ren streptokok projevi? ja od zacatku neměla zadny problem. dokone cipek byl tak zjizveny a nepruchodny ze jsem mzsela na dilataci..takze ja sama asi nezmuzu nic vidte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
14.4.17 13:49

Taky zjizvený a neprůchodný čípek po trachelektémii…? měla jsem úplně to samé, když jsem k Robovi chodila na kontrolní stěry a on to bral vždycky z toho hrdla toho čípku, tak jak byl zjizvený a úzký, tak to tak strašně bolelo, že jsem normálně brečela i křičela a pak se vždycky strašně styděla před sestřičkama, protože normální stěr z čípku vůbec nebolí, že jo, takže jsem vypadala jako totální hysterka 8o 8o 8o
tak pak Rob rozhodl o té dilataci a pak už to bylo ok, ale obávám se, že tím jak mi ten čípek rozšířil se napomohlo i tomu, aby se tam ta infekce dostávala rychleji, ale kdyby se ten čípek nerozšířil, tak zase nevím jak bych otěhotněla :nevim:, protože ani IUI nešla provést, leda, že by mě uspali, ale jinak bych to nevydržela

ten streptokok se vůbec nijak neprojevuje, můžete si nechat udělat stěr z čípku, aby jste věděli, jestli tam je, ale zase na druhou stranu, stejně co byste dělala, kdyby vám řekli, že tam je :nevim: :nevim: ATB už berete, tak co…

jinak dodržovat - bez sexu, nekoupat ve vaně, jen sprcha, oplachovat po velké straně, mýdlo Lactacyd, baštit Biopron (lactobacillus) + bílý jogurty, omezit sladké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
14.4.17 14:02

@Radunka87 jo jinak, když jsem tenkrát naposledy potratila, a bylo jasné, že touto cestou to nepůjde, tak mi ještě Rob nabízel, že se dělá taková operace - transabdominální cerkláž - což je, že se rozřízne břicho a děloha se podváže, udělá se steh někde pod dělohou a nad čípkem, ale v dutině břišní, nikoli v pochvě, jak se to obyčejně dělá

a že by to mělo držet, rodí se ovšem pouze císařem a je to jen na jedno použití, nejde takto odnosit druhé dítě, ale my jsme na to s manželem neměli nervy, už jsme žádný hokusy pokusy nechtěli absolvovat, už toho na nás bylo moc, tak jsme se shodli na NM a Rob nám napsal do CARu doporučení

když se malá narodila a měla 10m, tak jsem šla na preventivní odstranění dělohy a teď už mám definitivní pokoj, není to špatný být bez MS, nemusíme se chránit při sexu, vaječníky mi nechali, takže žádná menopauza mě nepostihla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
14.4.17 21:35

@Conulka jsme jak pres kopirak.ja mela 2 neúspěšne iui a nemela sama ms ani ovu. takze az po dilataci s clostikem se zadarilo a to prirozene. stery ani kontroly mne neboli..kolik vam presne cm a mm zbylo z cipku? a sladke nejist kvuli toho ze cukr na sebe vaze ty bakterie ze? vse dodrzuji az na cukr a probiotika nemam teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
14.4.17 22:50

@Radunka87 před otěhotněním to bylo 2,5cm čípku a v 17.tt už to bylo jen 1,3cm a už se tvořila ta nálevka, což předukazuje na otevírání se
no cukr mají rádi a živí se jím a tím pádem i množí bakterie (kvasinky), které taky v těhotenství nesvědčí a tím, že budete jíst probiotika (lactobacillus), tak ty zase ty přemnožené nezdravé bakterie pozabíjí
nemusí se úplně vynechat sacharidy (chleba, rohlíky), ale spíš se jen necpat od rána do večera koblihama a preventivně zavést ty probiotika a to mýdlo Lactacyd na intimní hygienu je skvělé, taky obsahuje lactobacillus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama