Těhotenství, covid a antibiotika

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28.10.21 08:44

Těhotenství, covid a antibiotika

Ahoj holky potřebuji vaši rychlou radu, od úterý mám potvrzeny pozitivní covid, jsem v 5 měsíci, obvodní dr mi napsala antibiotika duomox 1000 ráno a večer, zatím beru jen paralen, už je mi docela dobře mám jen rýmu, mojemu gynekologovi se nejde proste dovolat abych se s nim ještě poradila, v lékárně řekli ze by bylo lepší kdybych to nebrala, jenže teď nevím jestli je lepší to brát radsi, z důvodu těhotenství to prelecit nebo jestli je to k ničemu, jaký mate názor nebo nejlépe zkušenost? Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12009
28.10.21 08:52

Na covid se berou antibiotika? 8o Já si vzala párkrát paralen na teplotu a neřeším to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4580
28.10.21 08:52

Ahoj, právě jsem prodělala covid v 6. měsíci těhotenství, 2 dny jsem brala Paralen, jinak nic. Teď jsem už úplně v pořádku. Proč ti dal praktik ta ATB?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10903
28.10.21 08:55

@L.u.c.i.e.i.e.98 proč ti dal ty antibiotika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
28.10.21 09:03

Na antibiotika se vykasli. Jeste kdyz je ti lepe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.21 09:04

Ja nevím asi slyšela ze mi nebylo ten den dobře mela sem zimnici kašel rýmu, tak možná proto, nevím neptala sem se, dnes mám jen rýmu už je to lepší, tak nevím jestli to brát na preleceni radsi k vůli miminku nebo radsi ne, ach jo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
28.10.21 09:06

Já bych se bala, ze antibiotika spíše škodí mimcu… Ještě tak silné 1000 8o… zkus zavolat někam na pohotovost gynekologicko, ze se nemuzes dovolat svému lékaři a zeptej se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.21 09:22

@Veronikas3006 to mě taky napadlo asi to tak udělám :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26337
28.10.21 10:25

Covid se neléčí antibiotiky. Pokud je ti dobře, dej si max ten paralen a antibiotika do sebe zbytečně necpi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 10:49

Covid se sice neleci atb ale kdyz se rozjede zapal plic nebo prudusky tak ti atb vyleci zanet…ja mam taky ted covid, chytl me k tomu mocak a jsem rada za penicilin. Atb ti v tehotenstvi nic neudelaji, tetracykliny se uz davno nedavaji, ty jedine jsou snad skodlive. Ale kdyz se ti z covida rozjede zanet a dostane se na obaly a plodovku, tak pak to dobry neni. Obvodak ti to dal asi jako prevenci zapalu, ja bych si to tedy vzala, vi, co to dokaze rozjet. Uz po par dnech penicilinu vyrazna uleva od potizi se nadechnout…atb nepusobi na virozu, ale na zanet z virozy rozhodne ano.

• Citovat
  • Nahlásit
18465
28.10.21 10:54

@L.u.c.i.e.i.e.98 Proc ses Dr. nezeptala, z jakeho duvodu ti predepsala atb? :nevim: Resit na netu, jestli predepsane leky uzivat nebo ne, neni asi nejlepsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36118
28.10.21 15:02

ATB bych brala, k vůli profilaxi. Na virovou infekci nasedne bakteriální. U těhotné je větší riziko těžšího průběhu a zápalu plic.
Tato ATB jsou v těhotenství možná, duomox jsou peniciliny.

Nicméně odborně poradí @Doctus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
28.10.21 16:17
@Anonymní píše:
Covid se sice neleci atb ale kdyz se rozjede zapal plic nebo prudusky tak ti atb vyleci zanet…ja mam taky ted covid, chytl me k tomu mocak a jsem rada za penicilin. Atb ti v tehotenstvi nic neudelaji, tetracykliny se uz davno nedavaji, ty jedine jsou snad skodlive. Ale kdyz se ti z covida rozjede zanet a dostane se na obaly a plodovku, tak pak to dobry neni. Obvodak ti to dal asi jako prevenci zapalu, ja bych si to tedy vzala, vi, co to dokaze rozjet. Uz po par dnech penicilinu vyrazna uleva od potizi se nadechnout…atb nepusobi na virozu, ale na zanet z virozy rozhodne ano.

blbost, antibiotika se při covidu preventivně nedávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
28.10.21 16:22
@L.u.c.i.e.i.e.98 píše:
Ahoj holky potřebuji vaši rychlou radu, od úterý mám potvrzeny pozitivní covid, jsem v 5 měsíci, obvodní dr mi napsala antibiotika duomox 1000 ráno a večer, zatím beru jen paralen, už je mi docela dobře mám jen rýmu, mojemu gynekologovi se nejde proste dovolat abych se s nim ještě poradila, v lékárně řekli ze by bylo lepší kdybych to nebrala, jenže teď nevím jestli je lepší to brát radsi, z důvodu těhotenství to prelecit nebo jestli je to k ničemu, jaký mate názor nebo nejlépe zkušenost? Díky moc

a viděla tě lékařka, nebo Ti po pozitivním testu jen napsala antibiotika? Já preventivně antibiotika nedávám, nedala jsem je ani těhotné kamarádce, která měla covid ve 3. trimestru. Dítěti je už 8 měsíců a je zdravé. Antibiotika dávám když je vysoké CRP.
Takže pokud máš jen rýmu a jinak je Ti dobře, tak je zbytečné do sebe cpát antibiotika. U covidu bývá zápal plic virový a tomu antibiotika nezabrání. Pokud je Ti zle a máš vysoké teploty, tak je hlavně potřeba aby Tě někdo viděl, změřil saturaci, CRP a poslechl plíce. Nasadit antibiotika těhotné po telefonu bez vyšetření je dle mě šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
28.10.21 16:26
@Pears206 píše:
ATB bych brala, k vůli profilaxi. Na virovou infekci nasedne bakteriální. U těhotné je větší riziko těžšího průběhu a zápalu plic.
Tato ATB jsou v těhotenství možná, duomox jsou peniciliny.Nicméně odborně poradí @Doctus

covid je virový a zápal plic u covidu je primárně virový. Bakteriální zápal plic je u covidu vzácný. Ano duomox je v těhotenství možný, ale pokud má zakladatelka jen rýmu, tak je naprosto zbytečný. Jestli dotyčná nemá vysoké CRP, nebo nevykašlává nějaké hnusné zelené hleny, tak bych antibiotika nebrala.
Rozhodně bych žádné těhotné nenasadila duomox jen na základě pozitivního PCR testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat