Těhotenství, endometrioza a pochybnosti

10
25.2.21 22:44

Těhotenství, endometrioza a pochybnosti

Ahoj holky,

potřebuju si o tom s někým promluvit a s rodinou nechci.

S přítelem se budeme brát v září. Byla mi zjištěna endometrióza a bylo mi doporučeno těhotenství pokud možno nebo blokace cyklu.

To že bych byla těhotná na svatbě mi nějak nevadí a nad miminkem se rozplývám už dlouho, ale nyní jak je to aktuální tak mě přepadly hrozné pochybnosti. Měl to někdo taky? postavili jsme svépomoci dům a vedu rodinnou firmu, ale někdy si přijdu jako dítě pořád a neumím si představit, že mám dítě. Jestli to vůbec zvládnu.

Antikoncepci brát nemůžu takže by mi museli vyvolat stav jak kdybych byla těhu nebo menopauzu což se mi do toho úplně nechce. Jinak je mi 24 a přítel je starší o dva roky a nemá nic proti. Sice by ještě rok počkal, ale nevadilo by mu kdyby to bylo už teď. Co byste dělali? Bojím se abych potom mohla vůbec mít děti. Ale ten strach a nejistota. Někdy su ráda že se postarám o sebe a domácnost a přijdu si fakt neschopná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1669
26.2.21 00:50

Já si myslím, že když se člověk do dětí vrhne až tehdy, když už po nich touží a na nic jiného nedokáže myslet, dělá to pozdě. Fakt mám za to, že první dítě je ideální v době, kdy ti to tak trošku kříží plány a vlastně si nejsi úplně úplně jistá… A tudíž tě nic moc nepudí hlídat ovulaci, běhat na spermiogram po třech měsících snažení, hroutit se z každé menstruace. Hele, jasně, je to zlý, když se člověk do té situace dostane, bez legrace. Ale jedna z možných prevencí je jít do dětí, když už by to tak nějak jako šlo, i když máš pořád ještě jiný zájmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
26.2.21 07:20

To bude v pohodě, mě taky doktoři řekli, ze buď dítě nebo ten umělý přechod. Tak máme ročního kluka a nezměnila bych vůbec nic. Stavět teprve budeme. A všechno v pohodě. Když to mate s partnerem takhle srovnaný, tak to bude dobrý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
26.2.21 07:21

@elibro tak mě ani nejde moc o zájmy. Já se těším na život s dětmi ale bojím se že ho nebudu umět ani chytit až se narodí a vždycky si říkám co sním budu dělat celý den doma 😀 jako vymýšlet program a zábavu 😀 jak poznám co chce a co mám dělat 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
26.2.21 08:01

@Rennie1 jako my už jsme spolu celou věčnost a vím že bude dobrý táta. Pomáhá mi i v domácnosti. Spíš pochybuju hrozně o sobě 😫

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
26.2.21 08:57

Mne endo zjistili ve 20. Radu mit ihned dítě mi dali taky, poslala jsem je někam. Zvolila jsem blokaci cyklu a do dítěte jsem šla, až když jsem ja chtěla. Vysadila jsem leky ve 28. Do té doby vystudovala, videla kus světa, nasla skvělého muže, vzala si ho a koupili jsme byt.. pokud se na to necitis, nedělej to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 09:29

Byla jsem ve stejné situaci. Na mimčo jsem se ještě úplně necítila, ale hlavně kvůli tomu, že jsem byla s přítelem relativně krátce, i když on už by v tu dobu klidně dítě bral.
Asi necelý rok jsem tedy měla hormonální léčbu, zablokování cyklu…to každý snáší jinak…mě teda bylo příšerně, hlavně psychicky, ale tím že nechci strašit.
Každopádně po vysazení léků se mi strašně ulevilo. Museli jsme ale podstoupit IVF (nejen kvůli endometrióze). Nicméně hormony při IVF byly procházka růžovou zahradou oproti tomu před tím…

Ty máš stabilní vztah, věk na mimčo taky, zázemí dobrý…šla bych do toho. Pochybností budeš mít vždycky a jestli se rozhodneš otěhotnět teď nebo za rok je už vlastně jedno :-) taky se to nemusí povést hned. Přijde mi zbytečný teď chvíli do sebe cpát hormony, který budeš snášet bůhví jak…

Jinak jestli tě to uklidní, já se připravená necejtila celý těhotenství a to jsem dítě chtěla. :lol: v okolí jsem v té době nikoho s malým dítětem neznala, v rodině také ne, takže zkušenosti nulové. Nakonec to dopadlo celkem vtipně, rodila jsem o měsíc dříve…sice jsme doma měli všechno nakoupeno, ale postýlka ještě v krabici nepostavená, to samé přebalovák, oblečení pro mimčo všude možně atd. Měla jsem v plánu si alespoň vybalit jednu plinku a zkusit, jak se to vlastně „zapíná“…no nic jsem nestihla :lol: a v porodnici jsem dostala ten uzlíček a všechno mi najednou bylo fuk a všechno šlo naprosto samo a automaticky, i tu plenu jsem na první dobrou zvládla :lol:…jen tu postýlku sestavoval přítel, když jsem byla v nemocnici :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
34659
26.2.21 09:51
@Megis7 píše:
@elibro tak mě ani nejde moc o zájmy. Já se těším na život s dětmi ale bojím se že ho nebudu umět ani chytit až se narodí a vždycky si říkám co sním budu dělat celý den doma 😀 jako vymýšlet program a zábavu 😀 jak poznám co chce a co mám dělat 😀

Nebooooj, vsechno se naucis :hug: :hug: :hug: jdi do toho, je fajn, ze chcete oba, velike stesti mas. Tak drzim palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
26.2.21 10:06
@Anonymní píše:
Byla jsem ve stejné situaci. Na mimčo jsem se ještě úplně necítila, ale hlavně kvůli tomu, že jsem byla s přítelem relativně krátce, i když on už by v tu dobu klidně dítě bral.
Asi necelý rok jsem tedy měla hormonální léčbu, zablokování cyklu…to každý snáší jinak…mě teda bylo příšerně, hlavně psychicky, ale tím že nechci strašit.
Každopádně po vysazení léků se mi strašně ulevilo. Museli jsme ale podstoupit IVF (nejen kvůli endometrióze). Nicméně hormony při IVF byly procházka růžovou zahradou oproti tomu před tím…

Ty máš stabilní vztah, věk na mimčo taky, zázemí dobrý…šla bych do toho. Pochybností budeš mít vždycky a jestli se rozhodneš otěhotnět teď nebo za rok je už vlastně jedno :-) taky se to nemusí povést hned. Přijde mi zbytečný teď chvíli do sebe cpát hormony, který budeš snášet bůhví jak…

Jinak jestli tě to uklidní, já se připravená necejtila celý těhotenství a to jsem dítě chtěla. :lol: v okolí jsem v té době nikoho s malým dítětem neznala, v rodině také ne, takže zkušenosti nulové. Nakonec to dopadlo celkem vtipně, rodila jsem o měsíc dříve…sice jsme doma měli všechno nakoupeno, ale postýlka ještě v krabici nepostavená, to samé přebalovák, oblečení pro mimčo všude možně atd. Měla jsem v plánu si alespoň vybalit jednu plinku a zkusit, jak se to vlastně „zapíná“…no nic jsem nestihla :lol: a v porodnici jsem dostala ten uzlíček a všechno mi najednou bylo fuk a všechno šlo naprosto samo a automaticky, i tu plenu jsem na první dobrou zvládla :lol:…jen tu postýlku sestavoval přítel, když jsem byla v nemocnici :lol:
@Anonymní píše:

Jinak jestli tě to uklidní, já se připravená necejtila celý těhotenství a to jsem dítě chtěla. :lol: v okolí jsem v té době nikoho s malým dítětem neznala, v rodině také ne, takže zkušenosti nulové. Nakonec to dopadlo celkem vtipně, rodila jsem o měsíc dříve…sice jsme doma měli všechno nakoupeno, ale postýlka ještě v krabici nepostavená, to samé přebalovák, oblečení pro mimčo všude možně atd. Měla jsem v plánu si alespoň vybalit jednu plinku a zkusit, jak se to vlastně „zapíná“…no nic jsem nestihla :lol: a v porodnici jsem dostala ten uzlíček a všechno mi najednou bylo fuk a všechno šlo naprosto samo a automaticky, i tu plenu jsem na první dobrou zvládla :lol:…jen tu postýlku sestavoval přítel, když jsem byla v nemocnici :lol:

To mě trošku uklidnilo 😀 já si myslela že chci taky už dlouho o něm mluvím ale najednou ze sebe nemůžu dostat takový pocit neustálého strachu a nervozity 😀 navíc sem vodnář tak možná se ve mě vzbudila ta část co se bojí tak velikého závazku 😀 no ale asi teda se začneme pomalu snažit od května zas abych nebyla moc tlustá na svatbě 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
26.2.21 11:29

@Megis7 to je normální, taky jsem byla vyplašená, co když ho správně nevezmu a co když bude mít teplotu, jak ho obleknu, hodně nebo málo. Většinou ho oblékám hodně, to nevim do teď. Ale pohoda, malej je vysmatej jak sluníčko a je to fakt super 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
26.2.21 12:33

@Rennie1 tak děkuji. Hned se cítím líp 😀 že nejsem sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
2.3.21 17:52

@Megis7 asi jsem v podobné situaci. Loni jsme opravili byt, v červnu budeme mít svatbu, jen jsem o trochu starší, je mi 27. Zjištěna před rokem endometrióza. O mimi se snažíme už skoro 2 roky bez úspěchu. Za mě bych snažení neodkládala :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
2.3.21 22:45

@Monička43 to mě mrzí.. tak snad se brzy zadaří. Nebudu už jsem se rozhodla, že od května začneme 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 06:08

Ahoj sama mám endometriozu a jsem strašně šťastná že mám dceru. Otehotnela jsem zázrakem bylo mi 24 o endometrioza jsem ještě nevěděla protože sem brala od 16 antikoncepci. Teď už se několik let snažíme o druhé bez úspěchu. Pokud dítě chceš máš muze ktery chce taky tak do toho jděte. Si mladá takže máš velkou šanci že se to povede. Až budeš miminko mít prijde ti to ze si měla obavy jak to všechno zvladnes jako nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.3.21 22:27
@kaculka152 píše:
Ahoj sama mám endometriozu a jsem strašně šťastná že mám dceru. Otehotnela jsem zázrakem bylo mi 24 o endometrioza jsem ještě nevěděla protože sem brala od 16 antikoncepci. Teď už se několik let snažíme o druhé bez úspěchu. Pokud dítě chceš máš muze ktery chce taky tak do toho jděte. Si mladá takže máš velkou šanci že se to povede. Až budeš miminko mít prijde ti to ze si měla obavy jak to všechno zvladnes jako nesmysl.

@kaculka152

Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat