Těhotenství, když partner je 4 měsíce po chemoterapii

345
25.5.21 11:51

Těhotenství když partner je 4 měsíce po chemoterapii.

Dobry den,

Chtěla bych se zeptat zda nemá někdo zkušenost s těhotenstvím když byl partner v lednu na chemoterapii. Měl nádor na varleti, které mu bylo odebráno a podstoupil provizorně jednu chemoterapii. Byl 2 návštěvy v gennetu a tam podle první návštěvy byl neplodný a u druhé už se to zlepšovala až jsem zjištila že jsem tohotna. Samosrejme máme radost ale zároveň strach že může být něco s miminkem aby nemělo žádné následky :( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
25.5.21 11:55

@Zrzek94 Kdyby byly spermie poškozené, tak se nepovede.. Hlavně klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:01

@martina.se
Myslíte? Měla bych jít příští úterý na první kontrolu a budu cca v 6tt a hrozně se to ve mě pere. Doktorce do povím ale mám hrozný strach :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
25.5.21 12:03
@Zrzek94 píše:
@martina.se
Myslíte? Měla bych jít příští úterý na první kontrolu a budu cca v 6tt a hrozně se to ve mě pere. Doktorce do povím ale mám hrozný strach :think:

Rozhodně.. Jako sp nebo zt může přijít, to nikdo nezaručí. Ale rozhodně bych nesilela předem. Partner měl špatně spermio po chemoterapii a evidentně jeho tělo pracuje na obnově, když se vám to povedlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2036
25.5.21 12:04

Tak spermie být poškozené můžou. Některé vůbec nejsou schopné oplození, jiné ano, ale plod se nebude vyvíjet. Nebo bude a bude nemocný. Nebo bude úplně zdravý… to ti teď nikdo neřekne. Měli jste to řešit s jeho doktory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:07

@Midaku ono to bylo tak nějak neplánované no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:08

@martina.se to asi ano no… Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2036
25.5.21 12:10

@Zrzek94 to je mi jasný, nechci být zla, ale při dnešních možnostech antikoncepce je naprostá většina neolanovanych těhotenství chybou toho páru, ne selhani antikoncepce.. a jsou situace, kdy yje více než vhodné se pořádně chránit. Každopádně neplas předem, když už se povedlo otěhotnět, tak ty spermie nejsou úplně marný. Budeš třeba víc sledovana, aby se případný problém našel včas, ale přeji, ať je vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:13

@Midaku však ja to chápu. Ale jelikoz sem antikoncepci vysazovala už v listopadu kdy jsme se chtěly snažit o druhé mimco tak jsem ji nechtěla zpátky no.. ale uvidíme co se z toho vyvrbi. Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 12:15
@Zrzek94 píše:
@Midaku však ja to chápu. Ale jelikoz sem antikoncepci vysazovala už v listopadu kdy jsme se chtěly snažit o druhé mimco tak jsem ji nechtěla zpátky no.. ale uvidíme co se z toho vyvrbi. Děkuji moc :kytka:

A to vam nenavrhli zamrazeni spermii? Pred chemoterapií je to bezne a plati to pojistovna.

• Citovat
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:16
@Anonymní píše:
A to vam nenavrhli zamrazeni spermii? Pred chemoterapií je to bezne a plati to pojistovna.

Bohužel až po operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 12:18
@Zrzek94 píše:
Bohužel až po operaci.

No ale to bylo porad pred chemoterapii, zamrazili jste?

• Citovat
  • Nahlásit
9726
25.5.21 12:19

Švagr měl teď to stejný už podruhé a mají rok zákaz. :nevim: No uvidíš. Už se můžete jen modlit aby to bylo ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:20
@Anonymní píše:
No ale to bylo porad pred chemoterapii, zamrazili jste?

Po operaci už nebylo co zamrazit protože byly mrtvé spermie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
25.5.21 12:28

@JancaS84 a také měl jednu chemo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...