Těhotenství, konec pracovní smlouvy nemám narok na podporu

Anonymní
12.5.20 19:12

Těhotenství, konec pracovní smlouvy nemám narok na podporu

Dobrý den chci se zeptat
Nedávno jsem zjistila že jsem těhotná, ovšem končí mi smlouva v práci 30.6. Jelikož nemám odpracovany rok co mám dělat? Pracuju jako prodavačka..miminko si chceme nechat i když je to moc brzo a bez peněz být nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9092
12.5.20 19:27

No a novou smlouvu už určitě nedostaneš? Tak si asi budeš muset najít jinou práci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
12.5.20 19:33

Já bych to v práci neříkala a snad to nebude ani vidět a doufala bych, že mi dají novou smlouvu :nevim: Shánět práci viditelně těhotná bude podle mě úplně bez šance, to možná tak nějaká brigáda - úklid, letáky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11130
12.5.20 19:36

Domluv se v práci třeba ti smlouvu prodlouží :nevim: pokud ne tak si najít druhou práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2338
12.5.20 19:38

Třeba ti smlouvu prodlouží, nebo budeš muset hledat zavčasu práci jinou. Zůstala bys v opačném případě bez prostředků, bez nároku na mateřskou a dostala až rodičák po narození dítěte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12229
12.5.20 19:43

Najít si práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
12.5.20 19:46

Je to blbá situace mě bude 21 a pritel.je mladší má 18 a stále studuje tudis nemá žádný příjem vše je na mě. Vážně potřebuju poradit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12229
12.5.20 19:51

@eliska478 ale my ti poradily, aby sis našla práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9669
12.5.20 19:52
@eliska478 píše:
Je to blbá situace mě bude 21 a pritel.je mladší má 18 a stále studuje tudis nemá žádný příjem vše je na mě. Vážně potřebuju poradit

Tak holt přítel musí změnit studium na dálkové/individuální studijní plán a jít makat. Bude táta, musí živit rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
12.5.20 20:02
@zrcadlo píše:
Tak holt přítel musí změnit studium na dálkové/individuální studijní plán a jít makat. Bude táta, musí živit rodinu.

Existuje neco jako antikoncepce, nebo kondom, vedela jsi to? ;) na co se tady jako ptas? Kdyz nemate ani praci, z ceho chcete zit a jeste zivit dite? V 18 to fakt neni normalni byt tatinkem, rozhodne pocitej s tim, ze na nej budou vsude ve firmach cekat..vzdelani asi taky jeste nema dokonceny, tipuju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 20:20

@Ann46
Stalo se to nedopatřením ale my jsem se rozhodli si ho nechat..
Já mám školu hotovou pracuju od října nikdo. nepocital s tím že se to stane..on je ovšem na svůj věk velmi zodpovědný ale nikdy po něm nebudu chtít aby školy nechal protože je go pro naši další budoucnost

• Nahlásit
  • Citovat
3631
12.5.20 21:00

Však studovat může dal, ale bude muset holt u toho i makat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2338
12.5.20 21:19

Studovat může dálkově, budete to mít hodně těžké, tak s tím počítejte :) Musíte zavčasu něco našetřit, takže doporučuji, aby si našel i práci ke studiu a ty se domluv ve své stávající, zda ti prodlouží a nebo opravdu hledej jinou. Budete potřebovat každou korunu, ale od daňových poplatníků opravdu nelze očekávat, že vás budou živit. Takže, jak sem psala už předtím, buď práce a pak mateřská, nebo až rodičák po porodu :nevim: Ohledně dělání dětí bez zajištění tě moralizovat nebudu, to tě měli naučit doma rodiče. Snad víš, co děláš holka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
13.5.20 08:53
@Anonymní píše:
@Ann46
Stalo se to nedopatřením ale my jsem se rozhodli si ho nechat..
Já mám školu hotovou pracuju od října nikdo. nepocital s tím že se to stane..on je ovšem na svůj věk velmi zodpovědný ale nikdy po něm nebudu chtít aby školy nechal protože je go pro naši další budoucnost

V dnesni dobe, kdyz mi nekdo rekne, ze se to stalo nedopatrenim, tak se musim smat :lol: Podivej, je to vase vec, ze jste jeste deti a porizujete si k sobe dalsi, vas problem. Ale neocekavej, ze je kluk v 18 pripraven, stat se tatinkem na plny uvazek..Takze bud pripravena na vsechno. Prace ti konci v cervnu, mas mesic a pul to vyresit, ale opet, jako tehotna moc sanci mit nebudes a nemuzes vedet, jak ti bude apod. Nezlob se, dotknout nebo moralizovat te nechci, ale jsi opravdu blazen…Miminko fakt neni panenka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11130
13.5.20 11:17

Buď ráda že si na začátku tehu že to ji třeba prodlouží na půl roku nebo že najdeš práci mě ukončila smlouva když jsme byla na neachopence a měla jsme hodně hodně rizikové tehu jen ležet takže někde do práce nepřišlo v úvahu..byla jsme na neachopence do porodu a pak jsem šla na rodicak.. na mateřskou jsme neměla nárok sice jsme měla odpracované ale nestihla jsem ochranou lhůtu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama